Jump to content
Wspieramy Kacpiego, synka naszego kolegi Read more... ×
Miras

Wadliwy akumulator

Recommended Posts

Mao
W dniu 9.12.2019 o 22:49, aquariusmax napisał:

Na zwykłym także działa.

Ale zamiast ciągle kręcić gałą, lepiej kupić w markecie za kilkanaście złotych voltomierz, albo za tyle samo w chińskich sklepach voltomierz z dwoma wyjściami USB.

Coś nie mogę wejść w ten tryb serwisowy radia. Czy to wymaga wprawy, czy może to radio nie wyświetla tych parametrów,  w końcu mały wyświetlacz to może brak. W porównaniu do dużego przycisk setup w innym miejscu ale gałka ta sama.

aquariusmax

Włączasz radio, trzymasz setup i kręcisz prawą gałką dość wolno w lewo 1/4 obrotu, potem 1/2 obrotu w prawo, potem 1/4 obrotu w lewo, puszczasz setup.
Powinno zaskoczyć.

Mi z kolei nie udało się wejść w ustawianie klimy, jak to działało w J10.
U mnie klima działa dość słabo,  więc chciałem obniżyć temperaturę, ale J11 chyba nie udostępnia tej opcji bez consult'a.

Mao

Dzięki, robiąc dokładnie według opisu od razu zadziałało.

Układ menu jest chyba trochę inny niż w NC:

AF-Reg

Diag.

Region

Radio monitor

DAB Monitor

Contrast

Gdzie można wejść, żeby coś zobaczyć i niczego nie zepsuć ?

JACKO29

Wracać do tematu...

Ja dzisiaj założyłem takie cuś :D

947679514_USB005.thumb.jpg.6245b879049f31e883667934001e3a0f.jpg

Ładowarka USB z wyświetlaczem ładowania aku....i doznałem szoku! Okazało się,że mój Qashqai ładuje non stop podając napięcie jak widać 14.8...a nawet po odpaleniu 15.2!!!Szok! Nie reaguje na zdejmowanie nogi z gazu,hamowanie silnikiem ect....Czasami wartość ładowania zmienia się z 14.8,na 14.7 :D 

Myślałem,że aku padnięty i potrzebuje papu,więc wpiąłem go pod ładowanie,a on po niecałych dwóch godzinach pokazał że pełny.Podczas odpalania napięcie spada do 11.6 ,a na postoju  po zgaszeniu 13.8 i powoli spada do 12.6 i stoi jak u pana młodego....Co Wy na to???

Mao

Może po lifcie poprawili coś z tym ładowaniem, u mnie druga zima i pali bez problemu nawet po kilku dniach postoju, a jeżdżę ze światłami, często jakieś grzanie i aktywny start/stop.

https://youtu.be/qCaHisZgpj0 

JACKO29

No i właśnie,na filmie instalacja ładuje 14.9 bo rozpoznała niedoładowany akumulator....Czyżby czekała mnie niedługo wymiana???

Afrance

U mnie przed wymiana tak samo trzymał 14.7 14.8V po zgaszeniu było 12.6V włączając na chwilę ledy dzienne po minucie spadało do 9-10V. Teraz po wymianie akumulator jest doladowany napięcie ładowania jest w granicy 13.2-13.4V. Tylko po uruchomieniu na zimnym jest powyżej 14V.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

aquariusmax
4 godziny temu, JACKO29 napisał:

Okazało się,że mój Qashqai ładuje non stop podając napięcie jak widać 14.8...a nawet po odpaleniu 15.2!!!Szok!

A potem narzekania, że żarówki wytrzymują kilka miesięcy. Inne rzeczy pewnie też cierpią.

JACKO29

Odbyłem krótką rozmowę z serwisem,nie widzą problemu.Obecne Qashqaie tak mają że czasami utrzymują ładowanie (napięcie ładowania)nawet w granicach 18-18.7V!!! Kazano mi obserwować,bo taki stan utrzymuje się zazwyczaj tydzień-dwa i później wraca do stanu normalnego.Wot nowosti!

Czech

Takie napięcie ładowania, to przecież jakieś bzdury.

JACKO29

Nauczony życiowym doświadczeniem też bym to tak skwitował....Ale skoro serwis tak twierdzi,zobaczymy.