Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nietypowy problem z radiem


larde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej p12 z 2002r w radiu bez zmieniarki, mam dość uciążliwy problem, mianowicie w zimne dni czyli np takie jak teraz, nie dziala zupelnie naked CD. Bierze płyty, pięknie wyrzuca Ale nie chce odtwarzać. Pokreci płytą i za chwilę ja wyrzuca wyswietlajac przy tym "cd error" czy coś takiego. Próbowałem roznych płyt i oryginalnych i nagrywanych i czasem odtworzy któraś z płyt na co nie ma reguły, ale jak odtworzy to bardzo szumi, trzeszczy i po jakiejś minucie trzaskow przestaje grać i przestaje czytać płytę. W ciepłe dni napęd dziala dużo lepiej odtwarza płyty, ale też nie gra jakoś super czysto. Radio gra już lepiej, co prawda jakość muzyki nie jest imponująca, ale transmitery dają radę. Może ktoś z Was ma jakiś hack na to, albo chociaż jasno może okeslic czy to wina napędu czy może czegoś więcej, z góry mocno dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by zacząć od porządnego czyszczenia lasera, jak dalej będzie lipa to można podkręcić moc lasera, o ile mechanizm daje taką możliwość, jak dalej będzie lipa to chyba najtaniej wyjdzie drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w mojej p12 z 2002r w radiu bez zmieniarki, mam dość uciążliwy problem, mianowicie w zimne dni czyli np takie jak teraz, nie dziala zupelnie naked CD. Bierze płyty, pięknie wyrzuca Ale nie chce odtwarzać. Pokreci płytą i za chwilę ja wyrzuca wyswietlajac przy tym "cd error" czy coś takiego. Próbowałem roznych płyt i oryginalnych i nagrywanych i czasem odtworzy któraś z płyt na co nie ma reguły, ale jak odtworzy to bardzo szumi, trzeszczy i po jakiejś minucie trzaskow przestaje grać i przestaje czytać płytę. W ciepłe dni napęd dziala dużo lepiej odtwarza płyty, ale też nie gra jakoś super czysto. Radio gra już lepiej, co prawda jakość muzyki nie jest imponująca, ale transmitery dają radę. Może ktoś z Was ma jakiś hack na to, albo chociaż jasno może okeslic czy to wina napędu czy może czegoś więcej, z góry mocno dziękuję

Tzw. zimne luty najprawdopodobniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw może zacznę od czyszczenia lasera, na dzisiaj udało mi się zakupić sprężone powietrzne, natomiast brak efektu po przedmuchaniu wnętrza napędu. w poniedziałek zaczaje się na płytę czyszcząca laser, może jeszcze uda się gdzies taka zakupić i zobaczę co to da. Chyba że znacie jakiś sposób jak to skutecznie wyczyścić i najwazniejsze jaka chemią:) a co do zimnych lutow, mozolna zabawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw może zacznę od czyszczenia lasera, na dzisiaj udało mi się zakupić sprężone powietrzne, natomiast brak efektu po przedmuchaniu wnętrza napędu. w poniedziałek zaczaje się na płytę czyszcząca laser, może jeszcze uda się gdzies taka zakupić i zobaczę co to da. Chyba że znacie jakiś sposób jak to skutecznie wyczyścić i najwazniejsze jaka chemią :) a co do zimnych lutow, mozolna zabawa?

no mozolna i

można łatwo nababrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 lutow, mozolna zabawa?

To nie jest robota dla amatora.

Wyczyść ten laser w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem na forum radio od nissana jest fatalne ponieważ gubi fale radiowe. Kupić kable tak aby mieć nie seryjne radio i cieszyć się muzyką ;) 

a0e2dd5fcf7e0d0cgen.jpg?t=1519137972

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czekam do jutra na płytkę do czyszczenia laseru, bo media expert dzisiaj zamknięty:D i zobaczę jak efekty, bo obecnie słuchając ciągłego szumu transmitera to już mam dość, a dodam że testowałem transmitery za 20zl, ale również posiadam za 200 i w innych autach rewelacja, żadnych szumów, zniekształceń itp, a u mnie to jakaś masakra, zresztą znajomy też ma p12 i również nie za dobrze to się przedstawia. A powiedz michaell to Twoje Radyjko? Sam wstawiales? Bo szczerze to na wiosnę chyba się wezmę za taki projekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zamontować nieseryjne radio potrzebujesz.

