Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(350z) strzelająca półoś?


BogdanROX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie zauważyłem przy ruszaniu odgłos strzelania/trykania (jak przy uszkodzonym przegubie). Wydaje mi się, że to prawa strona. Podczas jazdy wszystko jest ok, jedynie przy starcie jest strzelanie przez chwilę. Myślałem żeby kupić używkę całej półosi (200-250zl) i zobaczyć co będzie. Wolałbym jednak zrobić to na nowej części, ktoś może przerabiał temat albo może mnie naprowadzić na co zwrócić uwagę? Pozdrawiam i szerokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć!

Nie wiem czy mam to samo u siebie czy nie, ale jakiś taki dziwny dźwięk nie wiem....cykania? dochodzi gdzieś z pod spodu lub z okolicy koła - ciężko ocenić, a nie miałem jeszcze możliwości zajrzenia na kanale. Pojawia się przy ruszaniu czy to przód czy tył - ale nie zawsze, tak w 75% tego manewru. Czasami też przy jeździe 60/80/100/120km na godzinę - różnie i to przy zmianie biegów z 2 na 3, z 3 na 4 itd.

Zastanawiałem się, czy to nie wał...w tym wale są tzw. krzyżaki? Jest on regenerowalny?

Jak to rozróżnić na kanale czy tam podnośniku czy to wał już się odzywa, czy to któraś z półosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz porównać sobie ten dzwięk to obczaj amerykański youtube, jest to przypadłość nissanów, i tak jak pisali wyżej na 99% będzie to wielowypust na półosiach, jest to dzwięk cyknięcia przy zmianie kierunku jazdy przód/tył. Na podnośniku raczej tego nie sprawdzisz bo nie dasz rady oddać takiej siły żeby to usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ruszysz do przody cuy, ruszysz do tyly cyk, czyli standard z półosiami... A dokładniej z zewnętrznymi wieloklinami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za pomoc, tak - to musi być ten dźwięk o którym piszecie. Pytanie - ogarnę to bez kanału\podnośnika, czy tylko i wyłącznie z tym? Kuba pewnie robiłeś to dziesiątki razy - na co uważać, co muszę poodkręcać, a co może zostać na swoich miejscach? 

 

W dniu 28.07.2019 o 13:48, Coobcio napisał:

Ruszysz do przody cuy, ruszysz do tyly cyk, czyli standard z półosiami... A dokładniej z zewnętrznymi wieloklinami

Zewnętrzne wielokliny - więc nie muszę wyjmować półosi, tylko wystarczy jak dobiorę się do wieloklinu ściągając koło i resztę z zewnątrz?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewarek, sciągasz koło, odkręcasz centralną śrube półosi, odkręcasz półosie od dyfra, wyciągasz półosie, czyścisz wielowypust, smarujesz smarem, lub niebieskim klejem do gwintów, składasz w odwrotnej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za rady, zabieg pomógł w 100% - o wiele przyjemniej się jeździ bez tego ciągłego "cyk, cyk, cyk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...