Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wygłuszenie samochodu


drds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szarpnąłem się ostatnio na poważną inwestycję, ale nie żałuję.

Zainwestowałem w wygłuszenie QQłki. Jest znacznie ciszej i nie słychać tak mocno szumu kół i opływu powietrza, a miłym plusem jest dźwięk zamykanych drzwi, które wydają fajne klepnięcie.

W  załączeniu kilka fotek.

post-103899-0-80768500-1506447805_thumb.jpg

post-103899-0-20924700-1506447817_thumb.jpg

post-103899-0-25146000-1506447833_thumb.jpg

post-103899-0-98969300-1506447846_thumb.jpg

post-103899-0-52677800-1506447860_thumb.jpg

post-103899-0-09929800-1506447877_thumb.jpg

post-103899-0-77017100-1506447903_thumb.jpg

post-103899-0-82720200-1506447918_thumb.jpg

post-103899-0-35506700-1506447939_thumb.jpg

post-103899-0-97098200-1506447966_thumb.jpg

post-103899-0-89404500-1506448074_thumb.jpg

post-103899-0-45597900-1506448087_thumb.jpg

post-103899-0-93391200-1506448113_thumb.jpg

post-103899-0-99081300-1506448128_thumb.jpg

post-103899-0-47292300-1506448146_thumb.jpg

post-103899-0-99684000-1506448174_thumb.jpg

post-103899-0-75858900-1506448191_thumb.jpg

post-103899-0-95103400-1506448211_thumb.jpg

Edytowane przez drds
  • Thanks 1
  • Upvote 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drds! Wykonałeś kolosalną ilość dobrej roboty!!! Wiem ile to kosztuje i pracy i pieniążków,wiem też jaki efekt to daje.Bardzo dobrze zrobiłeś wyklejając przegrodę w miejscu rynienki.Tam jest goła blacha ,a rynienka jest jak puszka rezonansowa.To samo robiłem w Note i różnica po wyklejeniu tej grodzi była kolosalna.Masz duży plus!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drds! Wykonałeś kolosalną ilość dobrej roboty!!! Wiem ile to kosztuje i pracy i pieniążków,wiem też jaki efekt to daje.Bardzo dobrze zrobiłeś wyklejając przegrodę w miejscu rynienki.Tam jest goła blacha ,a rynienka jest jak puszka rezonansowa.To samo robiłem w Note i różnica po wyklejeniu tej grodzi była kolosalna.Masz duży plus!

Nadkola plus drzwi plus podszybie - 2 dni x 2 osoby po ok 8 godzin, bagażnik z  klapą - 1 osoba 8 godzin. Chcę jeszcze wygłuszyć podłogę, choć zastanawiam się bo już masa wygłuszenia to ok.40 kilogramów !!!!  Podłoga i gródź przednia to dodatkowo dwa dni pracy i podobna masa do dołożenia.  Dodatkowy koszt to siłowniki tylnej klapy, które będę musiał zmienić bo podnoszą klapę tylko do wysokości oczu. Potrzebne będą silniejsze. Ma ktoś może namiary na takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Gratulacje! Też mi chodziło po głowie coś takiego ale chyba się przyzwyczaiłem ;)

Rozumiem, montaż robiłeś we własnym zakresie? Mógłbyś przybliżyć chociaż koszt materiałów? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze super to wyglada. Jak ktos ma namiary na firme w kujawsko-pomorskim albo okolicy ktora mi zrobi to samo to poprosze. :)


Piekna robota. A jakich materialow uzywales do wyciszenia? Moglbys je ponazywac?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jakby nie patrzeć koszty są duże.Zwykła formatka bitumiczna 50x50  fmy Boll kosztuje około 8zł.A co to jest 50x50???

Kolega użył w samym bagażniku formatki bitumiczne i na to jeszcze drugą warstwę z aluminium. taka formatka z aluminium to około 18 zł sztuka.

