Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Progi boczne


wooki88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam X-trail'a z 2017 roku. Prosiłbym o podpowiedz jakie progi boczne są godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam X-trail'a z 2017 roku. Prosiłbym o podpowiedz jakie progi boczne są godne polecenia?

A jakie ma być ich zastosowanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma być ich zastosowanie??

Głównie ochronną i pomoc przy wsiadaniu do auta. Wiadomo że wizualnie też chciałbym żeby to wyglądało atrakcyjnie. 

 

Myślałem o tych 

http://www.toptun.pl/progi-boczne-samochodowe-nissan-x-trail-2014-p19611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dwóch lat dokładnie te same i jestem zadowolony.

Oooo. Super. Teraz są w cenie 899 zł. To Twoim zdaniem dobra cena? A jak wyglądała sprawa z założeniem? Sam czy zleciłeś komuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie ochronną i pomoc przy wsiadaniu do auta. Wiadomo że wizualnie też chciałbym żeby to wyglądało atrakcyjnie. 

 

Myślałem o tych 

http://www.toptun.pl/progi-boczne-samochodowe-nissan-x-trail-2014-p19611

Ochronna??

Przed czym??

Miałem dwa auta z dołozonymi progami ,jedno X-trail drugie BMW X3 i jako takie doswiaczenie z ich posiadania.

Tak na prawde zalozenie takich progów ma sens tyllko do auta typowo terenowego,typu Toyota Hilux czy Land Cruiser.

Dolozenie ich do bulwarówki jak T32 to  tylko i wyłacznie efekt optyczny .Czy korzystny??-to już kwestia  indywidualna i  gustu.Ale dla wiekszości jest to raczej tzw."tjuning ludowy"..

Za to jest sporo minusów:

-ciągle brudne nogawki spodni

-niższy prześwit ,auto w grząskim terenie wiesza sie na tych progach,mocowania ich uszkodzic mogą podłogę a one same  karoserie

-progi te potrafia generować sporo wiecej decybeli halasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob pomagaja? Bo w sumie to jeszcze dalej noge trzeba wystawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne to to jest, ale pierwsze skojarzenie jakie mi się nasunęło to "zbieracz brudu", zwłaszcza teraz przy tej pogodzie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zeby jak w amerykanach chowaly sie po zamknieciu drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić samemu - rura nierdzewka 2 cale, giętarka, dospawać solidne uchwyty. Zostaje tylko kwestia podłogi czy wytrzyma... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem progi to bez sensu, ale listwy progowe ze stali nierdzewnej z wytłoczonym napisem X-trail są spoko i ozdabiają auto. Z tej samej firmy oczywiście. Mam i prezentują się super. I są idealnie dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem progi to bez sensu, ale listwy progowe ze stali nierdzewnej z wytłoczonym napisem X-trail są spoko i ozdabiają auto. Z tej samej firmy oczywiście. Mam i prezentują się super. I są idealnie dopasowane.

zamontowałem progi i listwy od nich , wygląda fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem progi to bez sensu, ale listwy progowe ze stali nierdzewnej z wytłoczonym napisem X-trail są spoko i ozdabiają auto. Z tej samej firmy oczywiście. Mam i prezentują się super. I są idealnie dopasowane.

Dlaczego napisales "oczywiscie" ? Z inych firm sa zle lub nie pasuja do X'a?

 

Czy takie progi ulatwiaja wsiadanie/wysiadanie czy je utrudniaja?

Mam watpliwosci poniewaz noge stawiam blisko progu auta a takie "deski" zwieksza te odleglosc i trzeba chyba zrobic wiekszy "krok", wydaje sie to malo komfortowe - nie mam takiego czegos dlatego tylko pytam :)

Czy nie zawadzacie butem/noga czasem o ten prog wysiadajac z auta czy stajecie na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie progi ulatwiaja wsiadanie/wysiadanie czy je utrudniaja?

Mam watpliwosci poniewaz noge stawiam blisko progu auta a takie "deski" zwieksza te odleglosc i trzeba chyba zrobic wiekszy "krok", wydaje sie to malo komfortowe - nie mam takiego czegos dlatego tylko pytam :)

Czy nie zawadzacie butem/noga czasem o ten prog wysiadajac z auta czy stajecie na nim?

Mi osobiście ani nie przeszkadzają ani nie pomagają, może dlatego że jestem wysoki i mam długie nogi :rolleyes:,

można spokojnie na nie stawać  jak jest taka potrzeba i nie odstają jakoś bardzo (w mercedesie ML czy BMW X5 są sporo szersze).

Ja zamontowałem głównie dlatego że mi się to podoba a z listwami na progach wygląda bardzo fajnie, ... oczywiście to kwestia gustu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chodziło mi o to, że z innych firm nie pasują. Mam te i te polecam. Są z dobrej stali, mają napis X-trail, co bardzo ozdabia, a ponadto dookoła jest rancik z gumy, który powoduje, że to wszystko lepiej przylega. A co do wsiadania, to nie ma to żadnego wpływu, ponieważ to nie jest dodatkowy próg, jak w np. Dacii Duster, ale nakładka na próg wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś z was zamontował sobie progi boczne? Robiłem rozeznanie w salonie, i cenowo wychodzi 2500 za takie na które można stanąć, i podświetlane „dla wyglądu tylko” 3200, montaż odpowiednio 250 i 320. Montaż jeszcze cenowo do przyjęcia, natomiast cena progów to moim zdaniem lekko przestrzelona. Można kupić o wiele taniej chociażby na AlleDrogo:

Zobacz ofertę: NISSAN X-TRAIL 2014+ PROGI BOCZNE STOPNIE LISTWY https://allegro.pl/oferta/nissan-x-trail-2014-progi-boczne-stopnie-listwy-8519451369?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 

Pytanie dodatkowe, czy jest jakaś różnica? Jak nie, to po co przepłacać? Czy na coś zwrócić uwagę decydując się na zakup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ta sama firma z Krk, co kilka wątków obok dyskutowaliśmy o listwie na zderzak tylny. W miarę ok mają rzeczy, może ktoś od nich ma te progi i coś powie.

Co do montażu, to chyba samemu można ogarnąć, bo otwory wszystko jest, tylko trzeba poskręcać.

pozdrawiam,

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dałem tej samej firmy akurat co kupiłem listwę na zderzak bo wyskoczyło mi w propozycjach :) żadna reklama w każdym bądź razie bo nie wiem czy do końca wizualnie mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2018 o 09:57, piotrek3 napisał:

A jakie ma być ich zastosowanie??

Ostatnio Pertyn z YT powiedział po co są takie progi na przykładzie Sorento... żeby brudzić spodnie/rajtuzy/sukienki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkluzja taka, że progi boczne w tym aucie nie pomagają za bardzo np. dziecku wsiadać, mogą pełnić rolę estetyczną, i dodatkowo będą brudzić spodnie, rajtuzy sukienki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecku do 5 lat mogą pomóc. Ale poza tym służą tylko do wyglądu. Mnie się to podoba ale w terenówce a nie w crossoverze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karibox1 napisał:

Dziecku do 5 lat mogą pomóc. Ale poza tym służą tylko do wyglądu. Mnie się to podoba ale w terenówce a nie w crossoverze.

Tak dokładnie!

Poza tym tak pasuja do T32 jak kangur z przodu do matiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...