Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wadliwy akumulator


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.10.2018 o 21:00, RAMA napisał:

To dane z akumulatora? Wyszukiwarka Varty faktycznie podaje trochę inne wartości i nawet wujek google nie podpowiada za dużo.

Jedynie to że to może być seria robiona specjalnie dla Renault. Robią je po godzinach czy jak? Aktualnie standard przy tej pojemności to prąd rozruchu 760A

To nawet nie będę wiedział na jaki wymienić po gwarancji.

To jak to jest z tym wadliwym ładowaniem? Czym to się objawia oprócz przedwczesnego padnięcia?

Mój "nowy" ma 12.3V na postoju wg informacji z radia, po odpaleniu 14.1V, a po kilku minutach 12.7V.

JACKO29: Jaka to przeróbka, aby aku był zawsze pełny?

 

VARTA_70Ah_720A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

12/2014 - odbiór auta

12/2016 - padł akumulator - ten "gorszy". Telefon na assistance, wymiana na gwarancji

dziś: 01/2019 - czyli znów prawie dokładnie 2 lata musiałem sięgnąć po czerwoną kartę assistance, bo akumulator odmówił posłuszeństwa.

Niezła precyzje - dokładnie 2 lata.

Po uruchomieniu z boostera przez laweciarza - cały dzień jeździł. Usłyszałem, że pan laweciarz co chwilę jeździ do nissanów z boosterem.

Niestety wg OWU rozszerzonej gwarancji - akumulator jej nie podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora zastosować przeróbke "duncha", tylko nie wiem czy sie cos nie stanie z akku na dlugich, letnich trasach? Jakies przeladowanie, wybuch od temperatury, albo co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to w lato,robiłem po 700 w dzień w słońcu i nic.Za ładowanie i przeładowanie odpowiada też regulator w alternatorze,działa niezależnie od komputera.

Karminadlu,to tylko pozostaje wymienić na Boscha lub Vartę,a nie ASOwskie dziadostwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wstrzymam się z zakupem nowego akumulatora. Uważam, że winę za wczorajszą sytuację ponosi kamerka samochodowa podłączona do przedniego gniazda zapalniczki - a więc włączona 24h na dobę. Kamerka to Viofo 119S, która chyba dużo prądu bierze bo.... mimo najgorszych mrozów na szybie w okolicach kamerki było zawsze rozmrożone kółko o średnicy 15-20cm... Czyli ustrojstwo nieźle się grzeje.

Co do mojej sytuacji to dodam jeszcze, że przed zastosowaniem boostera laweciarz - wiekowy Pan - wyciągnął miernik i zmierzył tak dla siebie z ciekawości napięcie na klemach akumulatora i wskazanie było... 8,9 - 9,0 V (!) hahahah

Na razie odłączyłem kamerkę.

Odpaliliśmy - ja zrobiłem kółko po mieście, potem dałem auto żonie, która pojeździła po sklepach. Samochód zaparkowała pod domem o około 17:30. Ja gdy wróciłem do domu około 21:30 poszedłem z miernikiem - wskazanie było 12,40 V - więc spoko

Pół godziny temu - gdy stał cała noc i poszedłem się przejechać - przed odpaleniem zmierzone napięcie: 12,27V

W trakcie kręcenia rozrusznikiem spadło do 11,8V

Oczko na akumulatorze zielone.

Uważam, że nie jest jeszcze z nim tak źle.

Przy okazji dodam, że mając miernik w końcu sprawdziłem to co od dawna tu pisałem, że tak mi się wydaje, że tak jest (i tak jest). A więc napięcie w gniazdku zapalniczki nie jest napięciem na akumulatorze i o kant pupy są mierniki napięcia wciskane w gniazdo zapalniczki - i co niektórzy dawali fotki ich wskazań jako "dowód" idealnego napięcia ładowania i jako "dowód", że nie prawda jest, że mając system STOP-START napięcie ładowania jest podwyższone.

A więc mimo ciągłych wahań napięcia (tu podglądałem w menu serwisowym) ładowania w okolicach 14,5 -14,9V - w zapalniczce było ciągle 14,34V i... nawet żadnego wahnięcia na drugim miejscu po przecinku. Patrzyłem się w miernik dobre kilka minut i nic... napięcie stało jak zaklęte. Czyli do gniazdek jest podawane przez jakiś stabilizator. Wg mnie po ty by "chronić" podłączone akcesoria, które nie są projektowane na prawie 15V

Jeszcze sprawdzę jakie jest napięcie w gniazdku, gdy ładowanie jest wyłączone - ale obstawiam, że tez równe 14,34V

PS. W necie znalazłem, że kamerka, którą mam z modułem GPS pobiera około 0,45 A prądu.... Prawie pół ampera.... duuużo… jak na takie małe elektroniczne gówienko. Uważam, że chyba znalazłem winowajcę. A wraz z kamerką kupiłem dedykowany zasilacz i całe lato planowałem ja przez niego podłączyć do bezpieczników by włączała się wraz z zapłonem... i lato przeleciało a ja dalej jeżdże z wiszącym kablem... echhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ok! Kamerka winowajcą,a Ty w szczególności :D Wychodzi z Ciebie to o czym zawsze opowiadałeś..."nie przyłożę ręki do wkładania dodatków" to tak oględnie mówiąc bo można by duuużo Ciebie cytować :D Jakbyś miał zacięcie to już dawno byś to zrobił ,....ale wolisz się wyżywać na nas :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam wyżywać zaraz... :P Taki wredny nie jestem, tylko może trochę ze mnie trolla czasami wychodzi :whistle:... no ale wczoraj karma mnie za wszystko dopadła, który to "wymodlił"? hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam vifo a119. Ale u mnie gniazdko zapalniczki przestaje byc zasilane po kilku minutach od wyłączenia silnika, chyba w fl pozmieniali to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam blaupunkta 24h kręcącego i też jest ciepły co akurat dla mnie to jest zaleta gdyż kółko które na szybie było zawsze przezroczyste pozwala kręcić rejestratorowi obraz przed samochodem a nie biały śnieg na szybie :) A podłączone na stałe przez ASO bo samemu to mnie by się nie chciało bawić w takie podłączania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel, zamiast śledzić kółka na szybie sprawdź w nagraniach czy nagrywa jak samochód stoi zamknięty. ;) U mnie nagra jeszcze jeden plik i koniec. Aż do następnej jazdy nic a nic. Tak samo było w gnieździe zapalniczki z przodu jak i z tyłu. No chyba że masz jaką wersję z początku produkcji gdzie wykorzystano części z poprzedniego QQ.

