Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

370Z jaki olej po fabryce


MGQ700
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli pokonujesz krótkie odcinki bez osiągnięcia prawidłowej temperatury roboczej  to powinieneś częściej zmieniac olej bo niestety gromadzi się w nim benzyna

 

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/zabojca-silnika/782jhye

 

EDIT

Amsoil Signature 0w40  wlany i  temperatury spadły o 5 C

przez ostatni rok miałem AM Signature 5w50     toczenie sie" 90 C  normalna jazda 100 C  dynamiczna 110

a obecnie na AM Sig 0W40  toczenie sie" 85 C  normalna jazda 85 C  dynamiczna 105

Edytowane przez Maxx370
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć doktory...
postanowiłem zrobić testa ulegając Waszym sugestiom...a co mi szkodzi...jako że silnik po grubych modyfikacjach zamiast kupić olej za 150zł jak do tej pory (Mobil 5w50) postanowiłem kupić "cudowny" olej do motorsportu z mega inhibitorami redukującymi tarcie, jakieś estry, triple coś tam - Millers 10w60 NT+ za 400zł...lol :o 

Ku mojemu zdziwieniu silnik zachowuje sie dokładnie tak samo jak na oleju za 150zł, temperatury te same, ciśnienia te same, żadnych zysków ani utraty mocy, jeździ i przyspiesza dokładnie tak samo jak wcześniej...nawet rozgrzewanie następuje w takim samym czasie...

wygląda na to że dałem się nabrać...??? f*ck!! Co polecacie na następną wymianę i najważniejsze za ile km bo nie wiem kiedy straci właściwości ten cudowny płyn?? :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zl ?! xD to gdzie Ty go kupiłeś 

Micho w tym oleju to raczej chodzi o wyższa granice wytrzymałości na wysokie temperatury masz max stała pracę przy 125 *C i chwilowa 150*C żeby nie zrywalo filmu olejowego jak na torze ktos upala bez chłodnicy to wtedy to ma sens ale do normalnej jazdy?? On ma poprawę energetyczna i niższe opory ale w porównaniu do zwykłych olejów 10w60 : D ale nie 5w50itd..

 

jakie masz maksymalne temperatury oleju jak jeździsz? no i jaka masz moc?

różnice widać by było wyłącznie po inspekcji  elementów silnika w czasie czy zużywają się bardziej czy mniej... a tego nigdy nie sprawdzimy 

w przypadku 5w30 i 5w50 to już przetestowane i wiemy że 5w50 jest bez porównania jedynym dobrym wyborem jeśli jeździ się w miarę normalnie i nie ma się chłodnicy oleju 

 

10w60 raczej leja Ci co mocno upalaja i mają wysokie temperatury oleju

 

ja bym polecił amsoil 5w50 signature series lub redline 5w50 ale on jest totalnie za drogi.

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...