Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K13] Wymiana licznika


Liuxus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post więc jak najbardziej proszę krzyczeć jeśli robię coś nie tak :)

 

Chciałbym wymienić uszkodzony licznik w Micrze K13 po lifcie. Czy wystarczy mi do tego nowy licznik? Wypinam stary i wpinam nowy? Czy jest może jakiś haczyk?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przyłączam się do pytania kolegi.

To również mój pierwszy post, więc przede wszystkim wszystkich witam serdecznie.

Może skomplikuje nieco pytanie: czy da się wymienić taki zwykły licznik (z prostym komputerem pokładowym) na ten bardziej zaawansowany (z takim ekranem w środku prędkościomierza)? Ze zdjęć wynika, że z tyłu są takie same wtyczki, ale też sterowanie jest inne, gdyż ten z rozbudowany steruje się przyciskami z lewej strony na desce - pod kierownicą (oczywiście trzeba dokupić przyciski i pewnie jakąś wiązkę), czy jest to możliwe do wykonania, czy w grę wchodzą jeszcze inne operacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.01.2018 o 15:32, Liuxus napisał:

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post więc jak najbardziej proszę krzyczeć jeśli robię coś nie tak :)

 

Chciałbym wymienić uszkodzony licznik w Micrze K13 po lifcie. Czy wystarczy mi do tego nowy licznik? Wypinam stary i wpinam nowy? Czy jest może jakiś haczyk?:)

Wypinasz stary ,wpinasz nowy.Pamięć jest w liczniku więc przebiegi będą pokazywane z nowego licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam! Micre mam dosłownie od dnia wczorajszego i mam pytanie,

1. Czy ktoś ma tourtorial jak wymontować licznik..? 

2. Czy w liczniku podświetlenie jest na żarówkach czy na ledach( pytam bo podświetlenie obrotomierza nie świeci)

3. Czy podczas włączenia czy to postojówek czy mijania, powinna się zaświecić jakaś ikonka o tym informująca..? Bo u mnie nie ma absolutnie nic..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do demontażu licznika najlepiej zaopatrzyć się w plastikowe łyżki do demontażu tapicerki,ale jak się nie ma to płaski tępy nóż też wystarczy,byle uważnie się posługiwać.

Demontaż,trzeba zdjąć wąską ramkę która jest wokoło licznika,jak się to ruszy to następna osłona też pójdzie.Żeby lepiej ramka wychodziła,najlepiej kierownicę opuścić na maxa w dół,bo w ramce licznika od dołu są zaczepy które dość głęboko siedzą,są w miarę elastyczne więc nie ma problemu że się połamią.Jak wyjmie się ramki to w rękę wkrętak krzyżowy i odkręcamy śruby.Po odkręceniu zegary mamy w ręce. 

Podświetlenie w zegarach jest na ledach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 26.03.2021 o 19:03, JACKO29 napisał:

Do demontażu licznika najlepiej zaopatrzyć się w plastikowe łyżki do demontażu tapicerki,ale jak się nie ma to płaski tępy nóż też wystarczy,byle uważnie się posługiwać.

Demontaż,trzeba zdjąć wąską ramkę która jest wokoło licznika,jak się to ruszy to następna osłona też pójdzie.Żeby lepiej ramka wychodziła,najlepiej kierownicę opuścić na maxa w dół,bo w ramce licznika od dołu są zaczepy które dość głęboko siedzą,są w miarę elastyczne więc nie ma problemu że się połamią.Jak wyjmie się ramki to w rękę wkrętak krzyżowy i odkręcamy śruby.Po odkręceniu zegary mamy w ręce. 

Podświetlenie w zegarach jest na ledach

Wracam z feedbackiem. Wszystko się zgada, pamięć w liczniku. Przy przeglądzie dostałem papier z informacją, że wymieniony licznik, na starym przebieg był taki a na nowym taki. Całość kosztowała mnie jakieś 200zł z licznikiem i papierem. Ja znalazłem na allegro licznik, który miał dokładnie taki numer jak mój i wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...