Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wadliwy akumulator


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety ASO pracuje na opinię marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To szybko załatwiony. Miałeś też Fiaama???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie możliwe by były tak długie serie wadliwych aku, lub tak częste pechowe "jednostkiwe" przypadki dotyczące modelu auta! Ten samochód i rozwiązanie ładowania w nim zastosowane musi je "zabijać" bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie ma akumulatora???Takie rzeczy powinni załatwiać od ręki!

 

Hehe,Maniolo wstrzeliliśmy się w jednym tempie :D

U mnie jeszcze czekali na zgodę gwaranta :D Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z ASO

Centrala nakazała ponowne naładowanie aku i przetestowanie go. Wynik akumulator sprawny nie trzeba wymieniać.

Brak słów.

Edytowane przez sabato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To jakby na mnie padło to poprosiłbym centralę o wytyczne ładowania podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj to samo, auto nie chciało odpalić, akumulator renault-nissan fiamm 70Ah 720A EFB z datą marzec 2015, po telefonie do ASO dostałem odpowiedz że mam go sobie naładować i zobaczyć co się będzie działo, oczywiście na miejscu nie mają tylko na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wygląda tak jak w przypadku wadliwych silników z początku produkcji.Najpierw wymieniali bez zająknięcia,a jak to przybrało na sile to wysmarowali dyrektywę do serwisów jak zbyć klienta...czytaj wdrożyć procedury kontrolne...A później bujaj się kliencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj to samo, auto nie chciało odpalić, akumulator renault-nissan fiamm 70Ah 720A EFB z datą marzec 2015, po telefonie do ASO dostałem odpowiedz że mam go sobie naładować i zobaczyć co się będzie działo, oczywiście na miejscu nie mają tylko na zamówienie

Mają rację,ładować i to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają rację,ładować i to jak najszybciej.

Czy ja wiem. Ja bym wylał z niego co się da, zalał wodą i odstawił im do naładowania. Nieźle już sobie poczynają.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i naprawdę nie wierzę, że mam do czynienia z tą samą firmą Nissan i tą samą centralą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jakby się tak głębiej zastanowił to w cenie zwykłego auta benzynowego mamy wszyscy gratis od Nissana hybrydę typu plug-in  :thumbsup:


akumulator wymieniony na ke24170e01ef bez oczka z żółtą naklejką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja miałem problem z akumulatorem renault-nissan fiamm 70Ah 720A EFB 
Pewnego dnia nie mogłem odpalić po naładowaniu ok ale za 2 dni znowu nie pali 

