Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dalekosiężne


RobertD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z podłączeniem świateł dalekosiężnych, w swoim path mam xenony i czy jest możliwość wpiac się tak żeby zapalaly się z dlugimi? W xtrailu nie miałem problemu bo była żarówka h4 i znalazłem kabelek od drogowych i tyle. W xenonach jestem zielony, nie chce osobnego włącznika w kabinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Musialbys sie wpiac w skrzycne gdzie sa bezpieczniki a nie w kabel wychodzący od lampy.Jkaie masz te halogeny bo tez sobie che kupic ale niewiem jakie bo jest ich masa na rynku,masz ledowe czy zwykle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote inwestuj w LEDy, załóż jakiś panel ledowy na dach wzorem Jeepów albo w zderzak i noc stanie się dniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W Patku, jeśli masz fabryczne xenony to są to żarniki bi-xenonowe czyli długie z krótkimi i nie ma opcji żeby działały jedne i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cos mam na dachu ! interesuje mnie dwa halogeny dalekosiezne do mocowania na przednie rury.

post-49410-0-74339000-1520459445_thumb.jpg

post-49410-0-49010000-1520459502_thumb.jpg

post-49410-0-82958200-1520459523_thumb.jpg

post-49410-0-91091100-1520459537_thumb.jpg

post-49410-0-62608100-1520459551_thumb.png

Edytowane przez Leon 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś przynajmniej opisowo porównać zasięg tych lamp z Twoimi długimi?

Ja mam panel i zasięg jest podobny do długich świateł tylko luxów dużo więcej i teraz szukam czegoś co da kopa do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone polskiej firmy Wesem dalekosiężne z tradycyjnymi żarówkami . Zasięg w porównaniu do długich - 150-180%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie z żarówką do postojowych - jak kupowałem nie było ringów- ale to jest ten sam reflektor. Światło daje bardzo dobre. Po 10 latach użytkowania trochę wchodzi wilgoć do środka reflektora. Światło jest z nich bardzo dobre. Momentami mam wrażenie , że świecą na odległość 2 x większą niż długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyć daleko swiecą panele led z soczewką np 5D, daja okrągły spot, ja właśnie na cos takiego poluje na ledach 5W.        23"  240W    :)

 

 

https://pl.aliexpress.com/item/SufeMotec-5D-150W-180W-210W-240W-LED-Work-Light-Bar-for-Tractor-Boat-OffRoad-4WD-4x4/32822014272.html 

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś przynajmniej opisowo porównać zasięg tych lamp z Twoimi długimi?

Ja mam panel i zasięg jest podobny do długich świateł tylko luxów dużo więcej i teraz szukam czegoś co da kopa do przodu.

 

Zasięg porównywalny z długimi (producent deklarował do 400 m), świecą szerzej więc dobrze doświetlają pobocze - idealne na bezdroża. Trochę brakuje wiązki skupionej (a miała być) ale i tak jestem bardziej zadowolony niż z poprzednich WESEM'ów.

Sorry że się podpinam ale mam coś namotane i cały czas wychodzą mi puste posty ;-)

 

Edytowane przez Leon 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje światła LED dalekosiężne

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6cef58f89df6d144

Czekam tylko na włącznik do kabiny. Te mi świecą jakieś 350 do 400 metrów, może nawet i dalej. Wedlug producenta ponad 500m.

Edytowane przez RobertD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglądają . Zrób jakieś zdjęcie po zmroku jak swiecą

Lepszym rozwiązaniem jest sprzężenie tych świateł z długimi i wtedy używasz ich jak drogowych. Miałem kiedyś w patrolu dodatkowe lampy uruchamiane pstryczkiem i praktycznie przestałem je używać bo podczas jazdy było to dosyć kłopotliwe, niby nic - a jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięte do przełącznika świateł drogowych. Też uważam , że łatwiejsze jest korzystanie ze sprzęgnietych razem świateł dalekosiężnych i drogowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tutaj filmik moich lamp

https://youtu.be/ei2Cj10URh8

lampy nie podłaczone jeszcze bo nikt nie wie jak podłaczyc do xenonów

Edytowane przez RobertD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 25.04.2018 o 12:41, dzemik napisał:

Ja mam podpięte do przełącznika świateł drogowych. Też uważam , że łatwiejsze jest korzystanie ze sprzęgnietych razem świateł dalekosiężnych i drogowych

Ale kolega ma xenony czy zwykłe żarówki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Padło tez na temat paneli ledowych. Czy ktoś zna model ktory wejdzie elegancko pomiedzy relingi dachowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

dokladnie tak jak kolega powyzej zamierzam zrobic, powiedz a jak i ktoredy przeciagales zasilanie na dach?

Edytowane przez heban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...