Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30]Osłona , blacha pod silnik


Gość Szymon K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale oryginalnie nie ma plastików w miejscu gdzie przyjdzie płyta. 

Ja raczej jeśli już się zbiorę to pójdę w czarną blachę po natiości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej może być problem z wygięciem blachy na metrowym odcinku.

Bo wycięcie krztałtu i otworów wentylacyjnych to żaden problem.

Chyba, że zamiast giąć - spawać pod odpowiednimi kątami.?

Taplałem sie właśnie w rolnym błocie z przyczepką załadowaną żelastwem i powiem szczerze ,że nie spodziewałem się że X potrafi wyjechać z takiego terenu.

Błoto było nawet na dachu.

Prosiłem w duchu żeby czasami nie czaił się gdzieś kamień polny.

Profilaktywnie muszę zamontować taką blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym naciął blachę w miejscu gięcia , zagiął i zaspawał zgięcie. 

 

A propo błota to zauważyłem wadę przednich sanek w xt . Błoto włazi w nie i rdzewieją od środka w miejscu mocowania wahacza ( przy przednim mocowaniu bo nie ma tam odpływów)  i ostatnio spawałem u siebie dziury w tych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dobry pomysł ...

Te wymiary z foto to kolega wykorzystał ,zrobił i zamontował płytę ?

Bo jeśli wymiary na śruby , cięcia i gięcia się zgadzają to szybka robota.

Tylko zastanawiam się czy robić otwory wentylacyjne i w których miejscach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Diesel nie grzeje się aż tak aby warto było wentylację robić  a pełna płyta aerodynamikę polepszy hehe :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja już dojrzewam... będzie raczej 0,5 inox - czyli cienka. od oryginalnych plastyków i tak to będzie lepsze

Bartek dzialales juz w temacie?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooooo jeszcze sie nie zabrałem. Potrzebuje impulsu - działamy razem? Mam jeszcze chwilę wolnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooooo jeszcze sie nie zabrałem. Potrzebuje impulsu - działamy razem? Mam jeszcze chwilę wolnego ;)

Wyjezdzam w przyszlym tygodniu ;( za pozno sie obudzilem z forum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

http://allegro.pl/x-trail-t30-01-07-oslona-pod-silnik-aluminiowa-i7150746059.html

 

Tak na szybko ,bo może ktoś chce już...

 

Wynalazłem taką osłonę .

Jest pancerna !

Może wiecie od jakiej terenówki ?

Pomyślałem ,że dołożę co nie co i jakoś to zamontuje ...

post-107566-0-37133100-1517833779_thumb.jpeg

post-107566-0-47175500-1517833794_thumb.jpeg

Edytowane przez fonir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm opel frontera , mitshubishi pajero to bym obstawial mialem takie auta i wlasnie bardzo podobne oslony byly 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi ma sprezentować - dziś fotkę przesłał .

Coś dospawam ,powierce i może być git !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też przymierzam się do płyty

Nawet blachę już mam.

Tylko czasu brak ,bo non stop robie w bolidzie coś ważniejszego

Skan podesłał kiedyś któryś z kolegów.

Screenshot_2017-12-10-12-13-29_com.android.browser_1512935270753.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, thaz napisał:

Kangur to zupełnie inna para kaloszy ale pewnie się już orientujesz (związku z bagażnikiem brak).

Dziękuję za uwagi i przemyslenia - jedziemy dalej.
W kolejce płyta osłaniająca silnik - uwaga, też bez "E".

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Aspekty prawne i możliwe konsekwencje z załozenia orurowania bez atestu czy takowego też bagażnika sa akurat takie same.

A co do płyty pod silnik w tym aucie to ona jedynie zmniejszy tylko nieznacznie zabrudzenia silnika i jego otoczenia ale też pogorszy chłodzenie.

Jak przyjrzeć się  dokladnie ułożeniu silnika a przede wszystkim punktom gdzie jest możliwe zawieszenie osłony ,to w przypadku jakiekolwiek silniejszego uderzenia uszkodzenia beda takie same lub nawet i wieksze w aucie z zamontowana osłona niz w aucie bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz misę rozwaliłem na drodze do domu, myślę jednak że warto mieć ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



Też przymierzam się do płyty
Nawet blachę już mam.
Tylko czasu brak ,bo non stop robie w bolidzie coś ważniejszego
Skan podesłał kiedyś któryś z kolegów.


Przydałby się rzut z boku jak to pogiac i mniej więcej jakie kąty ale to i tak super dużo daje ;)
Dzieki!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gięcia to już na kanale z miarką .

A taka gatka ,że płyta może zaszkodzić lub zmniejszyć chłodzenie w dieslu to między bajki .

Jak roz...esz raz miskę to zatęsknisz za osłoną.

Polecam poxilinę mieć na stanie.

5 razy rozwalił kolega  miskę w seacie i za każdym razem klejenie w terenie .

Dziś ma zabezpieczenie i jeżdzi gdzie chce ...

Edytowane przez fonir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużą naiwnością jest wiara ,że założenie osłony pod silnik w X-trailu T30 zabezpieczy miske ,czy cokolwiek innego przed uszkodzeniem:lol:.

