Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CB w Tyrusiu


DINO

Rekomendowane odpowiedzi

co jest z tym autem nie tak, że są zaje..........ste zakłócenia i trzeba bardzo "skręcać" zasilanie pociągnięte z AKU, radio w miejscu popielniczki. Brak pomysłów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie CB działa(-ło) bez zakłóceń ... no, były małe kiedy wycieraczki na "przerywane" włączałem

Też było bezpośrednio pod baterię podpięte

Teraz to samo radio przełożyłem do innego Tyrana i zakłócenia jakby bardziej dają się we znaki, czasami też radio milknie

Radyjo sklepowe President Johny II albo III , antena z wyższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zakłócenia jakie zauważyłem to pompa ABS,wycieraczki przód i spryskiwacz. ABS i spryskiwacz można pominąć bo działają tylko sporadycznie, najwięksszy problem z wycieraczką bo czasami musi działać ciągle. Tutaj chce zrobić uziemienie obudowy silnika wycieraczki z masą pojazdu,a jak to nic nie pomoże to trzeba się będzie pobawić z kondensatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie muszę zbadać,bo może się okazać że kondensator przciwzakłceniowy na zasilaniu radia nic nie da i trzeba popracować nad silnikiem z wycieraczek. Jak coś wykombinuje dam ci znać,bo w ostatnie deszczowe dni to ciągłe bzzz bzz mnie strasznie irytowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim należało by ustalić źródło zakłóceń - ja robię zwykle tak:

- odłączam antenę od radia cb - jeżeli zakłócenia znikają tzn antena i tutaj należało by przykręcić ją z powrotem bez przykręconego bata - jeżeli zakłócenia są szukamy na przewodzie, jeżeli nie zakłócenia są z bata

- jeżeli odłączenie anteny nic nie daje należy szukać co zakłóca lub (tak koniec końców zawszę robię) podłączyć radio bezpośrednio do akumulatora przewodem izolowanym np. głośnikowym 2x2.5 oczywiście dodając bezpiecznik ~15A

Po tych operacjach jeżeli radio nadal ma problem to znaczy ni mniej, ni więcej tylko jest do czterechliter 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...