Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tuning silnika 2,0 dci


Gość XTRIAL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM MAM PYTANKO CZY SILNIK 150KM W X-TRIALU Z AUTOMATYCZNA SKRZYNIA DA SIE PODNIESC MOC NA 170 KM ROCZNIK 2007

 

Rozumiem że jest to nowy X-Trail - a więc na gwarancji, nie wiem czy warto w okresie gwarancji coś zmieniać , tym bardziej że jest to nowa jednostka napędowa i nie wiadomo jeszcze czy gwarancja nie będzie potrzebna. Do niedawna Miałem Scenica 1,9dci i też na gwaraci chciałem podwyższyć mu moment i moc. Aby nie ingerować w program , kupiłem BOX który w prosty sposób się wpinało w układ. Moc i moment się podniosły , ale wszystkie wskazania na desce były fałszywe łącznie ze stanem paliwa w baku, więc wywaliłem ten box. Proponuję przejechać 20 - 30 tys km - silnik powinien inaczej ( lepiej) pracować.

Przy okazji mam pytanie , na dniach mam odebrać swojego iXa, czy możesz napisać swoje uwagi o tym autku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
WITAM MAM PYTANKO CZY SILNIK 150KM W X-TRIALU Z AUTOMATYCZNA SKRZYNIA DA SIE PODNIESC MOC NA 170 KM ROCZNIK 2007

bez problemu

 

gwarancją bym się nie przejmował frajda przedewszystkim :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DziadekX
gwarancją bym się nie przejmował frajda przedewszystkim

 

Frajda się kończy gdy się coś psuje a nie uznają gwarancji. :029:

 

We Wrocławiu jest firma Jetronic zajmująca sie profesjonalnie chiptuningiem robiłem u nich swoje poprzednie auto pełen profesjonalizm.

Koszt boxa dedykowanego do X Traila u nich to około 3 tyś zł :|

Ja bym sobie odpuścił puki jest gwarancja.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM MAM PYTANKO CZY SILNIK 150KM W X-TRIALU Z AUTOMATYCZNA SKRZYNIA DA SIE PODNIESC MOC NA 170 KM ROCZNIK 2007

 

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 18:30 ]

gwarancją bym się nie przejmował frajda przedewszystkim

 

Frajda się kończy gdy się coś psuje a nie uznają gwarancji. :029:

 

We Wrocławiu jest firma Jetronic zajmująca sie profesjonalnie chiptuningiem robiłem u nich swoje poprzednie auto pełen profesjonalizm.

Koszt boxa dedykowanego do X Traila u nich to około 3 tyś zł :|

Ja bym sobie odpuścił puki jest gwarancja.

 

Pozdrawiam!

OK DZIEKI ODBIERAM GO ZA TYDZIEŃ I MYSLAŁEM DOŁOZYĆ MU TROCHE MOCY TAK JAK JEST W MANUALU 170 KM

 

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 18:47 ]

WITAM MAM PYTANKO CZY SILNIK 150KM W X-TRIALU Z AUTOMATYCZNA SKRZYNIA DA SIE PODNIESC MOC NA 170 KM ROCZNIK 2007

 

Rozumiem że jest to nowy X-Trail - a więc na gwarancji, nie wiem czy warto w okresie gwarancji coś zmieniać , tym bardziej że jest to nowa jednostka napędowa i nie wiadomo jeszcze czy gwarancja nie będzie potrzebna. Do niedawna Miałem Scenica 1,9dci i też na gwaraci chciałem podwyższyć mu moment i moc. Aby nie ingerować w program , kupiłem BOX który w prosty sposób się wpinało w układ. Moc i moment się podniosły , ale wszystkie wskazania na desce były fałszywe łącznie ze stanem paliwa w baku, więc wywaliłem ten box. Proponuję przejechać 20 - 30 tys km - silnik powinien inaczej ( lepiej) pracować.

Przy okazji mam pytanie , na dniach mam odebrać swojego iXa, czy możesz napisać swoje uwagi o tym autku?

Witam dzieki za podpowiedz akurat tak sie składa że ja tez dopiero odbieram poraz pierwszy swojego X za tydzień nigdy jeższe nie miałem nissana mam nadzieje że to dobry wybór.

