Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[REMONT] Nissan Pickup D22 saydacka

Recommended Posts

tec_d

Mam pytanie odnośnie montażu bagażnika do konstrukcji dachowej. Czy dach ma jakieś oryginalne miejsca montażowe do tego celu?

saydack

Mój był przykręcony na nitonakrętkach 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• radion2
      By radion2
      Dzień dobry.
      Parę dni temu podczas parkowania auta po 100 km trasie usłyszałem stukanie z okolic silnika. 
      Stuki nie są bardzo głośne - w trakcie jazdy nawet nie udało mi się ich wyłapać, jednak na postoju przy wyłączonym radiu i braku ruchu innych aut na ulicy - jest dość wyraźnie słyszalne.
      Wraz ze wzrostem obrotów - rośnie częstotliwość stuków.
      Z zewnątrz auta już nie ma wątpliwości - ewidentnie stuka od strony pasażera i chyba bardziej dochodzi z dołu silnika (tutaj nie mam pewności bo o ile stuki nie są mega głośne to dźwięk niesie się po całym silniku).
      Sprawdziłem też po ostudzeniu silnika i póki nie jest rozgrzany - stuki nie występują poniżej 2 tyś. obrotów.
      Olej (Valvoline 5w30) wraz z filtrami był wymieniany ok.3 mc temu...

Może miał ktoś z Was takie przygody i są na to mniej kompleksowe naprawy (np. jeżeli to panewka to wymiana samych panewek), czy raczej nie obędzie się bez remontu kapitalnego?
      Od czasu gdy zaobserwowałem stuki - nie jeżdżę i zacząłem się rozglądać za mechanikiem / dzwonić po warsztatach patrząc po opiniach z google  i przyznam, że po kilku tel. jestem nieco bardziej zmartwiony - brak konkretów ze strony warsztatów - jakby się bali podjąć takiego zlecenia... Możecie polecić kogoś ogarniętego - najlepiej z rejonu woj. Zachodniopomorskiego?

Ps. Auto z instalacją LPG, pobór oleju  ~ 1L /1000 km w cyklu mieszanym.  Cały czas miało moc, aczkolwiek nie było też przeze mnie nadmiernie wykorzystywane

• PatMig
      By PatMig
      Witam wszystkich
      Od zeszłego roku jestem posiadaczem Patrola
      Postanowiłem przeprowadzić jego odbudowę 

https://goo.gl/photos/NU22QuJR1SGaRuEp9

proszę o opinie i sugestie co do remontu 
      Pozdrawiam
    • Manny Calaver
      By Manny Calaver
      Dzień dobry wszystkim,

Co prawda temat już stary jak świat i były podobne kwestie podnoszone na tym forum, niemniej pozwolę sobie zadać proste pytanie.

Nissan Almera II (2003 r.) n16, silnik - 1.8 116KM (85KW) 16V, przejechane 156 tys.km...........Remontować silnik czy kupić kolejny używany?

Pytam ze względu na oczywisty błąd fabryczny tego silnika, czyli pożeranie oleju - w skrajnych wypadkach 1l na 100 km. Moja Almera powoli zbliża się do tego pułapu, dymię na siwo, duszę innych kierowców, przechodniów i boję się co dalej. Dlatego chciałem zapytać Almerzystów i znawców tematu - czy lepiej jest brać się za remont tego silnika (i jakie są mniej więcej tego koszty), czy też spróbować kupić kolejną używkę? Nie znalazłem jeszcze sprzedającego, który dałby gwarancję nawet na miesiąc (pomijając gwarancję rozruchu). Jak mniemam, wszystkie te silniki po 130 tys. zaczynają żywić się olejem. 

Przyjmę każdą dobrą radę. 

Z góry dziękuję,

• Guest Luke144
      By Guest Luke144
      Witam ,

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pewna myśl, Otóż myślę o przełożeniu kabiny z d40 do d22 z 2008. Z grubszego po przyglądaniu się ramom widzę podobieństwo. Wiadomo zabawa elektryką to już odrębna rzecz. Proszę o wypowiedzi osoby które na pewno mają większą wiedzę niż ja. 
    • gente
      By gente
      Witam, jako że nie jest w moim posiadaniu ale znalazłem kolekcjoner który go posiada i zgodził się zamieścić go na swoim profilu facebookowym także podaje link: https://www.facebook.com/pg/prospektypl/photos/?tab=album&album_id=1877051605849291. Posiada też wiele innych prospektów i chętnie je wstawia na profil, jeśli ktoś nie ma fejsa, to mogę się go zapytać czy mógłbym go tutaj zamieścić. Dodatkowe foto o które poprosiłem bo nie zamieścił na temat kątów, prześwitu i brodzenia   

• Create New...