Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

370Z jaki olej po fabryce


MGQ700
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżo po zakupie auta, chce wymienić olej, wcześniej był lany castrol 5w30 , przebieg 55k , co myślicie o zmianie na motula xcess 5w40 ? Jakiś konkretny filtr oleju jest zalecany? Btw ktoś poleci jakiś dobry serwis w Łodzi, który ogarnia te auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Pomimo że olej wymieniony 2k km temu, planuję wymienić na coś lepszego.

 

Millers xf 5w50 już był opisany pozytywnie.

 

Miał ktoś do czynienia z tym olejem?

 

http://www.millersoils.pl/produkty/motorsport/oleje-silnikowe/cfs-5w40-nt/

 

Lub z tym? Tu na plus dystrybutor pod nosem..

 

http://www.penrite.pl/produkty/pl/home/110-10-tenths-premium-5w50.html

Edytowane przez Tomtom77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pomimo że olej wymieniony 2k km temu, planuję wymienić na coś lepszego.

 

Millers xf 5w50 już był opisany pozytywnie.

 

Miał ktoś do czynienia z tym olejem?

 

http://www.millersoils.pl/produkty/motorsport/oleje-silnikowe/cfs-5w40-nt/

 

Lub z tym? Tu na plus dystrybutor pod nosem..

 

http://www.penrite.pl/produkty/pl/home/110-10-tenths-premium-5w50.html

Polecam przed wymianą zajrzeć na  fora USA ,gdzie tych samochodów jest trochę więcej ,są ludzie którzy zawodowo zajmują się tematem, szczególnie  godne polecenia są analizy chemiczne zużytego oleju Laboratorium BlackStone.

Sądzę  ,że zmienisz zdanie na temat  sloganu " tłustej wody" i innych  bzdur.

 

http://www.the370z.com/diy-section-do-yourself/4705-diy-nissan-370z-oil-change-ak370z-way-pictures-inside.html

 

http://www.the370z.com/engine-drivetrain/6632-recommended-motor-oil.html

 

http://www.the370z.com/engine-drivetrain/13550-official-oil-thread-trying-clean-up-all-these-useless-oil-threads.html

 

Miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym Nismo 2017 po przebiegu 1213km zmmieniliśmy fabryczny pełen opiłków olej na Penrite 5w50 - za 2000km go spuścimy i dam znać co tam w nim pływa.

Jedno jest pewne temperatura oleju przy dynamicznej jeździe spadła o 17-20 stopni bez dokładania jakiej kolwiek chłodnicy a jedynie przejście na olej Penrite 5w50 + niemal dwu krotnie dłuższy filtr oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

a ja zmieniłem olej po fabryce na Motul 5w40 / filtr Knecht i f..ck mam teraz problem. Na wolnych obrotach przy rozgrzanym oleju 90C słuchać stuki

Może ktoś mądry pomoże? czy to problem filtra który ogranicza ciśnienie czy też mam wrócić do 5w30:) ?

Dodam że Motul jest originalny sprawdzony z importerem

 

jutro zmieniam filtr oleju na fabryczny Nissan..moze pomoże

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panew stuka za dlugo silnik pracowal na 5w30, niestety wymiana gwarancyjna Cię czeka - ok. 4 miesiace bez auta ze wszystkimi procedurami ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.08.2018 o 22:39, War3z napisał:

Mam u siebie zalany oryginalne 5w40 czy warto przechodzić na 5w50 i czy 5l opakowanie wystarczy ?

Oczywiście filtr też będzie zmieniany.

Zależy od stulu jazdy, jak jazda normalna sporadyczn korzystanie z mocy na autrostradzie jazda do powiedzmy 180km/h to 5w40 w wystarczający sposób zabezpeiczy silnik, a jak zamierzasz dynamiczniej śmigać to 5w50 mocno wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

W dniu 5.04.2018 o 01:40, Coobcio napisał:

Panew stuka za dlugo silnik pracowal na 5w30, niestety wymiana gwarancyjna Cię czeka - ok. 4 miesiace bez auta ze wszystkimi procedurami ASO...