 

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 18:50 ]

Mam nadzieje że sie sprawdzi w kazdych warunkach :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM MAM PYTANKO CZY SILNIK 150KM W X-TRIALU Z AUTOMATYCZNA SKRZYNIA DA SIE PODNIESC MOC NA 170 KM ROCZNIK 2007

 

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 18:30 ]

gwarancją bym się nie przejmował frajda przedewszystkim

 

Frajda się kończy gdy się coś psuje a nie uznają gwarancji. :029:

 

We Wrocławiu jest firma Jetronic zajmująca sie profesjonalnie chiptuningiem robiłem u nich swoje poprzednie auto pełen profesjonalizm.

Koszt boxa dedykowanego do X Traila u nich to około 3 tyś zł :|

Ja bym sobie odpuścił puki jest gwarancja.

 

Pozdrawiam!

OK DZIEKI ODBIERAM GO ZA TYDZIEŃ I MYSLAŁEM DOŁOZYĆ MU TROCHE MOCY TAK JAK JEST W MANUALU 170 KM

 

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 18:47 ]

WITAM MAM PYTANKO CZY SILNIK 150KM W X-TRIALU Z AUTOMATYCZNA SKRZYNIA DA SIE PODNIESC MOC NA 170 KM ROCZNIK 2007

 

Rozumiem że jest to nowy X-Trail - a więc na gwarancji, nie wiem czy warto w okresie gwarancji coś zmieniać , tym bardziej że jest to nowa jednostka napędowa i nie wiadomo jeszcze czy gwarancja nie będzie potrzebna. Do niedawna Miałem Scenica 1,9dci i też na gwaraci chciałem podwyższyć mu moment i moc. Aby nie ingerować w program , kupiłem BOX który w prosty sposób się wpinało w układ. Moc i moment się podniosły , ale wszystkie wskazania na desce były fałszywe łącznie ze stanem paliwa w baku, więc wywaliłem ten box. Proponuję przejechać 20 - 30 tys km - silnik powinien inaczej ( lepiej) pracować.

Przy okazji mam pytanie , na dniach mam odebrać swojego iXa, czy możesz napisać swoje uwagi o tym autku?

Witam dzieki za podpowiedz akurat tak sie składa że ja tez dopiero odbieram poraz pierwszy swojego X za tydzień nigdy jeższe nie miałem nissana mam nadzieje że to dobry wybór.

 

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 18:50 ]

Mam nadzieje że sie sprawdzi w kazdych warunkach :D:P

 

Coś mi się wydaje że X-Trail cieszy się większym wzięciem niż Outlander. Tak się się składa że w przyszłym tygodniu odbiorę swojego z silnikiem 173KM. Już miałem okazję obejrzeć go - silniczek chodzi jak zegarek - nawt HDI Peugeota ma głośniejszą pracę. Mam tylko nadzieję że jedynie silnik ma wspólne korzenie z Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odradzam wszystkim montaż boxa,,,najlepszy rozwiązaniem jest zgranie zawartości komputera wersji 173 konnej i wgranie jej do wersji 150 konnej.(oczywiście przez firmę tuningową)

Pozostaje tylko sprawdzić czy oba te silniki różnią się tylko wersją oprogramowania...bo symbol silnika jest taki sam.

Ja zrobiłem już swoim ixem prawie 13000 km,jeszcze 7000 i jadę na przegląd,więc myślę nad tym coraz częściej

Pozdrawiam obecnych i przyszłych użytkowników x-traila

------

waleszczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie czy w X z autoatyczna skrzynią biegów na konsoli jest wyswietlana informacja ja jest aktualnie załączona to znaczy P N R D czy nalezy patzrec na drążek w jakiej pozycji sie zanjduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeździłem i nie było źle, ale po 3 latach zapragnąłem czegoś więcej.

