Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] 1,2 dig-t Głośna praca silnika i rozrządu


dragan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Dąbrowę Górniczą,trochę masz drogi ,ale niejednemu już z Polski pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wymienili na gwarancji - ale pytałem ile to kosztuje - usłyszałem, że ponad 7 tys. zł. 8-) czy tak jest faktycznie? Nie wiem. 7 tys. mnie przeraziło. Ale to cena z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnośnie rozrządów Nissan odkrył że są one wadliwe i wprowadził program Good Will  każdy pojazd po gwarancji 3lata lub  100 tyś km. Nissan deklaruje pokryć koszty wymiany oraz części do 5 lat po końców trwania gwarancji. Jednak warunkiem jest wcześniejsze wykonywanie przeglądów w ASO. Takie info dostałem od  ASO Kraków.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu jak zwykle będzie cisza,a tylko w biuletynie dla serwisów być może będzie dyspozycja,a klient nieświadomy może płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał Jacko , tego nikt się nie dowie ... bo Nissan nie "strzeli sobie w stopę a da na przetrzymanie" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich chciałem odświeżyć temat.

Po wielkich bojach wymieniono mi cały blok silnika na nowy.

Na tym nowym silniku przejechałem 3 tys km.

Silnik bierze dalej olej!

Plus dalej występuje terkotanie silnika przy dużym obciążeniu. Wczoraj jechałem trasę 400km i słyszałem to terkotanie 2-3 razy.

Ma ktoś pomysł co to może być?

Może turbina? bo jej nie wymieniali.... To to że włożyli stary silnik to ASO bym nie podejrzewał tym bardziej że cała akcja wymiany trwała 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś już w ASO i zgłaszałeś, że pomimo naprawy nadal słyszysz niepokojące odgłosy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się wierzyć nie chce! Wymienili Ci cały silnik bez osprzętu,czy tylko blok,a głowicę i resztę przełożyli???Bo nie chce mi się wierzyć byś w drugim silniku miał takie same objawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem czy zgłaszać?

silnik niby na dotarciu...bo przejechałem 3 tys.

Po okresie gwarancyjnym wymienili mi go gratis.

I skoro to nie silnik to co?

Ma ktoś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goń do serwisu! To co mi opisałeś jednoznacznie świadczy o lichym remoncie z Twoimi starymi częściami,a nie wymianie silnika.

Skoro wymienili Ci uszczelkę pokrywy zaworów,uszczelkę pokrywy rozrządu,uszczelniacz wału korbowego,to na pewno nie miałeś wymienionego silnika.Silnik przychodzi kompletny do wymiany!!! Wymaga tylko włożenia w komorę i obłożenia osprzętem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal przecież, że wymienili blok (słupek) czyli nie silnik. Inną sprawą jest to, czy dali nowe graty, w co wątpię jeśli silnik dalej wciąga. Ciekawe czy w ogóle wymienili, czy zrobili remont trupa. Sprawdź po numerach bloku, czy to na pewno nowy siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do nissana. Kazali mi przyjechać w poniedziałek. Ciekaw jestem co powiedzą.


Byłem wczoraj w tym serwisie. Sprawdzali przez godzinę. Potem jeździli nim przez 20 min.

Dolali oleju do pełna. Kazali przyjechać po kolejnych 1500km.

Kierownik warsztatu mówi, że on słyszy rozrząd ale chce sprawdzić. 

Dzisiaj ja jeszcze chce dać auto na podnośnik i sprawdzić jak to wygląda od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz sprawdzić od dołu??? Tam nic nie ma.Zdejmiesz osłonę i zobaczysz miskę olejową z pokrywką filtra oleju.Szkoda zachodu.

Dragan PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie panowie.... spradzilem auto od dolu.... 

macie pomysl co to za wtyczka i dlaczego nie jest podłączona?

jest też mały wyciek....

post-107308-0-40757000-1516098213_thumb.jpeg

post-107308-0-59674900-1516098220_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ciekawe nie wiem ale może

 

pytanie panowie.... spradzilem auto od dolu.... 

macie pomysl co to za wtyczka i dlaczego nie jest podłączona?

jest też mały wyciek....

 

 od stanu oleju :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od oleju? Normalnie jak u handlarzy z przekładką żarówki od podświetlania kontrolki check engine. Coś często zapominają w aso jakieś wtyczki powpinać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest gniazdko,a nie wtyczka....właśnie tam nie ma wtyczki i instalacji,żeby to uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem, że brązowa wtyczka jest wpięta. Czyli co? Jest wyprowadzone gniazdo do podączenia wtyczki, której w wersji elektryki tego QQ poprostu nie ma, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda.Widocznie w Renault była instalacja,ale w Kaśkach księgowy stwierdził,że to zbyteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

Panowie dopadlo mnie grzechotanie w silniku. Czy to rozrzad czy jakies lozysko sobie gra prze pasku. Najbardziej slyszalne jest jak zrzucimy noge z gazu. przeglad wypada mi w czerwcu , rocznik 2014 dawno po gwarancji a przebieg to nie cale 64k.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho rozrząd i nie ma tu nic do rzeczy przebieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko orientujesz sie jakie koszty?? i co odrazu za to sie brac??

jak to jest  z aso skoro jest niewymienialny ??

Edytowane przez Conan1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeetam niewymienialny....ASO wymieniało na potęgę,później się obcieli,że to tylko napinacze się psują.

Jedź może najpierw na diagnostykę do serwisu...jak stwierdzą że to rozrząd,umów się,i szukaj sam gdzieś mechanika co by to zrobił,bo ASO zedrze z Ciebie skórę.A zrobić trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienialne łańcuchy to mit, a w obecnych czasach łańcuch to wręcz gorsze rozwiązanie niż pasek, bo często nie wytrzymuje połowy dystansu paska, a koszt wymiany większy.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...