Jak to mozliwe ze silnik pada po pierwszej wymianie oleju jeszcze na gwarancji? Ja mam ponad 100 tys na blacie na 5w30 i wszystko chodzi idealnie zadnego poboru oleju, wyciekow czy dziwnych odglosow, mowie o 15 letnim VQ35de ponad 100tys teoretycznie przejechane, a moze i wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od stylu jazdy, przy bardzo dynamicznej jeździe albo przy sprawdzeniu V-maxa silnik z rodziny VQ35 po 10 minutach jazdy wyzionie ducha z powodu zatarcia będąc zalany olejem 5w30....
Zalanie oleju klasy 10w60 uchroniło by go przed tym ale z racji wyższych oporów spalanie mogło by wzrosnąć nawet od 0,2 nawet do 2% w przypadku jazdy na niedogrzanym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jakie macie zdanie o oleju Eneos premium hyper 5w40 ?

Zastanawiam się też nad tym filtrem oleju https://www.iparts.pl/czesc/filtr-oleju-kn-filters-hp1008,0-305-hp1008-979221.html#100259

 

Edytowane przez Banita78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
On 8/30/2017 at 1:54 PM, MGQ700 said:

Zatankowany Millersem 5w50 i wydaje mi się że temperatura oleju przy normalnej jeździe jest okolicy 100 a przy poganianiu dość szybko idzie w górę. Z tego co pamiętam przed wymianą było ok 90 na 5w30 żelu z ASO... normalne?

U mnie po zalaniu Amsoilem Signature 5w50 wystapił ten sam efekt ,  "toczenie sie" 90 C  normalna jazda 100 C  dynamiczna 110 ( do wyższej na razie  nie dopuściłem) zaraz po zakupie samochodu (prawdopodobnie na oleju z aso 5w30)   było 80 90 100

Nie ukrywam ze temat mnie zainteresował zatem skontaktowałem się z działem technicznym Amsoila w usa . Zapytanie dotyczyło optymalnych temperatur pracy oleju  , maksymalnej temperatury pracy ciagłej , temperatury w której następuje degradacja termiczna dla Amsoil Signature 5w50 oraz 0w40 . Otrzymałem odpowiedź która wprawiła mnie w zdumienie , dlatego zamieszczam  oryginalny tekst z dopisanymi wartościami w C:

"Thank you for contacting AMSOIL with your question.

The temperatures at which oil works the best is anywhere from 220F (104 C) to 260F (126 C). This allows any moisture to burn off safely from the oil. Once you start getting up to 285F (140 C)and higher, this is typically where the oxidation process would begin which can lead to varnish. Continuous use at these temps will shorten the life of the oil. If you start seeing temperatures above 300F (149 C), this will significantly shorten the life of the oil if run for extended periods. The oils themselves can handle the heat so you shouldn't be seeing viscosity loss but you do not want to run for extended periods at those high of temperatures. "

Zatem poprosiłem o doprecyzowanie którego oleju dotyczą te temperatury:

"The temperature range of 220F – 260F would be for any viscosity. As far as your second question, when using a good oil, you should not have any issues with viscosity loss at 260F. With our oils, you should not have any viscosity loss even at 300F. "

 "Kozacko" ?

 

Edytowane przez Maxx370
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak ale ważne jest to, że oni napisali, że nie powinieneś mieć utrat właściwości (zmian chemicznych oleju) a nie jakości ochrony silnika co jest sednem ich wiadomości...

Oni odnoszą się głownie do utleniania i zużywania oleju, w 350z/g35 masz bardzo małą misę olejową 4,7l z praktycznie brakiem chłodzenia co powoduję że olej 5w30 szybko osiąga temperatury pow tych według nich bezpiecznych 126... i jego lepkość jest zbyt niska żeby chronić silnik.

Tak jak napisali normalnie to np 5w30 powinno mieć wystarczającą ochronę do max 126*C  natomiast dla oleju w 350z i g35 to nie są wysokie temperatury trochę postoisz w korkach albo poupalasz i ta temperatura momentalnie będzie wyższa niestety to tylko się wydaje wysoka temperatura dla oleju a w rzeczywistości vq35 mają mało oleju i słabo się chłodzi więc tak jak słusznie zauważyli do 126 jakoś pożyjesz ale tą temp na pewno w Z przekroczysz nie raz : ) Teoria teorią a w praktyce wszystkie piece na 5w30 umierają na 5w50 żyją czego więcej chcieć w temacie ^_^

 

właściwie oni nie odnieśli się nawet do wystarczającej "ochrony" a do samej utraty lepkości i odpowiedniej temperatury pracy

 

Bardzo fajnie, że do nich napisałeś i dajesz znać mało kto by sobie głowę zawracał warto zawsze mieć więcej wiedzy i info niż mniej. Dzięki!