Było 150KM w dizlu. Teraz mam 172 KM i ok. 355 NM. Powiem pokrótce czuć różnicę. Dużo szybciej przyspiesza i... nie sprawdziłem czy osiąga oczekiwane 200 km/h. Narazie osiagnąłem 180 i zrobił tą predkosc ot tak sobie, wczesniej wymagal czasu! Zrobiłem pomiary na hamowni i przy obecnym programie 7 / power box/ jest optymalnie. Spalanie niewiele wyższe, a może podobne bo teraz dociskam częściej. Ale zbiera się o wiele wiele lepiej! Polecam! Box chcesz na co masz ochotę! A jak u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem i nie było źle, ale po 3 latach zapragnąłem czegoś więcej.

Było 150KM w dizlu. Teraz mam 172 KM i ok. 355 NM. Powiem pokrótce czuć różnicę. Dużo szybciej przyspiesza i... nie sprawdziłem czy osiąga oczekiwane 200 km/h. Narazie osiagnąłem 180 i zrobił tą predkosc ot tak sobie, wczesniej wymagal czasu! Zrobiłem pomiary na hamowni i przy obecnym programie 7 / power box/ jest optymalnie. Spalanie niewiele wyższe, a może podobne bo teraz dociskam częściej. Ale zbiera się o wiele wiele lepiej! Polecam! Box chcesz na co masz ochotę! A jak u Was?

 

też mam box'a i tez polecam. Wcześniej jeździłem na programie 5, od kilku m-cy mam 6 i nie narzekam, sam nie wiem czy ciągnąc to w górę. Chyba tak zostawię bo dynamika auta mi odpowiada. Maksymalną prędkość jaką udało mi się osiągnąć to było 200km/h - wskazania prędkościomierza, więc realnie jakieś 10% mniej. To była jednorazowa próba, więc mam wrażenie, że można wycisnąć więcej. Najczęstszą przyczyną zwalniania samochodu przy dużych prędkościach jest wiatr, niestety nasze auta nie są zbytnio aerodynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D witam mam pytanie do kolegi z lublina gdzie i za ile taki box mozna se sprawic z góry dzieki i pozdro

 

Ja montowałem box'a w Nadarzynie u Chojnackiego (http://www.chojnacki.com.pl/) bo w Lublinie, nie znałem nikogo kompetentnego w tym temacie. Generalnie montaż box'a jest banalnie prosty, więc jeśli w Lublinie ktoś się tym zajmuje to warto skorzystać.

Mam box'a tej firmy http://vtech.pl/powerbox

Kosztował mnie coś ok 1600zł wraz z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeździłem i nie było źle, ale po 3 latach zapragnąłem czegoś więcej.

Było 150KM w dizlu. Teraz mam 172 KM i ok. 355 NM. Powiem pokrótce czuć różnicę. Dużo szybciej przyspiesza i... nie sprawdziłem czy osiąga oczekiwane 200 km/h. Narazie osiagnąłem 180 i zrobił tą predkosc ot tak sobie, wczesniej wymagal czasu! Zrobiłem pomiary na hamowni i przy obecnym programie 7 / power box/ jest optymalnie. Spalanie niewiele wyższe, a może podobne bo teraz dociskam częściej. Ale zbiera się o wiele wiele lepiej! Polecam! Box chcesz na co masz ochotę! A jak u Was?

 

ja zapodalem tuning w vtechu w Krakowie i jestem bardzo zadowolony

niestety, nie wiem za bardzo co sie zmienilo bo bez niego jezdzilem tylko tydzien

auto ma 140kkm, zadnych problemow (poki co?) z tym zwiazanych tez nie ma

olej wymieniam co 20kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tylko Panowie po tuningu jeszcze delikatniej ze sprzęgłem, szczególnie w śniegu!!! ja już swoje wymieniłem po 50 tyś mimo, że bardzo uważałem na to w czasie jazdy w 4wd lock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Poradzćie proszę, co sądzicie o podnoszeniu mocy w silniku w silniku M9R 150 km ?

Znalazłem na allegro chipy plug&play - od 185 zł.

Czy to jest bezpieczne dla silnika i skrzyni automatycznej ?

Czy odczujemy realnie różnice ?

 

http://allegro.pl/chiptuning-nissan-x-trail-2-0-dci-150km-chip-tunin-i5127380371.html

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzćie proszę, co sądzicie o podnoszeniu mocy w silniku w silniku M9R 150 km ?