Poza tym z matami jest tak jak z papierem,jedna kartka nie waży nic,ale ryza już trochę .Wypełnienie drzwi nie oszukujmy się to jest około 5kg lekko.Każde drzwi,każda warstwa dodaje swoją wagę,o tym też trzeba pamiętać,i mieć na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty użyte do wygłuszenia były różnej grubości w zależności od tego ile miejsca jest do np. tapicerki. Jak dasz za grubo to albo nie da rady przypiąć z powrotem albo się odkształca. Średnio 2-3.6 mm, żeby za dużo nie ważyły. Można dać jeszcze grubiej, ale drastycznie wzrasta waga. O ile nie widać tego na karoserii to na klapie tylnej niestety  już tak. Fabryczne amorki nie dają rady i trzeba je lekko wspomóc. z tego względu nie wiem czy jeszcze zrobię podłogę - wprawdzie koszt 1500-1660 to już niewiele w porównaniu z tym co poszło , ale ta waga. Okaże się że ładowność samochodu spadnie do zera.

Tu daję adres - oferta z cenami za maty :  http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=338,328&kid=328

i pianki głuszące           http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=338,329&kid=329

Ogólnie da się zrobić tak aby prawie nie było  resztek, ale trzeba uważnie docinać ,bo raz przyklejone nie daje łatwo się zdjąć a na pewno nie nadaje się do ponownego użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty ale moim zdaniem nigdy nie uda się zrobić z auta klasy sredniej klasy Premium trzeba się z tym pogodzić i przy kupnie wybierać salony premium.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty ale moim zdaniem nigdy nie uda się zrobić z auta klasy sredniej klasy Premium trzeba się z tym pogodzić i przy kupnie wybierać salony premium.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Kasę też trzeba mieć premium,też trzeba o tym pamiętać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze strasznie mi sie to podoba. Az szarpnalbym sie na wyciszenie  tylnych nadoli i bagaznika.

Malzonka znosi jazde z tylu do 140km/h, powyzej to juz stasznie glosno jest.

No przydalo by mi sie takie wygluszenie.


Dla zainteresowanych.

Z ciekawosci napisalem do jednej z firm zajmujacej sie wygluszaniem (wyciszauto.pl) o cene podobnego wyciszenia.

Ja akurat zapytalem o bagaznik i tylne nadkola.

Odpowiedz: wyciszenie bagaznika, nadkoli wraz z blotnikami to cena 2500, a uzyli by mat stp black goal o grubosci 2.3mm (nazwy ani parametry mat i tak mi nic nie mowia)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty ale moim zdaniem nigdy nie uda się zrobić z auta klasy sredniej klasy Premium trzeba się z tym pogodzić i przy kupnie wybierać salony premium.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Gdybym chciał auto premium, to bym sobie takie kupił. Wydałem 110 na auto, kilka tys na koła, ubezpieczenie , dodatki i kilka na wyciszenie bo mam taką ochotę. Wybierając QQ miałem pełną świadomość co biorę i jakie są tego następstwa. A bawić się samochodami lubię. Poprzednie auto modernizowałem do czerwca a w styczniu sprzedałem. Myślisz sposobem: jakiego mnie Panie Boże stworzyłeś takiego mnie masz, a ja lubię stale coś zmieniać i mam z tego frajdę. A skoro mnie na to stać, to dlaczego mam tego nie zrobić?  Myślisz że auto premium zapewnia że masz cicho i nic nie słychac? jeśli tak to się mylisz.

No kurcze strasznie mi sie to podoba. Az szarpnalbym sie na wyciszenie  tylnych nadoli i bagaznika.

Malzonka znosi jazde z tylu do 140km/h, powyzej to juz stasznie glosno jest.

No przydalo by mi sie takie wygluszenie.

Dla zainteresowanych.

Z ciekawosci napisalem do jednej z firm zajmujacej sie wygluszaniem (wyciszauto.pl) o cene podobnego wyciszenia.

Ja akurat zapytalem o bagaznik i tylne nadkola.

Odpowiedz: wyciszenie bagaznika, nadkoli wraz z blotnikami to cena 2500, a uzyli by mat stp black goal o grubosci 2.3mm (nazwy ani parametry mat i tak mi nic nie mowia).

