Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczne składanie (rozkładanie) lusterek


Kajus63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wyłączeniu silnika i zamknięciu samochodu automatycznie składają się lusterka. (pozycja "A" przełącznika)

Pogoda jaka jest...każdy widzi, cóż zima. Podczas postoju-parkowania, może nastąpić oblodzenie samochodu, a co za tym idzie zablokowanie złożonych lusterek przez lód. Ponowne uruchomienie zapłonu spowoduje rozkładanie zablokowanych lusterek i może  doprowadzić do uszkodzenia silniczków i mechanizmu.

JAK TOTO WYŁĄCZYĆ ? Tzn. co zrobić, żeby lusterka nie składały się?

Może ktoś wie. Instrukcja użytkownika na ten temat milczy jak grób. Nissan Polska odsyła do instrukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK TOTO WYŁĄCZYĆ ?

 

Nie mam teraz jak sprawdzić w aucie, więc piszę z pamięci - trzeba na to brać poprawkę. :D Przycisk sterujący składaniem lusterek ma trzy stany: w pozycji Auto (wciśnięta górna część) lusterka są składane po zamknięciu auta i rozkładane po uruchomieniu silnika, w pozycji Close (wciśnięta dolna część) są po prostu złożone cały czas. To są pozycje skrajne, a jest jeszcze środkowa pomiędzy nimi, kiedy przycisk nie jest "pochylony" ani w górę ani w dół i to jest ta pozycja w której lusterka pozostają otwarte cały czas.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to trochę wkurza - próbowałem różnych zabiegów z tymi ustawieniami przycisków składania lusterek i u mnie nic to nie daje  :thumbsdown:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel_l

 

Właśnie NIE

Skrajne pozycje są faktycznie takie jak to opisujesz.

Jedna Automatyka, druga Close(lusterka złożone)

W pozycji środkowej przełącznika DZIEJE SIĘ DOKŁADNIE Odwrotnie niż powinno.

Lusterka składają się po zablokowaniu drzwi i NIE ROZKŁADAJĄ po uruchomieniu silnika.

Qrde, nowe auto. Przy odbiorze pracownik salonu przedstawiał to właśnie tak jak mowisz.

Ja też uważam, że tak powinno być.

ALE NIE JEST.

I nie wiem czy zgłaszać jako usterkę, bo nie wiem jak jest u innych. Dzwoniłem do ASO -

W dwóch samochodach u dealera przygotowanych do odbioru przez klienta, jest tak jak u mnie.

Źle coś podpieli? Wadliwa wiązka, a może... Tak ma być?

Edytowane przez Kajus63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji środkowej przełącznika DZIEJE SIĘ DOKŁADNIE Odwrotnie niż powinno.

Lusterka składają się po zablokowaniu drzwi i NIE ROZKŁADAJĄ po uruchomieniu silnika.

 

Ja właśnie sprawdziłem na swoim aucie - u mnie w położeniu środkowym lusterka się nie składają, czyli jest OK. 

 

Mogę zrobić filmik jeśli to w czymś pomoże.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie sprawdziłem na swoim aucie - u mnie w położeniu środkowym lusterka się nie składają, czyli jest OK. 

 

Mogę zrobić filmik jeśli to w czymś pomoże.  :)

U mnie też położenie środkowe unieruchamia lusterka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja jak u Kajus63. W pozycji neutralnej po zablokowaniu drzwi lusterka się zamykają a po uruchomieniu silnika się nie rozkładają.

Edytowane przez stillG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych postach, zszedłem do garażu znów popstrykać tym przełącznikiem i niestety w pozycji "neutralnej" składają się tak jak i u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że jak się zamkną w pozycji neutralnej to trzeba je manualnie rozłożyć co by odwrócić kierunek działania w tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem.

I nie radzę.

Po złożeniu rozłożyłem je ręcznie ( mowa o środkowym położeniu przełącznika) .  Po czym odpaliłem silnik i dałem na "Auto". Lusterka poszły na max do tyłu i  oparły o karoserię, I chciały otwierać się nadal, gdybym nie przełączył... doszłoby do uszkodzenia mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam.

Nissan Polska twierdzi, że prawidłowy jest stan opisany w instrukcji obsługi.

Tymczasem w mojej instrukcji... Środkowe położenie nie istnieje.

Nie ma ani słowa o tym jak wyłączyć automatykę.

 

Będę się z nimi jeszcze kopał.

Tzn z Nissanem, a nie z lusterkami.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się z nimi jeszcze kopał.

Tzn z Nissanem, a nie z lusterkami.

 

Funkcja polegająca na złożeniu lusterek przy zamknięciu auta i pozostawieniu ich w tym stanie nie ma żadnego sensu - wydaje się, że to jest raczej następstwo jakiegoś błędu niż celowe rozwiązanie, szczególnie że ewidentnie brakuje możliwości pozostawienia lusterek w spokoju. 