BTW jeśli masz 100* gdy się toczysz to się nie martw na 5w50 to nawet pozytywnie : ) on wtedy i tak lepiej chroni. Nie daj sobie przypadkiem wmówić jakiegoś 5w30 bo ludzie strasznie idą w zaparte Coobcio już setki tych silników naprawia moi znajomi nie chcieli słuchać też musieli piece robić przez to ich książkowe serwisowanie ale każdy ma swój rozum. 

Edytowane przez Cytrus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh uwielbiam te tematy o olejach, lepkosciach i temperaturach :) normalnie zawsze usmiech maluje mi się na twarzy :) Najlepsze są twierdzenia typu "a u mnie na 5w50 to..." albo zmiany ciśnienia przy zmianie z Mobil na Motul albo coś innego...inżynieria internetowa jest wspaniała :) im wiecej ludzi tym więcej teorii...

Panie i panowie...VQ35 normalnie pracuje w temperaturze miedzy 95-100*C i to jest zakres temperatur płynu chłodzącego, który seryjnie reguluje wentylator. Mniej więcej znaczy to tyle, że po dostatecznie "długim" czasie cały układ osiąga taką równowagę i większość komponentów ma taką właśnie temperature...co byście nie robili, bez modyfikacji tak będzie czy wam się to podoba czy nie...olej "leżakujący" w misce olejowej po pewnym czasie też będzie miał taką temperaturę!

Idzmy dalej...inżynierowie od temperatur oleju powinni wiedzieć, że w tym silniku oleju używa się m.in. do chlodzenia denka tłoka :o !!! Ciekawy jestem czy ktoś z Was wie jaka jest mniej więcej temperatura tłoka podczas normalnej pracy jak również po pałowaniu?? Ścianka cylindra jest również omywana olejem, a to główny węzeł gdzie olejem redukuje się tarcie...nie wnikając w liczby, temperatury o których tutaj mowie są dużo wyższe niż 100 czy nawet te 140*C i co? I nic :) Tak po prostu jest i dlatego olej traci właściwości i co ważniejsze...uwaga...się grzeje!!! Następnie ścieka do miski i cała zabawa powtarza się w nieskończoność. Zmiana oleju na inny niestety nic tutaj nie zmieni :( 

Dalej...który z inżynierów posiada tak szeroko rozwiniętą wiedzę teoretyczną jak również praktyczną, aby wypowiadać się nt optymalnej lepkości oleju?? Skąd znacie temperatury w węzłach cieplnych i wykazujecie wyższość jednego oleju nad drugim? Jeżeli ktoś taką wiedzę ma proszę o liczby...To, że olej w misce ma np 120* NIE znaczy, że na ściance cylindra ma taką samą...Jak tutaj oceniacie czy właściwie chronicie Wasze silniki przed zatarciem? :o 

Jedyne co możecie zrobić to używać oleje dobrej jakości, a prawie wszystkie są dobre - wystarczy popatrzeć na klasyfikacje jakościową, a nie tylko lepkościową! Możecie montować dodatkowe chłodnice oleju jeżeli boicie się aż tak bardzo...użytkować auto we właściwy sposób i mieć świadomość, że nic nie jest wieczne, a elementy eksploatacyjne się zużywają...tak samo jak klocki, tarcze, amortyzatory...

Tak czy inaczej fajnie się to czyta :) Dzięki chłopaki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/18/2019 at 10:35 AM, Cytrus said:

dla oleju w 350z i g35 to nie są wysokie temperatury trochę postoisz w korkach albo poupalasz i ta temperatura momentalnie będzie wyższa

BTW jeśli masz 100* gdy się toczysz to się nie martw na 5w50 to nawet pozytywnie : ) on wtedy i tak lepiej chroni. Nie daj sobie przypadkiem wmówić jakiegoś 5w30 bo ludzie strasznie idą w zaparte Coobcio już setki tych silników naprawia moi znajomi nie chcieli słuchać też musieli piece robić przez to ich książkowe serwisowanie ale każdy ma swój rozum. 

