Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

siedzenia ze skóry


Miro54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam wersję z Niemiec z siedzeniami ze skóry i chyba nie jest to skóra naturalna. Pytałem u 2 dilerów i w jednym powiedziano mi że w całości jest to ekoskóra, a w drugim, że w miejscach gdzie najwięcej się przeciera jest skóra naturalna. Może ktoś wie to na 100%. Patrząc na siedzenia kierowcy i pasażera, to skóra na nich jest dość gruba poza częścią od strony drzwi na siedzeniu, która jest o wiele bardziej miękka i o innej strukturze. 

Napiszcie jak jest u was? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękka nie dlatego, że są tam poduszki?

 

Edit, chodzi o siedzenie, a nie oparcie, mój błąd.

 

A czy ma jakieś znaczenie, że z Niemiec? Na UE wersje chyba niczym się nie różniły, ew. dodatki od samych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli tego, że z Niemiec, to jakaś inna, ale to, że ten kawałek na boku siedzenia od strony drzwi jest jakby z innej skóry, która jest cieńsza i bardziej miękka. I chciałbym wiedzieć czy też macie takie różnice. No i to, jak to skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W momencie zakupu auta, również zapytałem dealera czy skóra prawdziwa? Odpowiedział - skóra prawdziwa, ale świnka ekologiczna :) Na 100% w iksie nie mamy naturalnej skóry. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie az takiej biedy jak w DACI ro niema. Mamy skore w miejscach gdzie jest konieczna, reszta to derma. Dawno temu w latach 90 byly fotele w calosci ze skory naturalnej, potem sue motoryzacja skiepscila i czy to porsche czy bmw czy nissan mamy siedzenia ze skory ze wstawkami dermy... takie czasy...

abo derme ze wstawkami ze skory hehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy  eko = mniej trwała? Stosujecie jakieś specjalne konserwacje siedzeń? Jak ona skóra na siedzeniach wygląda bo kilku latach  ok czy dramat? Ostatnio widziałem siedzenia z jasnej skóry w aucie po  w rocznej intensywnej eksploatacji, lekko się załamałem tym co zobaczyłem, przetarcia i przebarwienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konserwację to bardzo dobre pytanie. Podepnę się.

 

Jeśli chodzi o przetarcia itd, to czy czasem to nie podlega gwarancji?

 

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja konserwacja narazie ograniczyła sie do przetarcia jakaś wilgotna szmatka do skory :whistle:, ale ASO proponowało mi czyszczenie i konserwacje, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na codzien zajmuje sie skorami tak wiec zapewniam ze oparcia i boczki sa z naturalnej skory, natomiast tyly niestety juz sa wykonane z ekoskory ale tej dobrej jakosci ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Kebry ja stosuje Colourlock Soft, mozesz zerknac tutaj,

przeczytaj tez moj post z tego watku z dnia 21 lipca, bo skora skorze nierowna

mysle ze odpowiednia pora na dbanie o skory siedzen to nie tylko nadejscie zimy, latem skory siedzen sa bardziej narazone na destrukcyjne dzialanie warunkow atmosferycznych

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kebry napisał:

Witam 

Jakie dobrej jakości środki do skóry stosować 

bo zima idzie :snow:

Bardzo dobry jest Poliboy ;)

https://allegro.pl/poliboy-leder-reiniger-do-czyszczenia-skor-200-ml-i7636413569.html

Ja akurat kupuje go w niemieckim Rossmanie.

Mega dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem i użyłem set: clean + cream. 

Kosmetyki  do czyszczenia skóry za rozsądną kasę. 

http://klinikaskory.pl/kategoria-produktu/pielegnacja-skory/czyszczenie-i-konserwacja/

 

image.thumb.png.9761d859d29c5e719d731dbd0fc880da.png

Edytowane przez szybkicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia niekoniecznie dobrze działa na skórę, nie dość że jest wyprawiana chemią to dodatkowa może się zemścić, kiedyś gdy nie było tych dziwnych preparatów wystarczył krem Nivea, cienka warstwa, odczekało się trochę i polerka. Błyszczało brudek zdjęło i niedrogo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę na to że skóra pokryta licem raczej nie ma por, chyba że specjalne zrobiona aby oddychała a wtedy smarowidelka na bok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubalon napisał:

Proszę zwrócić uwagę na to że skóra pokryta licem raczej nie ma por, chyba że specjalne zrobiona aby oddychała a wtedy smarowidelka na bok. 

