Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan X trail 2.5 benzyna Automat opinie


Gość Mateusz_23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎23‎.‎09‎.‎2018 o 12:50, grzesiek_1986 napisał:

Też jestem ciekaw. :) i mam jeszcze pytanie miałem remontowaną głowice docierane zawory, regulowane luzy itd. Kiedy po takim remoncie powinienem sprawdzić luzy zaworowe? Oczywiście jeżdżę na lpg. 

Ja bym zrobił po 1000 -2000 tyś. przelotu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mały Stanley napisał:

Ja bym zrobił po 1000 -2000 tyś. przelotu .

Ojjj to mnie zmartwiłeś, a nie zapomnoaleś przypadkiem o jednym 0? :) bo jak mam ewentualnie regulować zawory co wymianę oleju to mija się to z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grzesiek_1986 napisał:

Ojjj to mnie zmartwiłeś, a nie zapomnoaleś przypadkiem o jednym 0? :) bo jak mam ewentualnie regulować zawory co wymianę oleju to mija się to z celem.

A co tu ma do rzeczy wymiana oleju ? Zapytałeś po jakim czasie przeregulować zawory po remoncie głowicy - tak ? A nie np. co ile ( czasu , kilometrów ) regulować zawory . przynajmniej ja tak zrozumiałem .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje... :) Nie dokładnie to sprecyzowałem. Czyli rozumiem że pierwsze sprawdzenie po remoncie po przebiegu 1000-2000 a kolejne profilaktyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Grubo po czasie Piszę ten post ale może komuś się przyda.

Użytkuje Nissana 2,5 benzyna t30. Automat. Elegance.

Rok 2003 kupiony z Niemiec. przejechane 160 tysięcy bez gazu.

Robię tygodniowo około 1000 km. (Tysiac). Auto używam do pracy i nie jest oszczędzane.

Spalanie gazu 14 l. Prędkość od 100-120 km na godzinę. Mam dołożony tempomat przez Niemca.

Silnik wytrzymał około 200 000km jazdy na gazie. Wypaliło gniazdo zaworowe.

Kupiłem drugi silnik od anglika, przejechane 90tys mil. Ja na nim, na chwilę obecną przejechałem 50000 km. Wczoraj była mierzona kompresja i wychodzi 8,0 na każdym z cylindrów.

Elementy jakie wymieniłem: łożyska w kołach, czujnik abs 2x, klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, oba amortyzatory przednie, chłodnica, regeneracja startera, silnik nawiewu do kabiny, swiece zwykle ngk, regulacje lpg 3x, regulacje zaworow 2x (drobne korekty), obydwa termostaty, zawiasy maski z przodu, szyba przód 2x. Skrzynia od paru dni zaczęła pulsować jak jest D i stoję na hamulcu, na N i P nie pulsuje.

Auto nie jest garażowane, dwa ślady korozji pod listwa progu. 

Spalanie oleju jest około litra na 2000-2,500km zależy od prędkości jakimi się poruszam. jeśli jeżdżę powyżej 140km/h zużycie oleju się zwiększa. 

Butla gazowa 80L (realnie wchodzi 65L) w kole zapasowym pasuje idealnie. Instalacja Stag bez OBD. Bez smarowania.

I uważam że jest to najlepsze auto jakie kiedykolwiek miałem. jeśli mam kupować drugie, kupuje takie samo.

Edytowane przez zx12cv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

T30 z silnikiem 2,5 litra

Kupiony z dużym ale oryginalnym przebiegiem (320k przy zakupie) po zakupie założony gaz, spalanie rzędu 11-12ltr na trasie (90-100km/h) i 15-16ltr w mieście. Po przejechaniu 25k km. zaczął pokazywać objawy przedmuchu na uszczelce. Jak zawiozłem głowicę do planowania to (zresztą to samo usłyszałem od mojego mechanika który ja demontował) to panowie w warsztacie powiedzieli od razu że w tych silnikach najczęściej konieczne jest też planowanie bloku. Po dowiezieniu bloku do warsztatu okazało się że żeby go doprowadzić do równego musieli zdjąć 12 setek (0,12mm). No i panowie powiedzieli, że skoro ma to jeździć na gazie to zawory muszą być zrobione na tip top.

Opis wraz ze zdjęciami tego wrzucę niedługo, napiszę też o kosztach, bo wyszło że zrobiłem kompletny remont silnika wraz z wymianą sprzęgła i rozrządu - mam nadzieję że auto będzie służyło przez długie lata i tysiące km.

P.S.

Dorzucam najważniejszą fotkę bloku silnika, między środkowymi cylindrami widać wyraźnie miejsce przedmuchu.

20190128_224241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 14.09.2017 o 22:55, Radar napisał:

Witam. Posiadam dokładnie taki model. Użytkuje go od roku i jakieś 15tys km....

Jeżeli mam mówić o minusach to szukam na siłę... Skrzynia 4 biegowa... Brakuje jej przy większych prędkościach ale autko i tak idzie ponad 200km/h tyle że to max i spalanie jest ogromne. Auto kupiłem bez gazu więc montowałem gaz w porządnym zakładzie i na gaz też nie narzekam. 0 problemów.... No spalanie jest tylko inne niż podaje producent, trzeba liczyć między 15-18l gazu na 100km mówię o normalnej jeździe (nie o kropelce) też zależy do czego ma służyć autko... Jeżeli interesują Cię jakieś inne informacje chętnie służę pomocą. Przez okres użytkowania wymieniłem łożysko prawy przód,wahacz, alternator, klocki i tarcze... Wydaje mi się że to normalne eksploatacyjne rzeczy.

Pozdrawiam.

Cześć posiadasz jeszcze tego x-traila? Mam taki sam model i mam problem z tylną łapą która trzyma skrzynie biegów. Zerwało śruby w skrzyni biegów bo są tylko dwie a uchwyt od poduchy ma cztery otwory. Potrzebuje zajrzeć do innego modelu czy jest na cztery czy na dwie w oryginale bo podejrzewam że mam założoną skrzynię od Altiwy był dokładnie ten sam silnik w tych Autach.

135603642_314679403172701_4061698178950791025_n.jpg

136213577_200027631780643_2605218908886610290_n.jpg

136384138_1772505062917207_4601424760643132678_n.jpg

136785001_519293758996964_3622671489543993670_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...