Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[E11]Problem z otwarciem drzwi


Verendal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie note nie otwiera się ani z pilota ani z kluczyk.. a dodatkowo migają światła i słychać klikanie non stop.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się. 

Najpierw klapy bagażnika nie dawało się otworzyć,  zacinała się. Pomagało puknięcie pięścią w okolice tablicy rej. Włącznik dotykowy nie reagował. 

Teraz nie da się zamknąć i jest ciągle otwarta,  musiałem sznurkiem unieruchomić. 

 

Włącznik dotykowy, siłownik,  zamek bagażnika?

 

Miał ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy z otwarciem są problemy to zazwyczaj przyczyna leży w pękniętym kabelku który dochodzi do klapy wiązką przez przelotkę z gumy po prawej stronie  u góry bagażnika. Gdyby był walnięty stycznik klapy, lub nie dochodzi prąd nie będzie słychać klikania. Jeśli wszystko jest dobrze to problem w zamku klapy. Zamiennik włącznika można kupić na Alle. Można również zaryzykować kupno tylnej blendy z włącznikiem, tylko może być zniszczony przez używanie. Zamienniki włącznika działają. Problem jest z dopasowaniem (luzy lub wypadanie).

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.02.2023 o 17:39, janio napisał:

Kiedy z otwarciem są problemy to zazwyczaj przyczyna leży w pękniętym kabelku który dochodzi do klapy wiązką przez przelotkę z gumy po prawej stronie  u góry bagażnika. Gdyby był walnięty stycznik klapy, lub nie dochodzi prąd nie będzie słychać klikania. Jeśli wszystko jest dobrze to problem w zamku klapy. Zamiennik włącznika można kupić na Alle. Można również zaryzykować kupno tylnej blendy z włącznikiem, tylko może być zniszczony przez używanie. Zamienniki włącznika działają. Problem jest z dopasowaniem (luzy lub wypadanie).

Klikania nie słychać.

Jak tą blendę zdemontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mati_wlkp napisał:

Klikania nie słychać.

Jak tą blendę zdemontować?

Żeby zdemontować blendę trzeba zdjąć podważając jakimś plastykowym lub drewnianym płaskim narzędziem obudowę klapy bagażnika. Najlepiej robić to w cieple żeby nic nie popękało. Obudowa (osłona) jest na zaczepy. Trzeba ostrożnie podważać aż wyskoczą. Następnie odpiąć wtyczkę i wykręcić trzy nakrętki chyba klucz 10, które znajdują się w profilu klapy.  Blenda powinna dać się zdjąć. Ot wszystko. Powodzenia.

 

Edytowane przez janio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiero zabrałem się za to. 

Wymieniłem włącznik i słychać już klikanie. Ale bagażnik się nie zamyka. Zębatka na zamku ledwo drgnie.

Zamek do wymiany? A może da się naprawić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mati_wlkp napisał:

Dopiero zabrałem się za to. 

Wymieniłem włącznik i słychać już klikanie. Ale bagażnik się nie zamyka. Zębatka na zamku ledwo drgnie.

Zamek do wymiany? A może da się naprawić?

 

 

Nie wymieniałem zamka to nie wiem. Mogę poradzić jedynie, żeby zdemontować osłony w bagażniku, wejść do środka auta, naciskać otwieranie i zamykanie i wizualnie zobaczyć czy rygiel puszcza czy nie i co tam się dzieje. Sprawdzić czy mechanicznie przesuwając bolczyk da się otworzyć klapę? Może coś tam przeszkadza?

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...