Z tymi temperaturami nie jest u mnie tak źle , na torze w Niepołomicach  ( krótki i "techniczny" ) byłem w stanie utrzymać temperaturę 110 C - co prawda  było to zapoznanie z zetką i nie cisnąłem na 100% . Zapewne przy kolejnej wizycie będzie zdecydowanie więcej.

Zaraz po zakupie zetki wymieniłem na 5w50 + modyfikator tarcia  i raczej nie widzę opcji przejścia na coś bardziej "wodnistego"  .  Trzymam się kilku zasad :  ruszam po 2 minutach pracy silnika , poniżej 70 C oleju nie przekraczam 2500obr/min i zawsze trochę powłóczę się po okolicy by olej osiągnął minimum 90 C - w zetce to sama przyjemność 

Edytowane przez Maxx370
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie, ale czy ten Millers 5w50 jest dobry do codziennej jazdy, ja mam do pracy 8 km, i nie codziennie wylatuję na autostrady.  A mam prawie nową Zetkę 370, na zegarze 4000km.

Czy wystarczy mi Millers 5w40 CFS +NT i Filtr MAN  ??.     To auto używam na co dzień, więc czasem krótkie odpalenie i zaraz zgaszenie bo cel osiągnięty. 

Czy lepiej zalać Millersa 5w40 CFS  bez tego ( +NT)  
jest po między tymi olejami duża różnica ?? 

Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zauważyłem po zmianie na Amsoila Signature 5w50 ( gdy kupiłem zetke była zalana olejem z  aso przebieg 33tys km) :

-wiecej pali

-temperatura oleju 100 C to norma , przy bardzo spokojnej jeździe 90  ( wcześniej było to 90 C oraz 80 C )

-przez pierwsze kilometry silnik jest nieco ociężały zanim olej się rozgrzeje , wcześniej był bardziej "nerwowy" . 

 

Zapalam czekam 2min nim rusze i nie przekraczam 2500rpm zanim olej nie osiągnie temperatury 70 C

Zawsze staram się pojeździć nieco dłużej aby silnik pokonał kilka kilometrów w temperaturze oleju 90 C

W przyszłym tygodniu mam przegląd i zmieniam olej na Amsoila Signature 0w40 + 200ml  Archoil 9200v2 , to będzie coś pomiedzy Aso a zalecanym Millersem  , czyli jednak coś bardziej wodnistego :)

Olej o którym piszesz jest bardzo zblizony parametrami do AmS 0w40 https://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3698-olej-silnikowy-millers-oils-cfs-5w40-nanodrive-5l-5024081795353

Gęstosci :

40 C      ASO ok 60            AmS 0w40  84              Millers XF 5w50  112                  AmS 5w50 119

100 C    ASO ok 10            AmS 0w40  14.8           Millers XF 5w50  18.6                 AmS 5w50 19.4

Amsoile to oleje  o wysokim TBN 12.5 i mają fantastyczny pakiet dodatków czyszczących silnik . Po pierwszej wymianie  w 4 dni olej zrobił sie czarnobrązowy , przejeżdziłem ok 1800km wymieniłem ponownie - zmiana barwy nastąpiła dopiero po 2 tygodniach

niebawem napiszę jakie wrażenia po wymianie

 

 

Edytowane przez Maxx370
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxx370- dzięki za odpowiedź,  

Szczerze rano jak mam na piąta, to nie mam ochoty się bujać po mieście, by mi się olej zagrzał, jeszcze czasem jak mam 2 stopnie na dworze ;) ,  teraz mam jeszcze na pewno zalaną fabryczną wodę 5w30 i w piątek jadę to zlać i pytanie dalej co wlać. Rano odpalając teraz zawsze sobie minute dwie stoję, to i tak nie łapie temperatury oleju, tylko woda na kropkę dalej skoczy to jadę, a gdy dojeżdżam do pracy nie ma olej 70 stopni, i trzeba już zgasić. Tak więc lipa, bo olej nie nabierze właściwej temperatury nigdy w dni robocze. 

 Posiadam teraz 2 rodzaje, i mam teraz w garażu  : Millersa 5w50 i Millers 5w40cfs +NT  kupiłem bo czytałem i czytałem i oczopląsów już dostałem ;)  co z nich wlać by sobie nie zaszkodzić.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...