Nie bardzo..

Dobrym przykladem sa tu buty specjalne z grubych skór licowych połaczone jeszcze z membranami typu Gore -tex..

Sa najcześciej gładziutkie ale tez aby utrzymały swoje zalety i własciwości oddychające    wymagaja starannego i czestego nasączenia roznymi preparatami chemicznymi..

Najlepsze preparaty do konserwacji skór sa przeważnie na bazie naturalnych wosków ,ktore bardzo dobrze konserwuja i zabezpieczaja skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry przykład, oddychają a zarazem nie przepuszczają wody gdyby miały pory było by mokro, taka uroda skóry i tylko zależy od tego jak zostanie wygarbowana i do czego ma służyć.Buty z przeznaczeniem do chodzenia po górach są ciekawie szyte i właśnie Gore-tex daje komfort oddychania. Za dawnych lat w góry ubierało się buty z samej skóry ile to się człek napaścił i nasuszył jeden diabeł wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kubalon napisał:

Za dawnych lat w góry ubierało się buty z samej skóry ile to się człek napaścił i nasuszył jeden diabeł wie.

Nadal dobre buty do chodzenia w góry są przede wszytkim wykonane ze skór licowych, hydrofobowych .Jedynie nowoscią sa dodatkowo montowane   do środka specjalne membrany paro przepuszczalne oraz podeszwy z gumy antypoślizgowej typu Vibram.

Tylko kiedy takie buty  zostaną porzadnie przemoczone i wysuszone potem szybko na grzejniku czy piecu i potem ponownie uzyte -to w wiekszości przypadków straca swoje własciwości bezpowrotnie.Skóra zrobi sie twarda i popęka.

Takie buty beda słyzyc długie lata ,kiedy nie bedzie sie ich nadmiernie moczyć a kiedy to sie juz stanie to nie wolno ich suszyć w cieple  ,musza wysychac powoli w sposob naturalny .

Co najważniejsze ! Jeszcze kiedy skóra jest  wilgotna nalezy  juz je nasączać przeznaczonymi do tego celu.preparatami.Zwykla pasta do butów do tego nie nadaje się.

Konserwacja skóry czy to buty,czy fotel samochodowy -nie wiele różni sie od siebie.

Jest dużo dobrych preparatów i ich systematyczne stosowanie daje na prawde efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie  za podpowiedzi :thumbsup:

chodzi mi bardziej o zmiękczanie skóry , bo pasty zostawiają pozostałości na ubraniu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kebry napisał:

Dzięki panowie  za podpowiedzi :thumbsup:

chodzi mi bardziej o zmiękczanie skóry , bo pasty zostawiają pozostałości na ubraniu 

 

Pasta a pasta -to jest olbrzymia różnica.

Na pewno konserwacja siedzeń ze skóry pasta do butów im nie zaszkodzi tylko ubraniom pasażerów:)

Jest natomiast mnóstwo past dedykowanych do siedzeń ze skóry ,które będą dobrze im służyły będąc jednocześnie obojętnymi dla ubrań pasażerów na nich siedzacych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kebry said:

Dzięki panowie  za podpowiedzi :thumbsup:

chodzi mi bardziej o zmiękczanie skóry , bo pasty zostawiają pozostałości na ubraniu 

 

 

To wszystko jest uzależnione od samego rodzaju skóry i jej  wykończenia LICA .

Nawet najlepszy krem położony na beton nie zamieni go w gąbkę:)

Dobry krem napewno  bedzie miał właściwości poprawiające miękkośc skóry i może ograniczyć pękanie w przyszłości.

Położony w rozsądnych ilościch wchłonie się w skórę.  Jak przesadzisz to będzie ślizgawka i będzie wyłazić. Co za dużo to niezdrowo:) 

Czas wchłaniania ok. 12h h (najlepiej nie korzystać z auta), a  potem przetrzeć fotele ręcznikiem papierowym lub suchą szmatką

Dobra skóra to matowa skóra 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...