Jump to content
Wspieramy Kacpiego, synka naszego kolegi Read more... ×
RobertD

Światła dalekosiężne

Recommended Posts

camo

jak jest z żarówkami ledowymi w reflektorach europejskich na H4? dobrze odcinają światło ? fajnie świecą?  przy wersji amerykanskiej na żarówki HB5 jest rewelacja, tanie żaróki led nie świecą może jakoś super mocno, ale widocznie  lepiej od fabrycznych i odcinają się lepiej niż halogenowy zamiennik z tanszych firm. 

KrisT

mogą sobie odcinać swiatło rewelacyjnie, przy kontroli drogowej dowód rej. zostanie odebrany i tyle w temacie ledów....  Na kloszu jak byk pisze jakie zródło światła "siedzi" w reflektorze, każde inne to utrata homologacji i wykroczenie...

wiem, mozna jedzić na ledach i 3 lata a mozna po zalożeniu wpaść po 3 dniach..... kwestia czasu i upierdliwości czy dobrego oka policmajstra z patrolu, i kilka stowek za dobre LED H4 pójdą w piz du...

Może by tak szło zrobić gdyby w pathu nie było widać przez klosz jaka zarówka tam siedzi. Ci co mają soczewki  mogą tak zrobić.

camo

dzięki za troskę, ale naprawdę nie o to pytałem :)  według mnie są gorsze rzeczy niż odebranie dowodu przy kontroli przez jakiegoś upierdliwca.  dobrze ustawione lampy na HB5 z dobrze wykonanymi ledami dają  lepszą widoczność pieszych na poboczu, przeszkód  i samej drogi i na 100% nie oślepiają  jadących z przeciwka!  dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo. nie spotkałem się jeszcze z sytuacją by policja sprawdzała oświetlenie w samochodach, które nie oślepiają i świecą poprawnie. prędzej zatrzymają samochód z ledwo świecącymi na żółto reflektorami z wypalonym przez halogen odbłyśnikiem, domyślając się że reszta samochodu jest w podobnym stanie.  dlatego pytam czy ktoś testował ledy w reflektorach  na żarówki H4 i czy też świecą poprawnie i nie oślepiają! ,bo żarówki ledowe do nich dedykowane zbudowane są zupełnie inaczej.

Beast

Mój brat w Navarze zamontował ledy, dają piękne światło, dobrze oświetlają i mega oślepiają. Nie wiem, może nie wyregulował ich do końca, ale jadąc Patem z naprzeciwka jestem oślepiany, więc jadący niską osobówką nie widzi już nic zupełnie. 

camo
2 godziny temu, Beast napisał:

Mój brat w Navarze zamontował ledy, dają piękne światło, dobrze oświetlają i mega oślepiają. Nie wiem, może nie wyregulował ich do końca, ale jadąc Patem z naprzeciwka jestem oślepiany, więc jadący niską osobówką nie widzi już nic zupełnie. 

tego się obawiałem. słyszałem, że są problemy z ledami H4 w europejskich lampach, może jednak ktoś trafił na żarówki, które ten problem rozwiązały?  h4 muszą mieć zasłonkę, która najwyraźniej nie zawsze dobrze działa: https://allegro.pl/oferta/zestaw-led-cob-h4-c6-72w-7600-lm-zarowki-dzien-noc-6561346999

ledy do HB5 mają prostą budowę, świeci raz góra raz dół żarówki i to wystarczy: https://allegro.pl/oferta/zestaw-led-cob-hb5-9007-72w-7600-lm-zarowki-d-n-fv-6890859290

KrisT

zerknij na stronę philipsa, mają tam odpowiednie Ledy ktore ładnie odcinają granice światła tylko cena też jest ładna.....

zwykłe byle jakie chinczyki nie mają odpowiedniego "odcięcia", te z górnej półki już tak. I te teoretycznie nie oślepiają.

camo

cały czas męczy mnie pomysł zamiany lamp przednich z USA na Europejskie. mam jednak kilka wątpliwości.  poza  niepewnym działaniem ledowych zamienników  H4, problemem może być silniczek ustawienia reflektorów, którego w lampach amerykańskich nie mam, czy szukać reflektorów bez elektrycznej regulacji, czy można  reflektory dedykowane do silniczka  zamontować bez niego? czy lepiej  regulacje elektryczną zamontować.  jakiego typu jest żarówka kierunkowskazu ?   

_DSC4533m.jpg

camo

porównanie świateł USA i EU  żarówki 5w które sa pozycjami w europie w usa są obrysówkami .w usa kierunki maja 2 włókna i na mniejszej mocy sa  też  stale świecącą pozycja tylko ze żółtą. 

ma ktoś doświadczenia z zamiennikami lamp np DEPO, jaka jest ich jakość? 

Untitled-661.jpg

Beast

DEPO miałem w Galancie i świeciły koszmarnie źle, później zamontowałem w Civicu i świeciły praktycznie jak oryginały. Problemem też była słaba regulacja wysokości świecenia, tzn szybko ukręcił się gwint i regulować po prostu się nie dało. Za te pieniądze jest ok jak się trafi dobrze zmontowaną lampę, ale brakuje im powtarzalności w produkcji i można trafić na badziew.