Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana wtrysków


stefek998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów jestem po kontroli wtrysków i niestety mam dwa zajechane.

Wtryski o numeracji 16600 8H800 DENSO i tu moje pytanie? Czy jest możliwa

podmiana wtrysków na inne numery np 16600 AU600 lub co trzeba zrobić żeby to

działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jestem po kontroli wtrysków i niestety mam dwa zajechane.

Wtryski o numeracji 16600 8H800 DENSO i tu moje pytanie? Czy jest możliwa

podmiana wtrysków na inne numery np 16600 AU600 lub co trzeba zrobić żeby to

działało.

 

Zacznij od uzupełnienia w stopce informacji o roku produkcji.
 
Zobacz ten wątek (post #20):
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej oddać do regeneracji, nowe wtryski będą kosztowały kosmos

zajrzyj na PW

Z Denso regeneracja nie jest taka  prosta jak w przypadku  innych wtryskiwaczy (można poczytać w necie dlaczego).

Tu akurat, aby nie zabolało mocno po kieszeni ,najlepsza opcją aby skutecznie problem rozwiązać jest jednak poszukać dobrych używek.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dałem do regeneracji i te dwa to złom totalny więc muszę szukać dobrej używki.Jest dużo wtrysków które mogły by pasować np AU 600 ale nie mam pewności czy to zagra.Na pewno nie współpracuje z

AW400 i BN820 sprawdziłem osobiście bo takie miałem na podmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dałem do regeneracji i te dwa to złom totalny więc muszę szukać dobrej używki.

W przypadku Denso ,aby nie wydac na wtryskiwacze kwoty wartosci samochodu -tylko uzywka.

Prawdziwa regeneracja Wtryskiwaczy Denso to koszt ok.1/3wartości nowych .

Tu jest w skrócie wyjasnienie  dlaczego:

http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/wtryskiwacze-do-diesla-za-1-3-ceny/vbpdd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem 4 komplet w dobrym stanie wszystko działa jak igła spalanie spadło przestał dymić i pali na strzała nie ważne czy zimny czy ciepły.Przestał puki co wchodzić na obroty zamykam temat.Jak by co mam dwa sprawne sprawdzone wtryski na sprzedaż 8H800 od 2002r. 114KM za 250 zł

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam 

 

Potrzebuję dwóch wtrysków do X-trail t30 2.2 Di 114KM 2002r ,moje mają bardzo duże przelewy i ponoć bardzo ciężko to naprawić bo nie ma części.Kod wtrysku to 16600 8H800,szukam wtrysków sprawdzonych ,dobrych,zregenerowanych.

 

Ktoś coś?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh mam duży problem ,nie ma nigdzie części do zregenerowania wtrysków 16600 8H800.W moim X-ie zamontowane są są 2 wtryski z innym oznaczeniam mianowicie, 16600 AU600 kótre są bardziej dostępne i pytanie czy mogę zamontować 4 takie wtryski??

 

Thunder dzięki za linka ale potrzebuje to zrobić jak najszybciej a nie mam doświadczenia w sprowadzaniu takich części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 sztuk 16008h800 bo niby były uszkodzone, a okazało się że mam walniety tłok i nie było kompresji.

Jeśli jesteś zainteresowany to napisz

Mam też wtryski AW402AW4.

Jeżeli nie kupię tuleji do cylindra albo okaże się że naprawa jest za droga to sprzedaję na części.

Nie możesz zamontować innych bo pompa i ecu sa dedykowane do wtryskow. Musialbys wymienic pompę i ecu.

Zjadłem zęby na tym xtrailu.

Bardziej bym ci poradził sprawdzenie rozrządu a w zasadzie napinacza łańcucha od wałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam
Odświeżę temat,potrzebuję jeden w pełni sprawny wtryskiwacz denso 16600 8h800 posiada ktoś taki na sprzedaż?

