Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

RADIO CD NAVI MP3


Aluap2012
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, 

Od pół roku jestem posiadaczką Nota z grudnia 2006 roku, który do tej pory nie sprawiał żadnych problemów, po za małymi wymianami żarówek. Od niedawna non stop rozładowywał mi się nowy akumulator, po wizycie u elektromechanika okazało się, że winowajcą jest radio, które jest do wymiany. Przejrzałam allegro i większości ofert jest radio bez kodu, czy to ma znaczenie przy kupnie? Lepiej kupić z kodem? Do tej pory miałam radio "nissan 1"- z okrągła wtyczka antenową, czy muszę zakupić takie samo czy mogę np. takie "nissan1a", ma to znaczenie przy kablach do podłączenia? A może ma ktoś z was do sprzedania sprawne radio? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź :)

"nissan1"- http://ww2.justanswer.com/uploads/MO/molurch/2012-10-09_131906_nn.png

"nissan1a"- http://www.noteownersclub.co.uk/forum/uploads/4091/Nissan_Note_Radio.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są ze zmieniarką na 6 CD. To pierwsze ma słaby odbiornik radiowy. W moim nocie nawet w mieście potrafi zgubić sygnał radiowy na chwilę. Przy wyszukiwaniu stacji jest podobnie, przeskakuje słabsze pasma, na których nadaje określone radio i tylko po ustawieniach manualnych częstotliwości możliwy jest odbiór z odpowiednią jakością. Co do 2 radia nie mam porównania i nie mogę się wypowiedzieć.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to 1-sze radio jest słabe fakt, fale giną i jest bez funkcji telefon, poza miastem nie mogłem niczego znaleźć..fatal. Brał bym to drugie ale nie wiem jak z podłączeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie czy jest możliwość zmiany standardowego radia a w zasadzie całego panelu na panel z radiem z navi.

Moja wersja ma tylko wejście AUX bez USB

Ta z nawigacją posiada już USB.

 

Czy jest w ogóle taka możliwość ? i czy wiązka w zwykłym radiu ma we/wy dostosowanie do navi i USB

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi

 

post-106782-0-18824700-1501267386_thumb.jpg

 

P.S.

Troszkę chaotycznie, ale nie bardzo się na tym znam

 

Proszę nie zakładać nowych tematów, jeżeli stosowny wątek już istnieje.

Proszę zapoznać się z regulaminem, by na przyszłość nie było "niespodzianek"

Edytowane przez Andrzej G
Regulamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio co widać na zdjęciu do starsza wersja nissanowskiego systemu Nissan Connect. Da się ten system podłączyć do fabrycznej wiązki o ile w samochodzie było fabryczne radio 2DIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie chce zakladac nowego tematu. Probowal ktos czegos takiego ?

https://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/649-emulator-amieniarki-xcarlink-do-nissana.html

 

edit:

A tak poza tym to jak sie sprawdza takie teoretycznie szajsowate chinskie radio jak ten Vordon wyzej ?

Mam przedliftowe 2DIN i rozwazam jakis upgrade ale nie ma mowy o wydawaniu kwot rzedu 1000 pln, (chyba) zdrowy rozsadek mi nie pozwala w tak starym aucie :unsure:.

mam do wyboru:

-transmitter FM

-emulator zmieniarki

-jakies tanie, ale sensowne radio 2DIN, moze byc uzywane

 

edit2:

I jeszcze jedno, twoja ramka radia kokpitu jest poliftowa, czy przedliftowa - musiales wymieniac na poliftowa ?

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Właśnie chciałem przerzucić radyjko Vodron (żona dostała w prezencie ze względu na nawigację) do Notka ale mam problem.....a nie chcę nic popalić.

Wszystko OK ale jak podłączyć sterowanie z kierownicy ?? wiem że jest i śmiga ale nie ma kostek :(.

Załącznik fotki 

https://images82.fotosik.pl/1001/9d81b1f0d552f32c.jpg

https://images81.fotosik.pl/1000/3f8d3aa79d69b1bd.jpg

 

Są kabelki KEY1 .. KEY2 ... BACK... BRAKE (ten od hamulca chyba) i nie wiem co i jak :(

 

Tył radyjka

https://static3.vordon.pl/pol_pl_Radio-samochodowe-HT-869V2-mikrofon-zewnetrzny-108_6.jpg

 

Kostka od radyjka.....przejściówka

http://www.faxtel.com.pl/media/catalog/product/cache/1/image/500x500/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/s/iso_3.jpg

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka.......ale zamontować zamontowałem ;) Tylko nie wiem jak podłączyć moje 5 kabelków z wtyczek od kiery do tego radyjka :)

Tam są tylko 2 kabelki KEY1 i KEY2......woem że trzeba pociągnąć MINUS. Ale ......w kostkach mamy 5 kabli a tutaj 2.

 

Doczytałem ale musiałem wyłączyć tłumacza bo nie wiem skąd on bierze to tłumaczenie :(

Jednak wystarczą te 3 kabelki :)....KEY1 i KEY2 + GND Masa

Dziękuję bardzo :)

 

..........................................................................................

..........................................................................................

 

OK....zmobilizowałem się, miernik w łapkę i DZIAŁA !!!!!!!

Działa i to na prawdę zaskakująco dobrze. A nawigacja po aktualizacji styczeń 2018 i prowadzi fajnie :).

