Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tim888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kod dość powszechnie znany P0171 System Too Lean Bank 1 (uboga mieszanka)

 

U mnie check engine (CE) zapala się przy długich trasach około 100km (lub około godziny pracy silnika) i wtedy jest dwukrotne spalanie i czuć spalaną benzynę.

Silnik pracuje sprawnie, równo, przy CE czasem obroty falują na zimnym silniku i ma mniejsza moc ale to chwilowo.

Przyczyny mogą być rożne:

Nieszczelność dolotu, uszczelka kolektora itd - sprawdzałem i wygląda ok

Przepływomierz - wyczyściłem a później nawet podmieniłem na inny - dalej zapala sie check engine

Wyczyściłem przepustnice oraz przeprowadziłem jej adaptacje - dalej zapala sie check engine

Brudne wtryski, male ciśnienie w pompie paliwowej - nie sprawdziłem

Uszkodzona lambda - nie sprawdziłem

 

Auto ma przejechane 200tyś km i myślę ze to lambda niemniej chciałem się zapytać czy przy tych objawach jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna?

Czy można lambdę przeczyścić specjalnym sprayem którego użyłem do czyszczenia przepływomierza czy tego się nie regeneruje/czyści?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambdy jak polega wyżej powiedział się nie czyści... 200 tys to juz sporo jest wieć mogła paść. 

Jeśłi nei ma lewego powietrza ani przedmuchy na wydechu i przepływka ok to może byc lampda. Sprawdził bym rownież ciśnienie paliwa no i wtryski czy nie padły, ale wtedy był by błąd inny obecny ( chyba ,że sprawdzane na czymś innym niz CIII+ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ceny sondy lambdy :

1. Oryginalna z nissana - około 500zł

2. Bosh  - okolo 350zł

3. Denso - około 250zł

4. Nty - około 150zł

5. Chiński no name około 90zł

 

Pytanie którą wybrać i dlaczego?


Po odłączeniu lambdy od komputera błąd P0171 się nie pojawia. Czy dlatego ze sonda odpowiada ten błąd czy też dlatego że nie jest podłączona?

Jeszcze inne pytanie jeśli odłączę sondę a załóżmy przyczyna błędu jest np. pompa paliwa czy brudne wtryski to czy komputer wyświetli ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po resecie błędów  jeśli nie występują pownownie to sie nie pojawią. Jeśli będzie daljej problem błąd się pojawi. Odłaczenie czujnika generuję bład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...