Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubywanie płynu chłodniczego Nissan X-Trail T32


Bucz2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam chyba było gdzieś w połowie. Nowe to nie sprawdzałem. Dolewalem płyn do spryskiwaczy to przeleciałem wszystko. A tu niespodzianka płyn chłodniczy na min. W audi mam cały czas na min ale sonda jest zalana wiec nie ma zadnych błędów auto jezdzi juz tak pare lat wiec tu pewnie będzie podobnie.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W silnikach 1.6 dci problem z ubywającym płynem chłodzącym leżał po stronie pękającego bloku silnika. Usterka praktycznie nie do wykrycia gdyż płyn przedostawał się w małych ilościach do oleju po rozgrzaniu i praktycznie natychmiast odparowywał przez co nie da się zaobserwować zmiany barwy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważałem ubytki w Qashqaiu 1.2 na starym silniku i na nowym też,więc obydwa miałyby taką wadę???Myślę jednak,że to wina połączeń,któreś może się pocić delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.2 nie słyszałem o przypadkach ubywania płynu chłodzącego więc tam zapewne jest gdzieś delikatny wyciek. Natomiast co do 1.6 dci to nie mam wątpliwości co dzieje się z płynem jak znika w niewyjaśnionych okolicznościach, wadliwy blok niestety chociaż może być również gdzieś wyciek którego nie potrafią zlokalizować.

Edytowane przez Mereth92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problemów z x-em ciąg dalszy, ogrzewanie jak nie działało tak nie działa, dziś byłem w serwisie stwierdzili że silnik jest do wymiany i będą go zmieniać na gwarancji na nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z x-em ciąg dalszy, ogrzewanie jak nie działało tak nie działa, dziś byłem w serwisie stwierdzili że silnik jest do wymiany i będą go zmieniać na gwarancji na nowy...

O! Coś nowego! W Qqłce to wiem,że mnogo tego nawymieniali,ale X???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowością dla serwisu, w moim X-Trailu, było rozszczelnienie się osłony rozrządu... niestety przypadki chodzą po ludziach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli mi ze gdzieś w środku jest wyciek, co dziwne w oleju nie było żadnych oznak płynu.

Teraz wymienią silnik i jeśli się nie poprawi, to dostanę nowy samochód ...

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli mi ze gdzieś w środku jest wyciek, co dziwne w oleju nie było żadnych oznak płynu.

Teraz wymienią silnik i jeśli się nie poprawi, to dostanę nowy samochód ...

 Pisałem wam o tym już w listopadzie. Nie jesteś odosobnionym przypadkiem, po wyminie silnika będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Pisałem wam o tym już w listopadzie. Nie jesteś odosobnionym przypadkiem, po wyminie silnika będzie dobrze :)

Witam

Widzę że mam bardzo podobny problem jednak proszę o radę czy może to być to samo. Poprzedni kolega pisał że w oleju nie było śladu płynu chłodzącego. U mnie ten ślad jest w postaci dużej ilości gęstego ,, masła" z oleju. A płynu ubuwa dość szybko bo na 300 km ubyło go ponad 1,5 l.

Czy masz kolego doświadczenia z chłodniczką oleju czy w niej może byc problem. Przeprowadziłem próbę szczelności układu chłodzenia i po podpięciu manometru do zbiorniczka wyrównawczego i doprowadzeniu ciśnienia ok 1,5 bara przez kilka minut nic się nie zmieniło. Próba była przeprowadzona na ciepłym ale nie do końca rozgrzanym silniku bo tylko ok 60-70  st temp cieczy chlodzącej

Mój X jest z 2014 r - od października jest po gwarancji z przebiegiem 80 tyś km i w miarę spokojna jazdą bo samochodem jeździ żona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie silnika bez zmian, tak samo ogrzewanie nie dziala . W poniedzialek ide sie klucic o nowy samochod ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jak serwis, ale był nawet główny mechanik z Nissana i poległ :), no nic samochod będzie wymieniony tak czy inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak trochę z boku, ale pracuję w fabryce produkującej chłodnice, grzejniki, kondensory itp. itd. oczywiście samochodowe. Przy produkcji można zrobić takie czary że żaden mechanik bez wyciągania wszystkiego na wierzch i np rozcinania nie dojdzie co jest grane. To tak słowem obrony mechaników. A poza tym będzie nówka fura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jak serwis, ale był nawet główny mechanik z Nissana i poległ :), no nic samochod będzie wymieniony tak czy inaczej :)

Tak na marginesie to w nissanie nie ma kogoś takiego jak główny mechanik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Suff miał na myśli szefa mechaników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli mechanika przysłanego z centrali Nissana, on też nic nie znalazł... Komputer nie pokarze to mechanik nie znajdzie takie to czasy nastały...  Własciwie to nie nazwał bym ich mechanikami tylko wymieniaczami, W 5 stopniowej skali wystawiam serwisowi Nissana -1 za całokształt...

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam strukturę firmy nissan i nie ma tam żadnego mechanika w centrali. Przyjechał pewnie ktoś z pomocy technicznej a oni aut nie naprawiają tylko doradzają i konsultują pewne kwestie z fabryką jak serwis o coś zapyta, więc bez obrazy dla tych panów ale pomóc i tak nie byli w stanie.

 

Nie chce mi się wierzyć że auto nie ma ogrzewania i nikt nie wie dlaczego, ale skoro decyzja zapadła i dostaniesz nowe auto to problem się rozwiązał.

Miłej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód wymieniony :) Teraz jest wersja SV (poprzednio S) ogrzewanie działa dobrze . Pojezdziłem troszkę u dilera kilkoma samochodami w wersji S i w żadnym ogrzewanie nie działa prawidłowo. Wygląda to na jakis większy babol przy projektowaniu tego ogrzewania, wersja S ma ogrzewanie manualne natomiast SV climatronic który pracuje prawidłowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 30.01.2018 o 11:36, Crith napisał:

Nowością dla serwisu, w moim X-Trailu, było rozszczelnienie się osłony rozrządu... niestety przypadki chodzą po ludziach...

U mnie to samo, czyżby zdunek?

W dniu 9.11.2017 o 19:54, Mereth92 napisał:

W silnikach 1.6 dci problem z ubywającym płynem chłodzącym leżał po stronie pękającego bloku silnika. Usterka praktycznie nie do wykrycia gdyż płyn przedostawał się w małych ilościach do oleju po rozgrzaniu i praktycznie natychmiast odparowywał przez co nie da się zaobserwować zmiany barwy oleju.

masz jakieś konkretne informcje o tych pękających blokach, u mnie od momentu wymiany wentylatora chłodnicy, zaczęły się jaja. Najpierw mały wyciek na pare tysięcy, a teraz po przejechaniu ok 20 tys. zaczyna "pić" ten płyn ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lucianin napisał:

Uszczelka pod głowicą :)

niby tak, płyn czysty, oleju nie przybywa :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, darktosik napisał:

U mnie to samo, czyżby zdunek?

masz jakieś konkretne informcje o tych pękających blokach, u mnie od momentu wymiany wentylatora chłodnicy, zaczęły się jaja. Najpierw mały wyciek na pare tysięcy, a teraz po przejechaniu ok 20 tys. zaczyna "pić" ten płyn ;)

Konkretów ci nie podam ponieważ się nie da, jedyny sposób weryfikacji to wysłanie bloku na sprawdzenie szczelności. Wyciek jest zbyt mały i występuje głownie na rozgrzanym silniku co powoduje że płyn który dostaje się do oleju zdąży odparować nim wymiesza się z olejem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...