Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

opony zimowe i felgi


Natalka56764
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie opon zimowych. opony letnie na których zakupiłam mojego Juka  to 215/55/R17 jakie polecacie na zimę? takie same czy może 205/60/R16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady na zimę zakłada się opony o rozmiar mniejsze, czyli w tym przypadku 16-ki. Wyższy profil "lepiej zachowuje się" na często dziurawych w zimie drogach. Opony są mniej podatne na utratę przyczepności. Oczywiście wizualnie lepiej wyglądają 17-ki. Wybór należy do Ciebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady na zimę zakłada się opony o rozmiar mniejsze, czyli w tym przypadku 16-ki. Wyższy profil "lepiej zachowuje się" na często dziurawych w zimie drogach. Opony są mniej podatne na utratę przyczepności. Oczywiście wizualnie lepiej wyglądają 17-ki. Wybór należy do Ciebie..

Dziękuje za odpowiedz. Mam autko jak na Twoim zdjęciu,po liftingu takie same felgi tylko kolor auta inny, ciemny. Boje się, że na tych 16 będzie śmiesznie wyglądał. Jeśli chodzi o "przyczepność" to wydaje mi się, że na 17 opona jest szersza za czym idzie lepsza przyczepność.

Edytowane przez Evelina.wz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "przyczepność" to wydaje mi się, że na 17 opona jest szersza za czym idzie lepsza przyczepność.

Na suchym tak. Na mokrym a już najbardziej na śniegu szeroka opona ma mniejszą przyczepność niż wąska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam z przed liftingu, grafitowy kolor. /zdjęcie innego samochodu/ W przypadku kół na oponach 16" jest większy prześwit z nadkolami. Ich średnica zewnętrzna jest mniejsza o kilka cm od kół

17"... Jeżeli patrzysz na wygląd auta, nie patrzysz na większy koszt, załóż 17-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na moje 17" Toyo Snowprox S953 225/45 R17 91 H i mogę z czystym sumieniem polecić jednak japońskie oponki to inny level - w byłym autku rx8 upalałem toyo R1 i nigdy mnie ta marka nie zawiodła nawet przy ostrych kółkach na torze poznań a to opony nie na tor :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym kupić alufelgi 16-ki na porę zimową. Interesują mnie felgi ciemne typu grafitowe, czarne. Czy ktoś ma założone felgi w takich kolorach.? Byłbym wdzięczny za jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...