Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wygłuszenie samochodu


drds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 5/3/2019 at 4:35 PM, JACKO29 said:

Bardziej słychać szum kół,niż szum powietrza...a z racji tego,że jeszcze opatuliłem przednie nadkola to słychać szum z tyłu...

Bo trzerba wyciszyc wszystko za jednym razem.Ze mna halas bawi sie w ciu ciu babke.Ale coraz mniej go zostaje bo mam juz prawie wszystko wyciszone.

19 hours ago, drds said:

Silikony górą!!!

Po silikonie straszna rdza !!

On 4/21/2019 at 3:37 PM, Pavllo said:

właśnie myślę nad jakaś konstrukcją - teraz mam włożone pianki akustyczne, ale niewiele to daje... obudowę planuje zrobić z blachy nierdzewki, okleić ja filcem 3mm

Jaka kratka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Scenic1972 napisał:

Bo trzerba wyciszyc wszystko za jednym razem.Ze mna halas bawi sie w ciu ciu babke.Ale coraz mniej go zostaje bo mam juz prawie wszystko wyciszone.

Po silikonie straszna rdza !!

Jaka kratka ??

Ad1.No nie zawsze jest czas i kasa by od razu wszystko robić....Pomalutku,powolutku,aż do skutku :D

Ad2.Mowa o wężyku silikonowym w uszczelkach drzwi,nikt przy zdrowym umyśle nie wciśnie silikonu w blachę bo wiadomo,ruda zaszaleje!

Ad3 Z tyłu ,za nadkolem jest kratka wentylacyjna,ma za zadanie wyrównanie ciśnienia wewnątrz kabiny,no i co by pierdy miały się gdzie ulotnić :D Własnie przez tą kratkę idzie dużo hałasu pomiędzy błotnik a wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 10:57, JACKO29 napisał:

Ad1.No nie zawsze jest czas i kasa by od razu wszystko robić....Pomalutku,powolutku,aż do skutku :D

Ad2.Mowa o wężyku silikonowym w uszczelkach drzwi,nikt przy zdrowym umyśle nie wciśnie silikonu w blachę bo wiadomo,ruda zaszaleje!

Ad3 Z tyłu ,za nadkolem jest kratka wentylacyjna,ma za zadanie wyrównanie ciśnienia wewnątrz kabiny,no i co by pierdy miały się gdzie ulotnić :D Własnie przez tą kratkę idzie dużo hałasu pomiędzy błotnik a wnętrze.

Skąd wziąłeś silikonowy wężyk? W sprzedaży albo PCV albo guma, choć jeszcze popytam w sklepach. Ile metrów na 4 drzwi poszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikonowy wężyk kupisz na allegro Ja kupiłem ok.16 m i jeszcze mi zostało. Około 3.5 m przednie 1 szt i około 3.2 tylne 1 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj może nie na miejscu taki mały suchar.

Było 2 sąsiadów i mieszkali jeden nad drugim. Ten z dołu położył tapetę w pokoju a temu z góry bardzo się spodobało. Pyta więc - ile rolek tapety kupiłeś?  No - dziesięć. I tamten pobiegł do sklepu i tez kupił.

Następnego dnia schodzi do sąsiada i mówi - wiesz taki sam pokój , a mnie zostały jeszcze 2 rolki tapety. Na to sąsiad mówi - Mnie też. :rolleyes:

To jak z tym wężykiem, też zostanie ze 2 m, a może by tak wciągnąć do uszczelki bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem...A kupiłem więcej...bo zawsze mi się przyda do pompki powietrznej do oczka :D

Możesz sobie drzwi wymierzyć sam i podjąć decyzję co do ilości zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ uszczelki są cienkie to się obawiam czy wam ten mocny wężyk silikonowy ich nie uszkodzi- zwyczajnie nie przetrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Wężyk silikonowy jest miękki jaki ta gumka na uszczelce.palcami go zgnieciesz,czy to lato czy zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/21/2019 at 3:37 PM, Pavllo said:

właśnie myślę nad jakaś konstrukcją - teraz mam włożone pianki akustyczne, ale niewiele to daje... obudowę planuje zrobić z blachy nierdzewki, okleić ja filcem 3mm

 

On 5/3/2019 at 4:35 PM, JACKO29 said:

Bardziej słychać szum kół,niż szum powietrza...a z racji tego,że jeszcze opatuliłem przednie nadkola to słychać szum z tyłu...

Ja wyciszylem (butyl i close cell foam)przednie i tylndakola oraz bagarznik i dalej slychac glosny i chropowaty asfalt .Ale juz troche mniej.Drzwi tez mam wyciszone 4 pozostaje podloga.

 

On 5/5/2019 at 9:57 AM, JACKO29 said:

Ad1.No nie zawsze jest czas i kasa by od razu wszystko robić....Pomalutku,powolutku,aż do skutku :D

Ad2.Mowa o wężyku silikonowym w uszczelkach drzwi,nikt przy zdrowym umyśle nie wciśnie silikonu w blachę bo wiadomo,ruda zaszaleje!

Ad3 Z tyłu ,za nadkolem jest kratka wentylacyjna,ma za zadanie wyrównanie ciśnienia wewnątrz kabiny,no i co by pierdy miały się gdzie ulotnić :D Własnie przez tą kratkę idzie dużo hałasu pomiędzy błotnik a wnętrze.

