Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

System zapobiegania kolizji a zima.


drds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu przy opadach marznącego śniego-deszczu włączyła mi się kontrolka i informacja ,że niedostepny jest system zapobiegania kolizji. Mam w związku z tym pytanie, gdzie jest czujnik, który to obsługuje? Na szybie u góry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przy opadach marznącego śniego-deszczu włączyła mi się kontrolka i informacja ,że niedostepny jest system zapobiegania kolizji. Mam w związku z tym pytanie, gdzie jest czujnik, który to obsługuje? Na szybie u góry?

Czujnik jest za przednim zderzakiem obok prawego reflektora. Temat działania tego radaru podczas opadów mokrego śniegu był już opisywany. W 2015 oddałem do serwisu na tą okoliczność swoje QQ. Odpowiedź była krzepiąca- wszystko ok. Oczywiście nic się nie zmieniło w działaniu tego ustrojstwa. Dzisiaj odebrałem nowego po liftingu tekna + i ten sam problem. Padał mokry śnieg i  znów ten znany mi komunikat- niedostępny system zapobiegania kolizji. Widocznie tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musi tak być, miałem to samo w serwisie sprawdzili potwierdzili że jest jakiś błąd dokonali kalibracji radaru i mam spokój z tymi komunikatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc kalibracja.. ale jak mocno pada to mogło zasłonic czujnik. Tutaj to QQ , ja miałem tak często w Pulsarze ale i w Mercedesie też :). Nie mniej klibracje można zrobić... mi w C13 nie pomogło.. ale nie wiem jak to wyjdzie w J11, tam czujnik jest lepiej usadowiony. Daj znać czy kalibracja rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc kalibracja.. ale jak mocno pada to mogło zasłonic czujnik. Tutaj to QQ , ja miałem tak często w Pulsarze ale i w Mercedesie też :). Nie mniej klibracje można zrobić... mi w C13 nie pomogło.. ale nie wiem jak to wyjdzie w J11, tam czujnik jest lepiej usadowiony. Daj znać czy kalibracja rozwiązała problem.

Kolega w Mazdzie 3 ma podobne objawy, więc chyba to nie tylko QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dzisiaj na drogach, przynajmniej u mnie panuje intensywna zimowa aura i w związku z tym pojawiły mi się w czasie jazdy właśnie komunikaty, że radar antykolizyjny jest niedostępny. Zatrzymałem się przeczyściłem wszelkie możliwe czujniki, które były zaśnieżone i lekko zamrożone. Odpaliłem i komunikatu nie było, w czasie jazdy jednak znów się włączył. Wstawiłem auto do garażu, więc powinno się ustabilizować i zniknąć po odpaleniu i jeździe czy błąd mimo to jest zapisany i został serwis na skasowanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2018 o 11:24, kubalon napisał:

Po kalibracji nawet przy intensywnych opadach nie świruje jak na razie

Oby nie dlatego, że po prostu wcale nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zmniejszają czułości, muszą mieć trochę przestrzeni i ustawiają jakieś lustra i coś tam jeszcze i trawa to jakieś 2 godz. Bywa że po stłuczce jest taka konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znowu zima i ponownie czasem wyłącza się czujnik. Mimo tego, że śnieg spłynie i nie zasłania czujnika to  system samodzielnie nie zaskoczy.