To jest mniej więcej cena jaką trzeba udźwignąć, przy czym nadkola trzeba zrobić od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze strasznie mi sie to podoba. Az szarpnalbym sie na wyciszenie  tylnych nadoli i bagaznika.

Malzonka znosi jazde z tylu do 140km/h, powyzej to juz stasznie glosno jest.

No przydalo by mi sie takie wygluszenie.

Dla zainteresowanych.

Z ciekawosci napisalem do jednej z firm zajmujacej sie wygluszaniem (wyciszauto.pl) o cene podobnego wyciszenia.

Ja akurat zapytalem o bagaznik i tylne nadkola.

Odpowiedz: wyciszenie bagaznika, nadkoli wraz z blotnikami to cena 2500, a uzyli by mat stp black goal o grubosci 2.3mm (nazwy ani parametry mat i tak mi nic nie mowia)

Czas wykonania: 2-3 dni

 

Szczerze? Gdybym mial to w poblizu to by sie na to szarpnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STP,podstawowe maty głuszące w miarę tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jakies przykladowe ceny do izolacji akustycznej aut w rejonie Warszawy:

 

Wyciszenie podłogi premium - 1 149 zl
Wyciszenie maski premium - 349 zl
Wyciszenie drzwi auta premium - para - 499 zl
Wyciszenie bagażnika i nadkoli premium - 849 zl
Wyciszenie dachu - 499 zl

 

Na "fejsie" podaja przykladowe zuzycie materialow:

 

https://www.facebook.com/pg/BitmatPL/services/?ref=page_internal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson,bardzo duży!

Pod maską masz tylko matę a'la filcowa.Pod matą pustka,blacha.Wykleja się kawałkami pianki te wszystkie wgłębienia do wysokości kratownicy  ,a później na to mata z warstwą aluminium ( oczywiście pianka ,bo polimer albo bitum spłynie od temperatury) Różnica jest bardzo duża,wiem bo przerabiałem to w Note,a tam 1.4 dawał po uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson,bardzo duży!

Pod maską masz tylko matę a'la filcowa.Pod matą pustka,blacha.Wykleja się kawałkami pianki te wszystkie wgłębienia do wysokości kratownicy  ,a później na to mata z warstwą aluminium ( oczywiście pianka ,bo polimer albo bitum spłynie od temperatury) Różnica jest bardzo duża,wiem bo przerabiałem to w Note,a tam 1.4 dawał po uszach.

Ale to nie jest tak, ze jak wyciszysz to bedzie ciszej dla osoby stojacej na zewnatrz? Gdyby komora silnika od strony kabiny byla wyciszana to pewnie bylaby roznica dla kogos kto siedzi w srodku?

No nie wiem. Ja mam dosc glosnego QQ ale akurat mysle, ze dzwiek dobiegajacy z silnika jest najmniejszym problemem. Przynamniej tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz ciszej za bardzo nie będzie , bo dźwięk jakąś drogą wyjść musi a pod spodem silnika  ledwo kawałek plastiku i to dziurawy. Chodzi o to, żeby zmniejszyć rezonans i wytłumić odbicia dźwięku.Z góry tłumi maska(oklejona, z tyłu silnika przegroda czołowa i podszybie więc dźwięk musi wyjść do przodu i dołu poza auto, a jest już stłumiony i częściowo pochłonięty przez maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, ze jak wyciszysz to bedzie ciszej dla osoby stojacej na zewnatrz? Gdyby komora silnika od strony kabiny byla wyciszana to pewnie bylaby roznica dla kogos kto siedzi w srodku?

No nie wiem. Ja mam dosc glosnego QQ ale akurat mysle, ze dzwiek dobiegajacy z silnika jest najmniejszym problemem. Przynamniej tak mi sie wydaje.

Dużo by Ci się zmieniło po wygłuszeniu maski i rynienki odpływowej w podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo by Ci się zmieniło po wygłuszeniu maski i rynienki odpływowej w podszybiu.

Kolega ma całkowitą rację, dużo daje solidne wygłuszenie samej maski nawet a rynienka to nic innego jak pudło rezonansowe wzmacniające odgłosy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...