Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

symbol klucza


dergan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

może moje pytanie wywoła usmiech politowania ale cóż - spróbuje :|

 

co oznacza : symbol klucza i narastająca liczba kilometrów na wyświetlaczu ???

 

Dzięekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pojawia się to na kilkanaście sekund po przekręceniu kluczyka w pozycję startu. Jeśli tak to jest to tak zwana inspekcja olejowa. Po wymianie oleju resetujesz stan tego wskazania, tyle że u mnie nastawia się wartość która następnie maleje z każdym przejechanym kilometrem i jak wyskoczą same zera lub wartość ujemna zacznie się pokazywać to oznaka że na wymianę oleju już najwyższy czas. Ty piszesz że u Ciebie wartość rośnie ..?? a nie ma przed tą wartością kreseczki która oznaczała by wartość minusową od tej wcześniej nastawionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pojawia się to na kilkanaście sekund po przekręceniu kluczyka w pozycję startu. Jeśli tak to jest to tak zwana inspekcja olejowa. Po wymianie oleju resetujesz stan tego wskazania, tyle że u mnie nastawia się wartość która następnie maleje z każdym przejechanym kilometrem i jak wyskoczą same zera lub wartość ujemna zacznie się pokazywać to oznaka że na wymianę oleju już najwyższy czas. Ty piszesz że u Ciebie wartość rośnie ..?? a nie ma przed tą wartością kreseczki która oznaczała by wartość minusową od tej wcześniej nastawionej.

tak -jest kreseczka(minus) przed kilometrami które narastają.Olej wymieniałem 6 miesięcy temu ??.Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz, by nie denerwowały Cię obecne wskazania inspekcji,  nie pozostaje Ci nic innego jak nastawić w aucie wartość za jaką masz po raz kolejny wymienić olej i czekać aż pokażą się zera. A wartość ustawisz naciskając w trakcie wyświetlania się inspekcji bolca na tablicy zegarów i następnie gdy wskazanie zresetuje się i zacznie migać naciskać a za każdym razem wyskoczy wartość 1000km, lub przytrzymać bolec i puścić gdy wskoczy właściwa wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...