Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana radia.


dragon883
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W mojej Navarze jest radio z obsługą sześciu płyt, bluetooth'em itd (zdjęcie: "radio_jest")

Chciał bym wymienić to co mam na oryginalne navi (zdjęcie: "radio_navi"). Jestem zdecydowany kupić cały kompletny panel do sterowania klimatyzacją i radiem, ale nie wiem, czy taka zamiana jest możliwa, czy można to zrobić tak "normalnie" - wyjąć wtyczki z tego panelu i włożyć do drugiego bez przerabiania "połowy" instalacji samochodu...?

 

Wiem, że można założyć radio tzw 2din, ale na ten moment nie rozpatruję takiej opcji... 

 

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia w tej dziedzinie?

 

Pozdrawiam

Marcin

post-108313-0-28483800-1509052529_thumb.jpg

post-108313-0-02562000-1509052530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci to nie da. Radia fabryczne mają w kości EEPROM zakodowany VIN auta. 

Witaj aq9mcs

Dziękuję za zainteresowanie tematem...

 

Nie bardzo rozumiem, co ma zakodowany VIN do wymiany radia? Czy to oznacza, że awaria mojego radia uniemożliwi mi jego wymianę na inne/nowe? Wydaje mi się to nieco absurdalne...

Czy możesz napisać coś więcej?

W mojej ocenie, zmiana numeru VIN w procesorze to tylko kwestia odpowiednio sprytnego elektronika...

Co z elektryką i kostkami do panelu klimatyzacji i sterowania radiem?  

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci radio padnie na gwarancji to przyślą nowe z EEPROM'em z Twoim VINem. 

 

A dlaczego wydaje ci się to absurdalne? To polityka. 

Czy ja gdzieś napisałem, że mam nowe radio na gwarancji?

 

Prawdę pisząc, to bardziej liczyłem na informacje typu: "kostki takie same, można wpiąć drugi panel i będzie działać" lub "są inne kostki w obu panelach i nie da się tego zmienić".

 

BTW: dalej uważam, że zakodowany VIN to absurd, który jednak można obejść... Polityka? - chyba niewłaściwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak ci radio padnie na gwarancji to przyślą nowe z EEPROM'em z Twoim VINem. 

 

A dlaczego wydaje ci się to absurdalne? To polityka. 

 

Z tego co słyszałem to przychodzi fabrycznie "czyste" radio i koduje się do VIN auta w którym zostanie zamontowane.

Niestety nie słyszałem o możliwości wykasowania przypisania radia do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakieś radio 2 dni zewnętrzne. Gwarantuję że będziesz bardziej zadowolony. Ja mam GMS 6401 i jest ok. automapa, blue, kamerki, wzmacniacz, cd, USB, filmy co jeszcze? tuner tv można dołożyć. Sterowanie z kierownicy też działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fabrycznej nawigacji wymontowanej z jednej navary nie zamontujesz do drugiej, tak jak koledzy napisali jednostka centralna jest przypisana do komputera głównego. Pamięć jest nie ulotna raz zapisana nie da się zmienić,  kostki do klimatyzacji pasują do radia nie, jedyne wyjście zmienić na radio np. z androidem tak jak zrobiłem to ja wyrzucając fabryczną nawigację. Ty jesteś w tej lepszej sytuacji że zmieniasz zwykłe radio, bo wszystkie przejściówki kupisz bez problemu, ja musiałem ciąć kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 6.01.2018 o 11:13, papa_bizkit napisał:

Kup sobie jakieś radio 2 dni zewnętrzne. Gwarantuję że będziesz bardziej zadowolony. Ja mam GMS 6401 i jest ok. automapa, blue, kamerki, wzmacniacz, cd, USB, filmy co jeszcze? tuner tv można dołożyć. Sterowanie z kierownicy też działa. 

Cześć, czy potrzebowałeś jakiś moduł do obsługi sterowania z kierownicy czy poszło bezpośrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 11.08.2018 o 16:36, papa_bizkit napisał:

Nie, poszło bezpośrednio. w radio ustawia się przyciski.

Tak z ciekawości - co kupiłeś że tak dobrze się zaadaptowało? A dobra, już doczytałem.

Edytowane przez charlee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...