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chyba mam problem z wtryskami lub wtryskiem, zauważyłem że jak jadę i mam 2tys obrotów otworzę okno słyszę takie stukanie rytmiczne, rozrząd był sprawdzany w czasie ostatniego wyciągania silnika więc łańcuch napinacze ślizgi ok. Natomiast samochód pali od strzała niezależnie od pogody, obroty w normie, dymi na czarno dopiero jak mocniej się przyciśnie ale to od zakupu. Poprzedni właściciel regenerował wtryski jakieś 60-70tys km wcześniej. Jutro może kupie ten specyfik do czyszczenia common rail od liquimolly i podpene pod listwę wtryskowa  wątpię że to pomoże ale to najtańszy sposób może cud się zdarzy i coś pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chyba mam problem z wtryskami lub wtryskiem, zauważyłem że jak jadę i mam 2tys obrotów otworzę okno słyszę takie stukanie rytmiczne, rozrząd był sprawdzany w czasie ostatniego wyciągania silnika więc łańcuch napinacze ślizgi ok. Natomiast samochód pali od strzała niezależnie od pogody, obroty w normie, dymi na czarno dopiero jak mocniej się przyciśnie ale to od zakupu. Poprzedni właściciel regenerował wtryski jakieś 60-70tys km wcześniej. Jutro może kupie ten specyfik do czyszczenia common rail od liquimolly i podpene pod listwę wtryskowa  wątpię że to pomoże ale to najtańszy sposób może cud się zdarzy i coś pomoże 
U mnie ciężko paliło,dymiło na czarno przy przyspieszeniu aż mi raz gość z tyłu długimi migał i stukało powyżej 2tyś obrotów. Odddałem autko do mechanika,wyjęli wtryski i okazało się że jeden leje okropnie,podobno wedlug tego co mi mechanik mówił z regeneracją w przypadku denso bywa różnie więc kupiłem używkę i teraz czekam na wynik.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać jak wyszło, bo ja obliczyłem że jak wtryski wyjmę sam to za sprawdzenie 4 sztuk to koszt, 200-250zl w serwisie Boscha czy ogólnie w serwisie co diesle robi. Kupno używki 250zl sztuka plus wiadomo też sprawdzić trzeba przed włożeniem w serwisie. Muszę poobserwować może też preparat pomoże póki w koszta pójdę. W serwisie nissana będę w następnym tygodniu na tej akcji serwisowej z poduszką takata może tam podpytam czy to na pewno wtrysk na słuch może ktoś sprawdzi. A może ktoś z was próbował ten test przelewowy zrobić? Bo zastanawiam się czy nie kupić tego zestawu do testów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą używką za 250zł to zależy jakie masz wtryski,bo u mnie są denso 16600 8h800 i znalazłem tylko jeden używany w cenie 411zł.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same ale dzisiaj widziałem za 250 za sztukę chyba na olx są wystawione, myślałem też żeby spróbować w razie czego szukac takich jak ktoś n forum pisał um600 jakoś tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same ale dzisiaj widziałem za 250 za sztukę chyba na olx są wystawione, myślałem też żeby spróbować w razie czego szukac takich jak ktoś n forum pisał um600 jakoś tak. 
Jeśli mówisz o tych z olx to są do regeneracji bo już wcześniej pisałem że sprzedawcą.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj samochód odpalił nic nie stukało przejechałem sie, z pod sklepu jakmodpalilem już zaczęło lekko stukać coś i dymić przy przyspieszaniu. Dowiadywałem się że nowy wtrysk cena 1200-1300zl, w jednym serwisie sprawdzenie 30zl ale regeneracji Denso nie robią bo szkoda czasu na to tak zrozumiałem faceta, w drugim sprawdzenie 50zl od sztuki regeneracja mniej więcej 650zl zazwyczaj wychodzi do maks 900zl za sztuke w najdroższej opcji. W baku mam liqui Molly diesel coś tam po niemiecku 200km zrobione i myślałem że to koniec stukania aż do dzisiaj jak znów zaczęło stukać. 

Trochę się zastanawiam czy przypadkiem nie szukać drugiego silnika jakiejs okazji po kraksie i nie przełożyć lub dawcy nie zrobić z niego. A może ktoś próbował przełożyć wogole inny silnik diesla do x traila? Włożyłem sporo kasy w niego ale nie chce robić z niego skarbonki dlatego myślę czy zamiast naprawiać jak ma ponad 300tys a wtryski regenerowane przy 240-250tys chyba były w nim, nie podmienić silnika prościej by było w sumiie.

 

Właśnie nagrzany samochód trzymałem na postoju na różnych obrotach w tym do odcięcia nawet odrobina czarnego dymu nie poleciała oraz nie było niepokojących dzwiekow,  mam już preparat jutro będę się wpinal w przewody. Mam pytanie na wszelki wypadek wolę zadać u mnie jest filtr z pompką przewód zasilający wiadomo który a powrotny to odchodzi z tego samego miejsca co zasilający tylko z tej listwy z rurkami? I jeden jest pod drugim? Na zdjęciu zasilanie brudne od filtra idzie rurka a ta druga z opaska na śrubę to powrót?

 

IMG_20200211_132955.jpg

Edytowane przez jacekdh12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem autko po wymianie jednego wtrysku(kupiłem używkę).Jak narazie różnica ogromna,auto odpala normalnie,przestał kopcić,silnik już nie stuka jak traktor chodzi ciszej i autko odzyskało moc.Zbajomy który mi robił auto zalecił zalać mixolem do ropy co by się lepiej smarowało.

Pojeżdżę zobaczę jakie będą efekty.

 

Wysłane z mojego SM-A605FN

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj przplukalem wtryski tym specyfikiem liqui Molly, przestał dymić i stukać. Dostałem informację z serwisu w Polsce aby spróbować w razie czego podpiąć pod komputer i będzie taki przycisk przystosuje pompę i podobno w tym modelu to działa czasem pompa zmienia nastawy i silnik inaczej zaczyna pracować, jak znów zacznie stukać dymić może gdzieś podjadę wtedy pod komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pikeft napisał:

Wczoraj odebrałem autko po wymianie jednego wtrysku(kupiłem używkę).Jak narazie różnica ogromna,auto odpala normalnie,przestał kopcić,silnik już nie stuka jak traktor chodzi ciszej i autko odzyskało moc.Zbajomy który mi robił auto zalecił zalać mixolem do ropy co by się lepiej smarowało.

Pojeżdżę zobaczę jakie będą efekty.

 

Wysłane z mojego SM-A605FN

 

 

 

 

Witam. 

Jaki wtrysk założyłeś 166008h800?

Też szukam takiego. Możesz dać namiar na sprzedawcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
Jaki wtrysk założyłeś 166008h800?
Też szukam takiego. Możesz dać namiar na sprzedawcę?
Tak szukałem dokładnie tego wtrysku i znalazłem tylko jedną sztukę na alledrogo,gość wyjął z anglika i 3 sprzedał została tylko ta jedna sztuka.


Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprawdzałem ceny wiem że firma Drei pol ma jeszcze 3 zregenerowane w cenie 630 sztuka jakoś tak bo kontaktowałem się z nimi telefonicznie podpytujac o ceny itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...