Nie w tym aucie!

Proponuje postawić T30 na kanale,dokładnie przyjrzeć jak miska jest usytuowana ,przyjrzeć się punktom do ktorych osłona może być przymocowana i potem uruchomić swoją wyobraźnię co sie stanie kiedy spodem autem uderzymy w coś twardego na drodze.

Osłona metalowa po częsci mocowana do plastikowych elementów X-traila nie tylko nie zabezpieczy miski ale przyczyni sie do uszkodzenia elementów auta do ktorych bedzie przymocowana.

Dlatego w autach  z karoseria samonośną -jak T30 własnie ,gdzie jeszcze przód auta w wiekszości jest z plastiku to jak juz ktos chce załozyć osłone pod silnik ,to tylko z cieńkiego plastiku ,ktory zabezpieczy silnik i jego komore przed brudem .

A w przypadku uderzenia w cośkolwiek to uszkodzeniu ma ulec osłona a nie inne elementy do ktorych jest przykrecona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dużą naiwnością jest wiara ,że założenie osłony pod silnik w X-trailu T30 zabezpieczy miske ,czy cokolwiek innego przed uszkodzeniem.
Nie w tym aucie!
 


Piotrek3 rozumiem że nie zakładasz ;) ok.
Ja zakładam :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, thaz napisał:


 

 


Piotrek3 rozumiem że nie zakładasz ;) ok.
Ja zakładam :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Miałem kilka lat dwa  T30 ,sporo w nich kombinowałem,miały dołozone orurowania,spojlery,osłony,itp.

Moje zdanie nt jest poparte duzym doswiadczeniem w praktycznym w użytkowaniu tych aut .

A jeździłem i jeżdzę nadal bardzo duzo po drogach nieutwardzonych (teraz T31)i wiele razy auta były wyciagane z głebokiego błota i smród palonego sprzegła utrzymywał sie w srodku dośc długo

Duzo mogłbym o tym pisać..

Dlatego wiem z autopsji,że założenie metalowej ,sztywnej osłony pod silnik w T30 to wiecej szkody niz pożytku.

Ale oczywiście  nikomu nie moge zabronić tego aby  o tym  przekonał sie sam osobiście..;)
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek3 ja dwa razy rozwalilem miskę od nieznacznie wystającego kamienia (dojazd pod dom ok 300m droga nieutwardzoną, wiosna i jesień to dantejskie sceny).

Ja wszystko rozumiem ale w moim przypadku zakładam i już, argumentów przeciwko jak na razie brak ("długo jeżdżę i wiem" jakoś do mnie nie przemawia).
Auto nie jest i nie będzie offroadowe bo wklei się przy pierwszej większej kałuży, jednak mam dość zmagania się z pękająca na każdym kamieniu misą olejowa.
A przy okazji pomajsterkuję, bo lubię ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Monday, June 18, 2018 o 12:48, piotrek3 napisał:

Dużą naiwnością jest wiara ,że założenie osłony pod silnik w X-trailu T30 zabezpieczy miske ,czy cokolwiek innego przed uszkodzeniem:lol:.

Nie w tym aucie!

Proponuje postawić T30 na kanale,dokładnie przyjrzeć jak miska jest usytuowana ,przyjrzeć się punktom do ktorych osłona może być przymocowana i potem uruchomić swoją wyobraźnię co sie stanie kiedy spodem autem uderzymy w coś twardego na drodze.

Osłona metalowa po częsci mocowana do plastikowych elementów X-traila nie tylko nie zabezpieczy miski ale przyczyni sie do uszkodzenia elementów auta do ktorych bedzie przymocowana.

Dlatego w autach  z karoseria samonośną -jak T30 własnie ,gdzie jeszcze przód auta w wiekszości jest z plastiku to jak juz ktos chce załozyć osłone pod silnik ,to tylko z cieńkiego plastiku ,ktory zabezpieczy silnik i jego komore przed brudem .

A w przypadku uderzenia w cośkolwiek to uszkodzeniu ma ulec osłona a nie inne elementy do ktorych jest przykrecona.

 

 

Aj Piotrek , Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że osłona pod silnikiem będzie cała a reszta sie może posypać. To jak przyklejanie płytki na zmurszały tynk. Nie żebym uważał że X thaza jest zardzewiały,  tylko osłoni przed brudem jak sugerował Piotr, nie przed przeszkodami ;)

Mimo wszystko bardzo kibicuję projektowi auta wyprawowego :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek3 zaczął temat trochę od d*** strony - czyli "jak rozwalisz to będzie d*pa bo to i tamto".
Jak rozwalę przód auta wartego ~14k (optymista!) to go wezmę i zezłomuję. Nie dajmy się zwariować :)

Pokrywa ma mnie chronić przed: rozwaleniem misy,
przed rozwaleniem obudowy/osłony wylotu tłumika (ta tuż pod silnikiem a już jest popękana)
oraz przed zbieraniem błota i syfu po łapy silnika.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta osłona nie ochroni przed niczym niestety. Temat był wałkowany. Nawet nie ma do czego przykręcić. To kłopot tylko. Jak kamień ma wgnieść miskę to wgniecie razem z osłoną.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...