Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tomekup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. O sobie napisałem w dziale do tego przeznaczonym więc nie będę się powtarzał i do sedna.

Od niedawna córka jeździ Micrą K13 którą próbuję "rozpracować" Przeszukałem to forum i internet i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie dotyczące czujników parkowania. Mianowicie Micra ma czujniki tylne rozmieszczone po całym zderzaku i działające bezproblemowo, ale z przodu ma czujnik z lewej i prawej strony zderzaka i tak naprawdę nie wiem co to jest. Ostatnio podczas jazdy odkryłem, że jak się wciśnie przycisk czujnika parkowania (w zasadzie to wyłącza on czujnik tylny) to na wyświetlaczu pokazuje się coś takiego jak w załączeniu. Po tych czerwonych polach po bokach rysunku samochodu od góry do dołu przesuwają się żółte wskaźniki, a gdy skręca się w lewo bądź w prawo to gaśnie wskaźnik strony w którą się skręca np. jak skręcam w prawo gaśnie wskaźnik po prawej stronie. Nie wiem co to jest i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

 

Drugim temat jest prośba o instrukcję obsługi do K13. Znalazłem do poprzednich modeli, ale do tego konkretnego nie. Z tego co oglądałem znacznie się od siebie różnią. Nasz samochód ma tempomat, nawigację, klimatronic, czujnik parkowania, których obsługi nie ma w poprzednich instrukcjach. Oczywiście, że intuicyjnie obsługuję wszystkie urządzenia, ale czasami są funkcje o których człowiek nie ma zielonego pojęcia a przydają się w codziennym użyciu jak np. możliwość włączenia automatycznego blokowania drzwi o czym dowiedziałem się na tym forum i nigdy bym się nie dowiedział chyba, że maiłbym instrukcję - albo i wtedy nie.

 

I na końcu propozycja. Na forum Reno jest stworzony temat triki scenica. Są tam podane różne możliwości włączania lub wyłączania np. automatycznych świateł, blokady drzwi, jak zgasić samochód gdy nie ma w pobliżu karty etc. Może by stworzyć taki temat dotyczący Micry. Jak wyżej napisałem na forum przez przypadek natknąłem się na możliwość włączenia automatycznej blokady drzwi. Może są też inne możliwości o których nie wiem, a warto by było podzielić się wiedzą. Co o tym sądzicie???

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , witaj :)

Twych dylematów nie rozwiążę (bo niestety nie miałam do czynienia ani z k12 , ani k13)  i marną pociechą będzie również to - że k13 jest jak na lekarstwo na tym forum.

To chyba takie fajne autka, z którymi nic się nie dzieje ;) I posiadaczy tego wozidełka nic tu nie sprowadza ;)

Są sporadyczne tematy odnośnie tej generacji - ale często odpowiedzi brak na zadawane pytania.

Jednak zawsze trzeba mieć nadzieję,że ktoś "usłyszy nasze wołanie" ;):)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , witaj :)

Twych dylematów nie rozwiążę (bo niestety nie miałam do czynienia ani z k12 , ani k13)  i marną pociechą będzie również to - że k13 jest jak na lekarstwo na tym forum.

To chyba takie fajne autka, z którymi nic się nie dzieje ;) I posiadaczy tego wozidełka nic tu nie sprowadza ;)

Są sporadyczne tematy odnośnie tej generacji - ale często odpowiedzi brak na zadawane pytania.

Jednak zawsze trzeba mieć nadzieję,że ktoś "usłyszy nasze wołanie" ;):)

 

 

pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście przeglądając forum nie natknąłem się na wiele tematów dotyczących K13ki. To, że nic się nie dzieje nie jest wadą :) i oby tak pozostało, ale może ktoś będzie miał wiedzę n/t czujników parkowania więc pozostaję z nadzieją  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część,

 

Popatrzyłem w obsłudze instrukcij z k13 , widze temamt o sensorach parkowaniach jednak niestety brak informacij o działaniu przednich sensorow. Moja instrukcja jest niestety w języku holenderskim. Wiem ze da sie znaleźć łatwo instrukjce w języku angielskim na internecje ale w polskim jescze nie widziałem, ktos musiał by dodać.

 

Z tymi sensorami przednymi trudno powiedzieć z tego co znalazłem w obsłudze. Co mi sie wydaje osobiście to ze przednie sensory by działały jedynie jeżeli jestes na tylnym biegu, bo tylne mi tylko dajom sygnaly jezeli tyłem parkuje, a jak przodem parkuje i jestem blisko czegoś to nie słyszę zadnych sygnałów.

 

Więc co mógł bym sobie wyobrazić to jest ze przednie albo działaniom tylko jeżeli parkujesz tylem (nie testowałem), albo som na samochodzie zeby odliczać miesjce parkingowe. To ze wzgledu na to ze samochód ma takze opcje obliczenia mejsca parkingowego (wiedz oblicza czy sie zmiescisz pomiedzy zamochodami lub nie, to oblicza kiedy uzywasz kierunkowskaz w predkosci do 15km na godzine kiedy przejezdiasz koło wolnego miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część,

 

Popatrzyłem w obsłudze instrukcij z k13 , widze temamt o sensorach parkowaniach jednak niestety brak informacij o działaniu przednich sensorow. Moja instrukcja jest niestety w języku holenderskim. Wiem ze da sie znaleźć łatwo instrukjce w języku angielskim na internecje ale w polskim jescze nie widziałem, ktos musiał by dodać.

 

Z tymi sensorami przednymi trudno powiedzieć z tego co znalazłem w obsłudze. Co mi sie wydaje osobiście to ze przednie sensory by działały jedynie jeżeli jestes na tylnym biegu, bo tylne mi tylko dajom sygnaly jezeli tyłem parkuje, a jak przodem parkuje i jestem blisko czegoś to nie słyszę zadnych sygnałów.

 

Więc co mógł bym sobie wyobrazić to jest ze przednie albo działaniom tylko jeżeli parkujesz tylem (nie testowałem), albo som na samochodzie zeby odliczać miesjce parkingowe. To ze wzgledu na to ze samochód ma takze opcje obliczenia mejsca parkingowego (wiedz oblicza czy sie zmiescisz pomiedzy zamochodami lub nie, to oblicza kiedy uzywasz kierunkowskaz w predkosci do 15km na godzine kiedy przejezdiasz koło wolnego miejsca)

To jest myśl. Rzeczywiście może być do obliczenia miejsca parkowania. Jak najszybciej to sprawdzę. Napisałem maila do Nissan Polska z prośbą o instrukcje i wyjaśnienie funkcji i czekam na odpowiedź. Przesłali do odpowiedniego działu. Jak dostanę to oczywiście wrzucę.

I już się wszystko wyjaśniło. Tak jak napisał kolega kakao czujnik jest do mierzenia odległości parkowania. Tu http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/183-micra/ załączyłem instrukcję do Micry K13 (temat czujników parkowania jest w dziale 5 instrukcji), którą otrzymałem od Nissan Polska - jednak co firma to firma. Napisałem prośbę o instrukcję i po niespełna 5 dniach przesłali :)

Niech dobrze służy.

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...