Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak zamontować tempomat


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z gratami to nie powinieneś mieć problemów... alledrogo i dasz radę ;)

 

Z dołożeniem jakiś średniosprytny mechanik też da radę. Jak będziesz miał już coś więcej niż chęci - daj znać. Kolega z Bydzi dokładał sam do mx5 - jak bym ładnie poprosił to może by się podzielił doświadczeniem ;)

http://www.mx-5.pl/viewtopic.php?p=109333

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem u siebie w 2004 2,2 dci  to w kolumnie kierowniczej nie zauważyłem kabelków do "manetki"  więc możliwe ,że i taśma kierownicy do wymiany. 

Ciekawe czy nie trzeba by też zaprogramować sterownik lub wymienić go 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chudson, to jednak się wycofam. Myślałem, że to będzie szybki strzał w sobotnie południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można coś takiego kupić Panowie? jeżeli z rozbitych wyjmować to co? tylko manetkę? z chęcią bym kupił i oddał do dobrego elektryka na montaż bo ciągłe operowanie gazem na autostradzie jest dla mnie dobijające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć ,śledziłem temat na forach zagranicznych i nigdzie nie spotkałem się z kimś kto zamontował oryginalny tempomat do xtraila. Były wzmianki o wymianie sterownika komfortu, właśnie taśmy kierownicy i przeprogramowaniu kompa ale żadnych potwierdzonych informacji . Łatwiej chyba uniwersalny kit założyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie za popularne, nie wiem czy ktoś się trudni tego montażem. Na przykład waeco robi takie http://www.waeco.com/en/index.php?error=298.php

 

Mają zestawy mechaniczne oddziałujące linką na pedał gazu  oraz elektroniczne podłączane do aut z gazem drive by wire ( czyli nasz x-trail ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam wszystkich. Mam x trail 2.0 w benzynie z 2004. Chciałbym zainstalowac w nim tempomat i chcę sie zapytać czy jest to w ogóle możliwe w tym modelu. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dołożyć w 2,2dci z 2004r i poległem.  W wiązce nie ma przewodów doprowadzonych do komputera i kierownicy. Probowałem podłączyć na krótko i również nic ( przypuszczam ,że nawet jeśli soft w komputerze ma taką opcję to trzeba by ją aktywować ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie , próbowałem consultem pogrzebać w kompie ale nie znalazłem opcji aktywowania tempomatu ( swoją droga w t30 consult niewiele potrafi ) .   Bardzo możliwe ,że auta nie wyposażone w niego fabrycznie mają inny soft.  W 2006 bodajze dołożono w wiązce kabelki do tempomatu jako standard więc może auta od tego rocznika mają również go wgranego do kompa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Poszperałem trochę w internecie i jestem prawie pewien ,że aby dodać tempomat trzeba wymienić komputer, wersji kompów jest sporo. Sam właściwy komputer można kupić za 50zł , dorobienie wiązki (przed 2005r) to nie problem ale czy ktoś wie gdzie i za ile skopiować immo z mojego komputera lub ewentualnie usunąć immo z rego nowozakupionego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...