Dopiero po ponownym włączeniu silnika działa normalnie. A jak to jest  u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po "spłynięciu" śniegu, lodu system sam uaktywnia się. Znika komunikat i palące się na żółto kontrolki. A tak w ogóle, to wg mnie jest zbyt wrażliwy na nieczystości. W serwisach twierdzą, że tak to musi być. Dialog głuchych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z czujnikami parkowania? U mnie czujnik systemu zapobiegania kolizja też wariuje ale dużo częściej przy opadach śniegu wariują czujniki parkowania przednie - mimo że "przetre" zderzak niewiele to pomaga - wrzucam pierwszy bieg i wyje mimo że nic przede mną nie ma.... Czy te czujniki parkowania są gdzieś jeszcze schowane czy to tylko te 4 na przednim zderzaku (chodzi mi tylko o przód)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czujnikami parkowania nie zauważyłem nieprawidłowości, nawet jak nie działał przez opady system zapobiegania kolizji, to czujniki parkowania bez zarzutu. Inna czułość. Z jakiego roku masz QQ? Coś na forum kiedyś koledzy pisali, że w pierwszych latach w QQ mogły świrować czujniki parkowania i pomagała kalibracja w ASO. Co do systemu kolizji, to zgłaszam, że jak śnieg spłynął system uaktywnił się :) Zeszłej zimy nie pamiętam by w ogóle taka sytuacja miała miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i stalo sie od nowosci auta po prawie 3 latach pojawila się pierwsza kontrolka ostrzegawcza od zapobiegania kolizji. Pogoda super a tu zonk. Po następnym uruchomieniu auta znikła. W zimie bym się nie zdziwił ale teraz to trochę dziwne.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a u mnie podbno ma to zwiazek z niskim poziomem naladowania amumulatora. Zaznaczam ze w tym czasie nie działa hamulec postojowy i autohold.

Tak wiec lipa z tym deszczem i sniegiem - przynajmniej u mnie.

Wystarczy wylaczyc klime i pojechac na wyzszych obrotach az aku sie dopelni - kontrolka zgasnie.

W ogole to granda a ASO ma to gdzieś i aku nie wymienia aletrnatora nie sprawdza zalecaja ladowanie prostownikiem ;). Podejzewam ze to nadaje sie na akację serwisową.

Moja qqula to rocznik 2018 i w pierwszej zimie juz tak robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem przypadek zapalenia się kontrolki awarii systemu antykolizyjnego uwaga podczas... jazdy pod słońce, które dopiero wschodziło i padało wprost na przód samochodu jak i podczas ulewy (dosłownie ściany deszczu). Nie wiedziałem, że to można kalibrować więc zgłoszę to na pierwszym przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, estradonai napisał:

Nie wiedziałem, że to można kalibrować więc zgłoszę to na pierwszym przeglądzie.

Takie rzeczy zgłasza się od razu, a nie czeka na przegląd, bo nie wszystkie ASO mają niezbędny sprzęt do przeprowadzenia kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.11.2021 o 11:34, estradonai napisał:

Miałem przypadek zapalenia się kontrolki awarii systemu antykolizyjnego uwaga podczas... jazdy pod słońce, które dopiero wschodziło i padało wprost na przód samochodu jak i podczas ulewy (dosłownie ściany deszczu). Nie wiedziałem, że to można kalibrować więc zgłoszę to na pierwszym przeglądzie.

z słońcem to standard ,też tak mam .Wystarczy jakiś zakręt i błąd znika.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2021 o 18:28, m@rcin sz-n napisał:

z słońcem to standard ,też tak mam .Wystarczy jakiś zakręt i błąd znika.
 

Zauważyłem, że problem nie został również "poprawiony" w najnowszym QQ.

Dzisiaj podczas delikatnych opadów śniegu, naprawdę niewielkich, system przestał działać już po kilku minutach jazdy. 

IMG_20211130_150104_resized_20211130_094033652.jpg

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, buba1982 napisał:

Dzisiaj podczas delikatnych opadów śniegu, naprawdę niewielkich, system przestał działać już po kilku minutach jazdy. 

Jeżdżę Pulsarem w wersji Tekna. Nigdy mi się nie zdarzyło, by zobaczyć jakiś komunikat, czy cokolwiek co by świadczyło o wyłączeniu radaru.
Ja na Twoim miejscu, jeżeli auto na gwarancji, atakowałbym ASO o rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzej G napisał:

Jeżdżę Pulsarem w wersji Tekna. Nigdy mi się nie zdarzyło, by zobaczyć jakiś komunikat, czy cokolwiek co by świadczyło o wyłączeniu radaru.
Ja na Twoim miejscu, jeżeli auto na gwarancji, atakowałbym ASO o rozwiązanie problemu.

Ale, tak jak napisałem, to jest samochód zastępczy, nowy QQ, ma 2000km przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...