 

Coś mi chodzi po głowie, że czytałem coś podobnego na forum Qashqai, ale nie potrafię teraz namierzyć tego wątku. Ty auto odbierałeś niedawno, więc masz "nowe" zegary - ciekawe, czy wszyscy, u których podobny mankament występuje, też mają auta już z tymi nowymi zegarami, bo już po FL to była chyba największa zmiana. Tak czy inaczej, jeśli to nie jest usterka dotycząca konkretnego egzemplarza tylko problem bardziej powszechny to raczej na pomoc ze strony Nissana nie ma co liczyć.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedliftowym Juke, z którym się rozstałem wszystko działało prawidłowo czyli można było włączyć tryb "auto", na stałe pozostawić lusterka otwarte lub trwale je złożyć. I to miało sens. Jeżeli teraz tak nie jest to ewidentnie wpadka Nissana, do której nie chce się przyznać!

Przy obecnych temperaturach na zewnątrz przy garażowaniu "pod chmurką" wskazane jest pozostawieni otwartych lusterek na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź dotyczy juka przed liftem. Tak jak pisałem wcześniej taki układ lusterek jest prawidłowy. Przy odbiorze auta w salonie tak zostałem poinstruowany. Taka wersja jest jak najbardziej korzystna i sensowna. Można automatycznie składać listerka przy zamknięciu auta, można nie składać podczas zamykania, co stosuję w zimie...i innym też radzę. Trzecia wersja w opcji close jest pomocna np przy mijaniu się z innym autem w wąskim tunelu (czasami na mojej trasie korzystam z takiej możliwości). W nowej wersji być może coś zmienili. Szkoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pac17

Mnie też tak poinformowano podczas przekazania auta u dealera.

I WEDŁUG MNIE TAK JAK WEDŁUG CIEBIE, TO JEST PRAWIDŁOWE I LOGICZNE.

Poruszyłem temat na forum, bo też uważam, że zimą najlepiej system składania lusterek wyłączyć.

Mam garaż, i wjeżdżając do niego składam lusterka, ale mam też pracę i tam autko często stoi kilka, kilkanaście godzin pod chmurką na "pracowym" parkingu. I wtedy lepiej by było system składania po prostu odstawić.

Instrukcja obsługi, którą otrzymałem z autkiem nie przewiduje takiej procedury. Po prostu nic na ten temat.

Uważam, że autko za kilkadziesiąt tysięcy powinno spełniać wymogi klimatu do którego zostało przewidziane. I już.

Wyszło na to, że problem dotyczy wszystkich Juke'ów po lifcie.

 

NIE ODPUSZCZĘ TEMATU.

Na fb wygląda to tak:

https://m.facebook.com/comment/replies/?ctoken=1363297150443215_1364609913645272&ft_ent_identifier=1363297150443215&gfid=AQDQrc3edmfVwDz5&force_theater=true&notif_t=photo_reply&notif_id=1518022863331809&ref=m_notif

 

Napisałem też zapytanie do Nissan Polska z poziomu you+Nissan.

Czekam na odpowiedź.

O WSZYSTKICH DZIAŁANIACH I ICH REZULTATACH BĘDĘ TU INFORMOWAŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na to, że problem dotyczy wszystkich Juke'ów po lifcie.

 

 

To nie jest prawidłowy wniosek - ja mam np. samochód poliftowy, składanie (czy nieskładanie) lusterek działa jak trzeba. 

 

Pisałem już o nowych zegarach - ta zmiana była wprowadzona chyba w 2016, nie wiadomo co jeszcze się zmieniło z rzeczy mniej widocznych. Być może to jest ten moment gdy zmieniono sposób działania składania lusterek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację.

Problem nowych samochodów.

Prawdopodobnie to właśnie ten 2016r. i zmiany w nim wprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro jestem umówiony w serwisie z tym składaniem się lusterek, zobaczymy czy im się to uda komputerowo odczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent po zabiegu, operacja udana połowicznie. Nie ma takiej opcji żeby lusterka się nie składały przy zamykaniu auta, ale za moją zgodą wyłączyli przycisk "auto" (automatyczne składanie). Tak więc aktualnie lusterka automatycznie się nie składają przy zamykaniu auta, ale mogę je złożyć samemu przyciskiem "close" a rozłożyć przyciskiem "auto"

Takie ręczne składanie miałem kiedyś w kilku poprzednich samochodach, dlatego skłoniłem się do takiej opcji, bo wolę samemu w razie potrzeby składać lusterka niż gdy się ma kilka spraw na mieście do załatwienia, co 5 min słuchać tego rzężenia składania/rozkładania się lusterek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to.... niż to co jest teraz.

Ja spróbuję się z nimi jeszcze pokopać.

Ostatecznie zrobię tak samo. Czyli zgodzę się na wyłączenie automatyki.

Jednak nie  ulega wątpliwości, ze jest to wpadka Nissana.

 

Oczywiście będę tu informował  o wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody Pan przyjmujący auto chciał mi pokazać inne nowe auta że też tak mają i tak już jest, ale co mnie to g.... obchodzi :)

Jego starszemu koledzy wytłumaczyłem że jest to przecież dodana opcja(składanie lusterek) a nie standard podałem kilka przykładów o śniegu i mrozie i kumaty przyjął samochód, ale po godzinie na serwisie zaproponowali mi właśnie tylko tą opcję,więc wybrałem lepsze zło :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...