no to zrobiłem miernik do zapalniczki i jadę a tam na początku 14,4v ale juz po 5min jazdy spada do 12,4v no to pierwsze pomyślałem że alternator padł ale co dziwne kiedy hamuje biegami ładowanie znowu się pojawia  hmm
No to wujek google a on ma napisane że mam inteligentne ładowanie i tak sobie dawkuje ładowaniem aby nie obciążać nadmiernie silnika a to ładowanie podczas hamowania to jakis system odzyskiwania energii :) no to znowu nic nie wiem ale jade do kolegi na tester aku i dziwne pokazuje 50% zużycia ale po 5 min na wyświetlaczu auta zaczęły wyskakiwać same alerty no to jeszcze raz sprawdzamy a tam 8,8v uuu no to aku padł pewnie zwarcie na celi 
Ale serwis nissan gdynia wymienił za darmo koszt 1000zł ups sporo według nich kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega kuma jak obejść to badziewne ładowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój kasztan (kupiony 10 2015) stanął w ostatni czwartek na McDrive i zablokował wszystko. Lawetą nie było łatwo podjechać, ale udało się, podłączył kable i za 2 razem kasztan odpalił. Ile wstydu i wyzwisk głodnych ludzi zebrałem to Nissan sobie nawet nie jest w stanie wyobrazić. Stwierdzam, że nie rozumiem tej dzisiejszej motoryzacji. Po 10 minutach na kablach od lawety i 3 km do domu auto bez problemu zapaliło dobre 10 razy pod rząd pomimo wyświetlania komunikatu o wyłączaniu, a później załączeniu systemu SS. Dziwne też dźwięki dochodziły z zegarów, coś jakby stycznik szalały, ale najfajniejszy był pisk czegoś z okolic silnika dochodzący spod maski. Po połgodzinie wszystko wróciło do normalności, ale prostownika nie używałem, bo nawet nie mam. W ASO jak pokazałem nagrany filmik smartfonem z tej dyskoteki świetlno-dźwiękowej to od razu wymienili aku na ten z żółtą naklejką. Nie robili problemów, ale jestem tam klientem z tzw czarnej listy, bo zawsze ich kulturalnie wyzywam i na wszystko piszę reklamację do Nissana. Tak już mi zostało, gdy w pierwszym roku użytkowania auto ponad miesiąc spędziło w serwisie, a znajomi nadal myślą że żona pracuje w Nissanie, bo często różnymi zastępczymi jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie "dzisiejsza motoryzacja" winna, której nie rozumiesz, to "patent" nissana, bo nigdzie indziej nie znalazłem takich cyrków z ładowaniem akumulatora! I to tego konkretnie modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kasztan (kupiony 10 2015) stanął w ostatni czwartek na McDrive i zablokował wszystko. Lawetą nie było łatwo podjechać, ale udało się, podłączył kable i za 2 razem kasztan odpalił. Ile wstydu i wyzwisk głodnych ludzi zebrałem to Nissan sobie nawet nie jest w stanie wyobrazić. Stwierdzam, że nie rozumiem tej dzisiejszej motoryzacji. Po 10 minutach na kablach od lawety i 3 km do domu auto bez problemu zapaliło dobre 10 razy pod rząd pomimo wyświetlania komunikatu o wyłączaniu, a później załączeniu systemu SS. Dziwne też dźwięki dochodziły z zegarów, coś jakby stycznik szalały, ale najfajniejszy był pisk czegoś z okolic silnika dochodzący spod maski. Po połgodzinie wszystko wróciło do normalności, ale prostownika nie używałem, bo nawet nie mam. W ASO jak pokazałem nagrany filmik smartfonem z tej dyskoteki świetlno-dźwiękowej to od razu wymienili aku na ten z żółtą naklejką. Nie robili problemów, ale jestem tam klientem z tzw czarnej listy, bo zawsze ich kulturalnie wyzywam i na wszystko piszę reklamację do Nissana. Tak już mi zostało, gdy w pierwszym roku użytkowania auto ponad miesiąc spędziło w serwisie, a znajomi nadal myślą że żona pracuje w Nissanie, bo często różnymi zastępczymi jeździ

Witaj w klubie...ja jak podjeżdżam do serwisu to się pytają co znowu??? Jakby mieli gablote to wisielibyśmy w niej jako przodownicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ile wstydu i wyzwisk głodnych ludzi zebrałem to Nissan sobie nawet nie jest w stanie wyobrazić.

Jak tak to czytam to może by zrobić jakąś kampanię wyzwajacą Nissan do umożliwienia wyłączenia załaczania hamulca po zgaszeniu silnika, tak co by można był chociaż zepchnąć auto ? Może zainteresować tym media, że to bardzo niebezpieczne?

Kiedyś w końcu auto stanie komuś na przejeździe kolejowym lub na środku skrzyżowania i dojdzie do tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/nissan.poland/
jest coś takiego jak @nissan.poland  :devil:  :nissan:

Wstydem można się podzielić :D 

Następnym razem spróbuj zrobić transmisję live  :whistle:

tzn. nie życzę Ci następnego razu  :dribble:


BTW. Ciekawe jak wyglądał by temat gdybyśmy mieli zimę jak powinna być, czyli kilka tygodni poniżej 10 i dochodzących nawet do -20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba obecnie największym problemem QQ jest nadmierne zużywanie akumulatora, niż oleju. :D

Dokładnie :) Ci, co im brało sprzedali, teraz pora na tych z aku. Giełdy już się cieszą ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...