Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczne składanie (rozkładanie) lusterek


Kajus63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym na waszym miejscu poprosił (pisemnie) o potwierdzenie, że Nissan pokrywa koszty uszkodzenia mechanizmu składania lusterek po zamarznięciu w pozycji zamkniętej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO i zrobili mi tak jak ma zebu czyli wyłączyli automatyczne składanie. Teraz złożyć można tylko ręcznie. Oczywiście w każdej chwili mogę pojechać i przywrócić stan poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim aucie w pozycji środkowej przełącznika, lusterka składają się, ale przy odpaleniu auta nie otwierają się samoistnie, tylko trzeba przestawić przełącznik na AUTO. Trochę to bezsensowne, bo po ręcznym rozłożeniu lusterek są "wywinięte" na zewnątrz i nie da się z nich korzystać. Jedyne co mi przychodzi do głowy to włączenie ogrzewania lusterek po odpaleniu i otwarcie ich dopiero jak rozmarzną. Ale to nie tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo.

Dlatego napisałem ten post.

 

Napisałem oficjalnego maila do Nissan Polska, opisałem całą sytuację i zwróciłem się o zajęcie stanowiska.

 

Dostałem odpowiedź (z centrali w Budapeszcie) że rozpatrzą sprawę. Dlatego wstrzymłem się że zmianą działania przycisku w serwisie.

 

Oczywiscie będę tu pisał o wszystkim w miarę rozwoju sytuacji.

 

PS.

A tak po cichu powiem... Że trwa głosowanie na zdjęcie samochodu miesiąca i mój Juke też tam jest.

I ciiiichutko proszę o głosy.

 

 

 

NO I JEST ODPOWIEDŹ ;

 

Budapeszt, 27.02.2018r.

Nr sprawy: 1-872604557

Pan Kxxxxxx Jxxxxxxx

kajxxxx@o2.pl

 

dot.: NISSAN Juke, VIN: SJNFBAF15xxxxxxx1

 

 

Szanowny Panie,

 

Uprzejmie informujemy, że tylko i wyłącznie pracownicy serwisu ASO NISSAN mają dostęp do Pana samochodu i tylko oni mogą wypowiadać się na temat jego stanu technicznego. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, serwis zawsze może uzyskać pomoc odnośnie zgłaszanych zastrzeżeń w Dziale Technicznym w Warszawie lub w Budapeszcie.

 

Dlatego w przypadku zauważenia lub stwierdzenia jakiejkolwiek usterki należy niezwłocznie dostarczyć pojazd do stacji Dealera lub ASO NISSAN (Książeczka Gwarancyjna pkt. 2.10.4.).

 

W celu wyjaśnienia Pańskiej reklamacji kontaktowaliśmy się z Autoryzowanym Dealer’em AUTONIX w Rzeszowie, gdzie Pański pojazd jest serwisowany. Uzyskaliśmy od niego informację, że funkcje składania lusterek podczas zamykania pilotem można wyłączyć w serwisie . Czasowo ASO może tę funkcję uaktywnić tak, że przy zamykaniu pilotem lusterka nie będą się składać. Nie można danej funkcji uaktywnić wyłącznikiem wewnątrz, gdyż nastąpiła zmiana w produkcji funkcji sterowania lusterkami.

 

W związku z powyższym prosimy o ponowne udanie się do serwisu, którego pracownicy zgodnie z pocedurą ustaloną przez producenta, będą mogli dokonać aktywacji pożadanej przez Pana funkcji lusterek.

 

Z poważaniem,

 

Wioleta Fidelus

Koordynator ds. Obsługi Klienta

 

 

Do wiadomości:

ASO AUTONIX Rzeszów

 

JAK TO ROZUMIEĆ?

TO OFICJALNE STANOWISKO NISSAN'I NIC Z TYM NIE ZROBIMY?

 

Umówiłem się do serwisu na wtorek 06.03.18

Edytowane przez Kajus63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK TO ROZUMIEĆ?

TO OFICJALNE STANOWISKO NISSAN'I NIC Z TYM NIE ZROBIMY?

 

Pewnie właśnie tak trzeba to rozumieć: przyznali, że "nie można danej funkcji uaktywnić wyłącznikiem wewnątrz, gdyż nastąpiła zmiana w produkcji funkcji sterowania lusterkami". Czyli nie działa "bo tak" - coś zmieniliśmy i nie chce się nam wyjaśniać dlaczego, a co najwyżej w serwisie można sobie składanie zablokować. 

 

W sumie to niczego innego się nie spodziewałem  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ktoś gdzieś coś grzebał w oprogramowaniu i spartolił i pewnie nawet sami tego nie wiedzą kiedy to nastąpiło, a zachowują się tak, że tak już jest i już!, bo przecież musieli by linię produkcyjną i całą technologie zmieniać by wprowadzić to spowrotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ktoś gdzieś coś grzebał w oprogramowaniu i spartolił 

 

Ta zmiana nie wygląda na celową. Gdyby np. bez informowania usunęli cały mechanizm elektrycznego składania można by powiedzieć, że oszczędzają, itp., ale do tego przypadku nawet takie wytłumaczenie nie pasuje. Coś gdzieś zostało "popsute" najprawdopodobniej przez jakąś pomyłkę, może zmienił się dostawca któregoś z podzespołów, itd. i ten przycisk w środkowym położeniu zaczął działać w sposób bezsensowny. Odkręcenie tego byłoby zbyt kosztowne, a importer to pewnie nawet nie dysponuje żadnymi szczegółowymi informacjami poza "działa inaczej, gdyż sposób działania został zmieniony". 

 

Pamiętam sytuację, jak w skutek przeoczenia w katalogu z częściami Alfa Romeo brakowało jednego z elementów, który akurat chciałem zamówić. W ASO wiedzieli o co chodzi, ale nie potrafili ustalić numeru po którym można by to zidentyfikować, więc zalecili z kotakt ze "specjalistą" od części bezpośrednio u importera. Fiat Auto Poland udzielił odpowiedzi, że część o którą pytam i której zdjęcie im wysłałem, nie istnieje i nigdy nie istniała  :) - i to jest z grubsza ten poziom pomocy, na jaki może liczyć klient w kontakcie z tego typu instytucjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO wyłączyło automatykę w moim autku. Dodatkowo połączyli mi zasilanie CB radia.

Nie chciałem sam dlubac w instalacji.

 

Ale to nie koniec sprawy.

Nie odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moje pytanie jest związane ze zgrzytem lusterka podczas składania. Dźwięk wydobywający się z mechanizmu jest bardzo głośny i nieprzyjemny dla ucha. Dotyczy obu lusterek. Czy miał ktoś taką przypadłość.? Czy ma ktoś jakiś pomysł żeby zlikwidować przypadłość..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak i zglosilem to na przegladzie servis nie rozbieral lusterek pewnie sie nie chcialo ale popsikal smarem przy zlozonych i rozlozonych lusterkach szczeliny i chrobotanie wmiare ustalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sytuacja z lusterkami skończyła się tak, że... Serwis wyłączył automatykę,  Nissan w ramach przeprosin dał mi dodatkowe 2 lata gwarancji. 

 

WARTO SIĘ CZASEM Z NIMI PODROCZYĆ

Edytowane przez Kajus63
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pozycji środkowej lusterka się nie składają . Rocznik 2015 . Ciekawe że zamiast zostawić coś co było dobre spartolili.

To już nie te japońce co kiedyś !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...