 

1. złączę kostki iso do nissana koszt 15 zł

 

2. nowe radio, ja kupiłem nowe pioneer za 200 zł 

 

3. Jeśli chcesz mieć sterowanie radia z kierownicy, to musisz kupić adapter numer CTSN017.2  cena 150 zł ( ja tego nie mam)

 

4. W nissanie po liftingu należy kupić konsole z auta przedliftingiem mające dwie kieszenie ;) cena 120 zł

 

Zalety;

nowe radio pionner 

nie gubi fal radiowych

odczytuje płyty mp3

ma USB

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z 2002 roku. Przedlift i bez sterowania z kierownicy. A mógłbyś kolego naprowadzic mnie np na link do takiej kostki? Bo szczerze szukalem ISO do p12 ale znalazłem tylko do p11 i do almery i nie chce zamawiać czegoś co okaże się lipą, z góry dzięki za pomoc. A i zapomniałem dodać. Płytę czyszcząca w tych czasach ciężko dostać,ale udało mi się, natomiast nie dała zupełnie nic, taka mała rada na przyszłość, jesli ktoś będzie miał podobny problem :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc kostka właśnie do mnie dotarła, dziękuję jeszcze raz na naprowadzenie. Kostka idealnie pasuje, co prawda radio dopiero jutro będę miał, więc nie wiem czy całość będzie działała, ale mam nadzieję, że tak:)

post-94501-0-40587800-1521202781_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że jedna wtyczka musi pozostać wpięta do starego radia, tak aby klawiatura w panelu działała ;) Czekam na efekt końcowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest Efekt końcowy:) różnica niewyobrażalnie wielka, radio nie gubi fal, nie ma trzaskow, szumów i ogólnie póki co same pozytywy poza jednym, ze na ekranie święci się secure, ale to na chwilę obecną jeszcze nie przeszkadza.

post-94501-0-07536400-1521371321_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety secure będzie się pojawiać bo radio seryjne nie ma zasilania. Mi to tez nie przeszkadza. Fajne radio oraz fajna folia carbonowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Podłączę się do tematu. Czy mozna wymienić radio 1 DIN na 2 DIN? Chodzi mi o to, ze chciałbym wymienic w mojej primerce wp12 z 2003r. seryjne radio na radio z GPS i wyświetlaczem 7". Czy dedytowana powyzej kostka będzie pasować do mojej instalacji radiowej? I kolejne pytanie: czy aby wymienić radio, muszę demontować przedni kokpit? Pozdrawiam.

Edytowane przez seitedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2018 o 12:12, larde napisał:

No i jest Efekt końcowy:) różnica niewyobrażalnie wielka, radio nie gubi fal, nie ma trzaskow, szumów i ogólnie póki co same pozytywy poza jednym, ze na ekranie święci się secure, ale to na chwilę obecną jeszcze nie przeszkadza.

 

a co gdyby zamiast wypinać z radia kostkę to się wpiąć w kostkę by ori radio miało zasilanie ?

Edytowane przez Devil1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secure świeci się z tego powodu że okno radio na kokpicie nie działa ponieważ radio seryjne nie jest już opowiedziane za obsługę tego okna. Ja sobie przełączam na okno spalanie i jadę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sterowanie działa ori czy nie ??

W dniu 18.03.2018 o 18:49, michaell napisał:

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2018 o 15:06, michaell napisał:

Tak jak już pisałem na forum radio od nissana jest fatalne ponieważ gubi fale radiowe. Kupić kable tak aby mieć nie seryjne radio i cieszyć się muzyką ;) 

a0e2dd5fcf7e0d0cgen.jpg?t=1519137972

Nie zgodzę się, że radio jest fatalne. W Grand Cherokke WJ oraz KIA SORENTO I gen.to dopiero porażka. U mnie działa doskonale, trzyma stacje, chociaż mieszkam w czarnej dziurze;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też zamontowalem dodatkowe radio tylko z tym że ori radio ma dalej napięcie i nie ma napisu secure i działa wszystko. Zauważyłem że jak jest napis secure to nie działały ustawienia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Rozumiem że po podpięciu nowego radia nie da rady sterować (co najmniej) głośnością na starych pokrętłach. Chodzi o to że nie chce mieć nowego radia na wierzchu, chce go schować najlepiej w którymś ze schowków. Domyślam się żeby zrealizować pomysł będę musiał ciągnąć dodatkowe kable ale nie chce tracić półeczki pod starą zmieniarką, a poza tym chce zachować wygląd wnętrza jak najbardziej oryginalnym  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...