Wnuczka jak z babcią jedzie to może bajki oglądać i spokojnie siedzi :).

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie używałeś żadnej z poniższych ?

 

off-top:

Ja się przymierzałem do radia Pioneer FH-X730BT ale w międzyczasie zamontowałem uchwyt na "Sticky Gel Dashboard Pad" IOTTIE który musiałem trochę przesunąć i w tym celu odcinać nitką dentystyczną (swoją drogą, polecam metodę, sam ją wymyśliłem :D). Niestety montując go w nowym miejscu jakoś nie zwróciłem uwagi że nakleiłem go w miejscu łączącym konsole środkową z kokpitem. Na chwilę obecną zniechęciło mnie to do wymiany radia bo musiałbym ten uchwyt znowu odcinać...aż tak mi nie zależało na nowym radiu.

 

Connects2 CTSNS004.2       2008-2013 (white plugs)
or
Connects2 CTSNS007.2       2005-2008 (black blocks and 3 colour blocks
And a patch lead to suit your new stereo
 
Please note. that 08-09 cars can have either set of plugs
 
 
There is the older method what uses Autoleads adapters (this is before connects2 released their leads)
PC99-X70 and PC99-ALP, KEN, PIO, ect patch lead to suit your new stereo 2005 - 2008
or
PC99-X70 and PC99-ALP, KEN, PIO, ect patch lead to suit your new stereo as well as a PC2-91-4 (this needs 3 wires to Cut, Joined and soldered) 2008-2013

 

 

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych konwektorów ani dodatków......to radyjko w pełni współpracuje z naszymi Notkami. 

Sam się zdziwiłem jak zaczęło po podłączeniu wszystko działać......;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.....sterowanie chodzi jak na starym radyjku. 

Nie ma jedynie kostki a same kabelki ale po podłączeniu dział ;)

 

A i nawet logo NISANa jest na starcie :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie......czy w naszych Notkach antena ma wbudowany wzmacniacz ? 

I czy jest on zasilany po kablu antenowym tak jak np w VW gdzie trzeba zakładać separator bo nie każde radyjko daje zasilanie przez kabel anteny. 

Czy zasilanie idzie oddzielnie?

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio "No Name" obojętnie z jakimi parametrami bym unikał. Za taką kasę kupisz coś co ma nazwę.

Jeszcze musisz mieć dokładne wymiary radyjka bo może odstawać a ramki nie będzie można założyć.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowane w ASO........od 2000 zł wzwyż.

 

Albo pasujące

 

- GMS 6321

- Vordon HT-86v2

 

Montują do Notka jak jedne tak i drugie.

Ja kilka dni temu zamontowałem ten drugi zestaw i jestem z niego bardzo zadowolony. Działa z kierownicy, dużo funkcji, obsługuje Windowsa i Androida. 

Można wyświetlać na ekranie to co w smartphonie i na dodatek wszystko uruchamiać.

No i pasuje jak ulał bez zamek i kombinowania.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przymierzałem się do tego, ale uznałem że szkoda kasy, stacja dedykowana do nissanów

 

https://radiocar24.pl/pl/p/NISSAN-Juke-20102015%2C-X-Trail%2C-Qashqai%2C-Note%2C-Navara-GMS-1901-EVOLUTION-ANDROID-6.0.1%2C-QUAD-CORE-1.2GHz%2C-1.0-GB-RA-DDR3%2C-16GB-ROM%2C-INTEL-ATOM/2174

Edytowane przez jusef19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubię przepłacać.....wstawiłem tańsze i też mi wystarczy. Mam wszystko co trzeba a najlepiej podoba mi się funkcja mirror link, który jest tylko w dużo droższych modelach. A Nissan nie wspiera tej technologi.

No i w środku i tak Made in China ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zakończyłem "uzbrajanie" tego radyjka. Powiem serio że jestem mile zaskoczony.

Notek zrobił się 360' :).....założyłem kamerę cofania i kamerę przednią w grillu.......obydwie kamery mogą nagrywać obraz. 

Jest taka funkcja w radyjku jak podgolą obrazu video a do tego wystarczy na wejściu USB dołożyć pendraka z kartą Micro SD i nagrywa.

Więc

- Pełna stacja multimedialna

- Nawigacja z aktualną mapą na luty 2018

- Monitorowanie samochodu tył-przód

- Zestaw głośnomówiący Bluetooth

- No i działa z kierownicy

Jest dużo innych bajerów jak przeglądarka internetowa, parametry samochodu nawet ze spalaniem i wiele innych, ale to akurat dodatki.

 

Czego chcieć więcej ?? W sumie wydałem około 200f (nie cale 1000 zł). W ASO za połowę tych rzeczy chcą minimum 500f !!!!!

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@reS musze przyznać że bardzo dobre robotę zrobiłeś z wymianą radia, aż sam się zacząłem nakręcać na wymianę.

 

 

Jak oceniasz jakość dzwięku z radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notkiem jeździ żona, ja sporadycznie.......przeważnie jak jadę do kraju bo przez europę jadę po prawidłowej stronie ;)

Co do jakości dźwięku to wypada OK.....są ustawienia w EQ i w sumie jak dla mnie jest dobrze.  

Za te pieniądze nic konkretnego nie dostanę......a radyjka teraz sprzedawane są po liftingu:), bo poprawili sugerowane błędy.

Nie mam się do czego przyczepić, wszystko na razie działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...