Dzieki.Jak wyciszalem nadkola z tylu to nic tam nie widzialem.Chyba ze  wewnatrz.Ale tam tez wyciszalem i nie pamietam bo tylko wybrzuszenia nadkoli wyciszalem od srodka.Rozebralbym i sprawdzil ale baba i tak chce mnie juz wywalic z domu bo kasa idzie na to.Dzieki i tak na marginesie to mam juz dosyc tego wyciszania i chyba sprzedam to w pizdu.PS ktory masz rocznik (chodzi o kratke )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
3 minuty temu, Wojtek74 napisał:

Kolego bierz wersję z DSP nie będziesz żałował . Ja dodatkowo z radiem wymieniłem głośniki ( oczywiście auto wygłuszone ) i teraz dopiero można słuchać . Android w radiu daje dużo możliwości .

Gdzie i jak wygluszales? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszałem sam , matami STP Silver oraz pianką 6mm . No i obowiązkowo do głośników dystanse MDF . Wygłuszyłem bagażnik , drzwi , nadkola oraz podszybie .

 

DSC_1217.JPG

DSC_1222.JPG

IMG_20190924_200136.jpg

 

Edytowane przez Wojtek74
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej pozytywne , szczególnie w odsłuchu muzyki . Co do dźwięków z zewnątrz różnica także spora , została mi jeszcze do wygłuszenia podłoga , ale to grubsza sprawa . Po za zastosowaniem mat i pianki dołożyłem uszczelki w drzwiach w szczeliny między nimi oraz stałymi elementami karoserii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wojtek74 napisał:

Wygłuszałem sam , matami STP Silver oraz pianką 6mm . No i obowiązkowo do głośników dystanse MDF . Wygłuszyłem bagażnik , drzwi , nadkola oraz podszybie .

 

DSC_1217.JPG

DSC_1222.JPG

IMG_20190924_200136.jpg

 

Wojtek74,

Masz gdzieś więcej zdjęć z tej operacji?

ile kilogramów w sumie mogły mieć wszystkie materiały?

Ile Ci czasu zajęło zrobienie drzwi, bagażnika i te dodatkowe uszczelki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilogramy nie przeliczałem ale zużyłem :

40 mat - https://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace/Wyciszanie-drzwi/StP-i-Silver-mata-wygluszajaca-butylowa-alubutyl

4m2 pianki - https://www.bitmat.pl/Pianki-wygluszajace/K6s-Pianka-wygluszajaca-akustyczna-kauczukowa-6mm-izolacyjna

0.5m2 pianki 10mm - https://www.bitmat.pl/Wyciszanie-urzadzen/LT5-LT10-LT15-LT25-LT40-Pianka-mata-wygluszajaca-pochlaniajaca-trudnopalna

Uszczelki samoprzylepne z Aliexspress do drzwi typ Z oraz uszczelki nakładane na rant drzwi typ B .

Czasowo , sam robiłem więc trzy podejścia około 20 godzin . Tak jak pisałem wygłuszyłem :

bagażnik mata + pianka akustyczna 

drzwi od wewnątrz mata + pianka akustyczna , na zewnętrznej stronie mata , boczek pianka akustyczna , za głośnikiem od wewnętrznej strony zastosowałem piankę 20 mm 

nadkola tył mata , nadkola przód mata + pianka akustyczna 

podszybie mata + pianka akustyczna 

klapa silnika mata + pianka trudnopalna 

tylna klapa pianka akustyczna 

Powyklejałem także przednie nadkola metalowe , przynajmniej tam gdzie dałem radę sięgnąć .

Jeszcze parę zdjęć mam , jak zmniejszę ich objętość to później wstawię .

Pozdrawiam 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2019 o 08:22, Wojtek74 napisał:

Uszczelki samoprzylepne z Aliexspress do drzwi typ Z oraz uszczelki nakładane na rant drzwi typ B .

Masz gdzies jeszcze zachowany link do oferty z ali z tymi uszczelkami?

W dniu 1.11.2019 o 16:20, Wojtek74 napisał:

Ja dodatkowo z radiem wymieniłem głośniki

Jakie zalozyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zacząłem walkę z trzeszczącymi plastikami od boczków drzwi,  na stuku plastiku z metalem oraz eko skóry . Zastosowałem taśmę parcianą STP - https://allegro.pl/oferta/stp-tasma-madeline-wyciszajaca-plastik-anti-squeak-8461614563?snapshot=MjAxOS0xMS0wMlQxMjozNjo0Ni43MzJaO2J1eWVyO2ZiZTJlMzg2ZTc3ZGIxMDQyZjBiZTY4MDU3Mzg2YjZhZWE4NGMzNzcyNjhkYmJhZTNkOGY2M2Q0NTIxMzBjOWE%3D . Jak na razie pomaga . A tak wyglądają tylne drzwi po zamontowaniu tweeterów :IMG_20190924_201906.thumb.jpg.af76dbc831ab5a04576a2af3e591f28b.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto powiesić gdzieś temat związany z wyciszaniem samochodu i polepszenia car - audio?

Jak widać, poza mną, jest więcej zainteresowanych osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, stasziek napisał:

w ktorych mniej wiecej miejscach dawales te tasmy? konieczne sciagniecie calej tapicerki drzwi?

Zdejmowałem boczek i przykleiłem na krawędzi plastików oraz skóry które stykają się z metalem  , odkręcałem także rączkę i przykleiłem taśmę w miejscach styku rączki z boczkiem . Miejsca klejenia doskonale widać przed zdjęciem tapicerki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wojtek za info :) Kupilem ta tasme - tez sie zabiore za te plastiki :P

PS: czy ktos z Was tym sposobem walczyl ze skrzypiacymi boczkami drzwi?

 

 

Edytowane przez stasziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...