Stabilizatora raczej też tam nie będzie ponieważ napięcie w zapalniczce jest inne przed rozruchem a inne po. Ze stabilizacją byłoby te same. Co do pomiaru napięcie ładowania to należy dodać tą różnicę o której wiesz między napięcie w gnieździe a na akumulatorze. Przewody do gniazda zapalniczki i połączenia po drodze zabierają przecież swoje V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i mnie kilka dni temu mój QQ powitał rano jedynie żałosnym pykaniem rozrusznika. O aku dbałem, start-stop zawsze wyłączony, ładowanie przynajmniej raz na sezon, trzymany w garażu. Ostatni raz ładowany miesiąc wcześniej, a w międzyczasie kilka dłuższych tras. Gwarancja 3-letnia minęła 3 miesiące wcześniej. Mam wprawdzie rozszerzoną ale ta nie obejmuje aku. Po podłączeniu CTEKa, prostownik po 1.5 godzinie stwierdził, że aku jest pełny, więc dużej pojemności to mu raczej nie zostało. Przy rozruchu po ładowaniu do pełna napięcie spada do ok.10.5V ale już gdy postoi 2-3 dni to przy rozruchu mam ok.9V. Mam pewne podejrzenia, że przy ostatnim przeglądzie (koniec października) serwis mógł zauważyć, że aku się kończy ale taktycznie to przemilczeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - a ja nie ładuję, namiętnie "zbieram" zaoszczędzone CO2 dzięki Stop-Start (uwielbiam działanie Stop-Start i cisze w kabinie) i... jeszcze chyba pojeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię tę ciszę
W SS powinny być aku AGM, lub chociaż EFB. Nie wiem jakie wstawiał Nissan, ale te FIAMY padały też w Fiatach.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manix napisał:

Też lubię tę ciszę emoji4.png
W SS powinny być aku AGM, lub chociaż EFB. Nie wiem jakie wstawiał Nissan, ale te FIAMY padały też w Fiatach.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
 

FIAM  to  EBF...i to nie za dobrze. Prawdopodobnie przy tym sposobie ładowania powinien być AGM... Ciekawe, czy już ktoś próbował zainstalować AGM, ciekawe czy system taką baterię właściwie by wykrył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie to napięcie, więc czemu miałby jej nie wykryć? Tym bardziej, że jest przecież procedura "adaptacji" akumulatora?

Ze swojej strony napiszę, że ja mam AGM w Tuśku i ponad dwa lata nigdy nawet nie sprawdziłem w nim napięcia, a działa doskonale i SS jest prawie zawsze chętny do działania. U mnie OEM to Varta

W Micrze Aku wymieniłem niedawno, po... 13 latach.(centra)

 

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manix napisał:

W Micrze Aku wymieniłem niedawno, po... 13 latach.(centra)

Pocieszyłeś mnie bo w łódce mam trzy sztuki 100Ah Ca, które dobiegają 10 lat(w czerwcu)... Może jeszcze pożyją. A w temacie: może ktoś już eksperymentował z podmianą na AGM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze Cię "połechtam"

W micrze aku z zewnętrznego prostownika przez 13 lat był doładowywany tylko 2 razy, a został wymieniony nie dla tego że padł, tylko że się rozszczelnił

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że dopisuję sie do listy: qq kupiony w grudniu 2016 i aku Fiamm,  nigdy nie był doładowywany a ss wyłączany- od tygodnia przy odpalaniu (jeszcze odpalał) wszystkie kontrolki całkowicie gasną i czuć, że "wacha się". Teraz z racji ferii auto stoi od 2 dni- jutro wycieczka krajoznawcza po Karkonoszach , więc zobaczymy czy sam ruszy czy będzie potrzebował wsparcia. Tak czy inaczej po powrocie do domu będzie wizyta w serwisie. Zastanawiam sie tylko czy potraktują sprawę poważnie jak dojadę (oby) na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładują Ci akumulator, zrobią pomiar obciążeniowy i jeśli będzie "trzymał" parametry odprawią z tekstem, że trzeba go czasem naładować

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jednak nie będzie trzymał parametrów bo w sobotę przejechałem prawie 500 km, na koniec trasy załączyć się ss, więc aku był naładowany powyżej 70% a mim to następnego dnia miał problem z odpaleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ile amper prawidłowo powinien pobierać na postoju?Dwa dni postoju po naładowaniu nie chce odpalić.(akumulator ma trochę ponad trzy lata)

Edytowane przez Turv10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 mili amper...po dwóch dniach postoju powinien tylko bzyknąć i odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dużo za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar warto robić nawet kilka minut po wyłączeniu samochodu (i zamknięciu drzwi). Komputer stopniowo wyłącza odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...