Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spoczynkowy pobór prądu.


tuarek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ostatnio szybko rozładowywał mi się akumulator więc zmierzyłem pobór prądu przy wyłączonym, zamkniętym samochodzie. Multimetr pokazał pobór 0,24A  - natomiast wydaję mi się że max może być 0,05A? 

Czy ktoś z was może sprawdzić pobór w swoim patku?

 

Pytam bo nie wiem czy taki pobór jest właściwy czy może aku trzeba już wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu zabrałem się za szukanie problemu. Multimetr wpięty do aku i po kolei wyciągałem bezpieczniki (te zlokalizowane koło nóg pasażera). Winnym okazał się bezpiecznik nr 22 czyli ROOM LIGHT. 

Teraz pytanie - bezpiecznik jest odpowiedzialny za oświetlenie wewnętrzne (3 lampki sufitowe) oraz podświetlenie stacyjki.

Sprawdziłem dokładnie - żadna żaróweczka nie dostaje prądu przy zamkniętych drzwiach a mimo to prąd gdzie ginie???

Może ktoś podpowie gdzie szukać rozwiązania.

Obecnie bezpiecznik wyjęty i akumulator się nie rozładowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam sobie sam.

Wnioski z dzisiejszego szukania prądu są takie - odpiąłem całkowicie BCM i napięcia spada do 0,05A czyli tak powinno być. Wpinam wtyczkę napięciową do BCM ale nadal odłączone 2 wtyczki z obiornikami a pobór wzrasta do 0,19A. Czyli BCM sam konsumuje te 0,14A? Popsuty? Po rozmontowaniu nie widać, nie czuć uszkodzeń. 

Jak sprawdzić sam moduł BCM?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

W dniu 31.05.2018 o 11:43, tuarek napisał:

Odpowiadam sobie sam.

Wnioski z dzisiejszego szukania prądu są takie - odpiąłem całkowicie BCM i napięcia spada do 0,05A czyli tak powinno być. Wpinam wtyczkę napięciową do BCM ale nadal odłączone 2 wtyczki z obiornikami a pobór wzrasta do 0,19A. Czyli BCM sam konsumuje te 0,14A? Popsuty? Po rozmontowaniu nie widać, nie czuć uszkodzeń. 

Jak sprawdzić sam moduł BCM?

 

Sorry za odgrzebywanie starego wątku, ale miałeś chyba ten sam problem co ja teraz. Też mi ciągnie około 150mA przy wyłączonym i zamkniętym samochodzie.

Czy u Ciebie winny okazał się moduł BCM? Pamiętasz może jak to naprawiłeś?

Drodzy forumowicze, czy moglibyście sprawdzić w wolnej chwili ile Wam wynosi pobór prądu przy wyłączonym aucie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...