Znalazłem na allegro chipy plug&play - od 185 zł.

Czy to jest bezpieczne dla silnika i skrzyni automatycznej ?

Czy odczujemy realnie różnice ?

 

http://allegro.pl/chiptuning-nissan-x-trail-2-0-dci-150km-chip-tunin-i5127380371.html

Podniesienie mocy w rozsadnych granicach daje przyjemny efekt.W moim przypadku X-trail lepiej zbiera sie z dołu i mniej pali.Ale ja auta nie"butuje"

20-30 km wiecej nie ma wiekszego wpływu na żywotnośc podzespołów,bo ich wytrzymałość i tak jest obliczana z naddatkiem.

Ale nie polecam wykonywania tej czynnosci poprzez podpinanie w/w wynalazków a TYLKO przez modyfikacje oprogramowania mapy w sterowniku auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat znany na forum. M9R można zrobić do 205KM, ale konie nie są tak istotne jak njutki. Rozkręcałem ze 173KM fabrycznych (silniki 150KM i 173KM nie różnią się niczym) do "tylko" 183KM i "aż" 390Nm - zużycie spadło o 1l/100km. Są tu X-y z 198KM i 400Nm. Dla podzespołów jest to wtedy bezpieczne, jak się jeździ spokojnie, nie strzela ze sprzęgła i nie startuje jak rakieta na każdych światłach. O tym można doktorat napisać - każdy jeździ inaczej i czego innego oczekuje od auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam X-Maniaków :)

Od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem X-ksa i już przygotowuję się do zchipowania oprogramowania w sterowniku silnika - chcę podnieść moc i oczywiście moment obrotowy, żeby lepiej się zbierał.

Mam X-ksa T31, z 2008 roku, 2.0 dCi z automatem

1. Do jakiej mocy i momentu można zmodyfikować sterownik, żeby było to bezpieczne dla silnika i nie wpływało na jego żywotność ? Wstępnie myślałem o 180 KM. Czy 200 KM też będzie bezpieczne, czy już przegięcie ? 

2. Jaki jest orientacyjny koszt takiego zchipowania ? 

3. Czy macie może jakieś godne polecenia serwisy z Warszawy lub okolic Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego ? 

Pozdrawiam,

Hotman

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Decyzja zapadła i auto juz po modyfikacji.

Efekt znakomity :-) - jest wyraznie wieksza elastycznosc.

W liczbach: KM 185 ( było 152 ), Moment 392 Nm ( było ok. 300 ). Wyzsza moc i moment jest przedewszystkim dostepna przy nizszej predkosci obrotowej silnika :-]

Koszt profesjonalnej przeróbki ( Wrocław ) wraz z hamownią ( przed i po ) to 1300 zł.

Poniżej zdjecia oraz wykresy z hamowni.

Wykres silnika po modyfikacji  .jpg

Wykres silnika seria    .jpg

20180717_140301 .jpg

20180717_140307 .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie wywalił DPF-u i mam nadzieje, że to będzie w końcu w naszym kraju karane wysokimi mandatami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bacior_WR napisał:

Nigdy bym nie wywalił DPF-u i mam nadzieje, że to będzie w końcu w naszym kraju karane wysokimi mandatami...

Nie życzę  tego ale podejrzewam,że w bardzo szybkim czasie pryśnie radość z Twojej twarzy z tej modyfikacji.

Każdy uczciwy i profesjonalny  tuner przed modyfkacja powinien ostrzeć klienta ,ze tak w jak w Twoim przypadku niemal max.podniesienie mocy i momentu obrotowego w silniku z dpf współgra tak jak pies z kotem.

Dlatego ,że tuning wykonany  na max. przyrost mocy powoduje zbyt duże podawanie paliwa .

Nie mając  możliwości całkowitego spalenia powoduje to znaczne zwiekszenie  emisji spalin -w tym i sadzy(!!)  . Taka sytuacja odbija się niekorzystnie dla wielu podzespołów auta a przede wszystkim  na żywotności filtra cząstek stałych -błyskawicznie zapycha się i szybko ulega zniszczeniu.

 

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost proporcjonalne do rozsądku kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...