Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

adaptacja przepustnicy 2.0 benz. 140 km


domkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mam lpg ale identyczne objawy sa na benzynie. Ja bym się skłaniał ku układowi zapłonowemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może któraś świeca ma dosyć lub cewka (nie wiem jak ma to rozwiązane ten silnik: osobna cewka na każdą ze świec czy wspólna i rozdzielacz + przewody).

inną sprawą jest fakt miękkich gniazd zaworowych w silnikach Nissana i ręczna kompensacja luzu zaworowego. Była robiona regulacja co 20kkm czy raczej nie? Może już są jakieś pierwsze objawy wypalenia gniazd zaworowych?

 

Edytowane przez strus251
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 4 cewki na każdy cylinder osobna. Świece wymienione jakieś 3 miesiące temu. Głowica po kapitalnym remoncie z docieraniem zaworów i ustawianiem luzów. Jedna cewka jest troche inna niz w wszystkie i w dodatku obudowe ma klejoną moze w tym tkwi problem. Na obrotach sobie jakoś radzi a na jałowym zaczyna szwankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawostka :). Jak włączę klimę i światła samochód chodzi równo nie wypada zapłon ale przy załączonej klimie obroty wzrastają z ok 650 na 700. Może tutaj tkwi problem ze obroty jałowe są odrobinę za niskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwiększonym obciążeniu silnika są nieco większe obroty. Większe obroty, to nieco większe napięcie (najlepiej zmierzyć woltomierzem), a więc i cewka daje radę. Ja bym się nadal czepił tej cewki, wg tego co napisałeś wcześniej: " obroty ładnie trzymają sie na poziomie ok 700 i raz na jakiś czas spadają, zatelepie budą i dalej waracają do normy ". Chyba, że na dziś masz jeszcze inne objawy.

Możesz coś więcej napisać o tym co wcześniej było?
"Uszkodzony był zaworek w deklu zaworowym od odpowietrzenia skrzyni korbowej. Po jego wymianie udało sie przeprowadzić proces adaptacji z poziomu pedału gazu".
W jaki sposób był uszkodzony, nie otwierał się, czy nie zamykał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był cały czas otwarty. W efekcie obroty wróciły do normy tzn spadły z 1300 na ok 650 dopiero po wymienie przepustnicy na inną i adaptacji jej przez serwisowy program nissana. Innych objawów chyba. Nie mam. No może jak jest dlugi podjazd pod górę to wydaje mi się ze auto jest jak by słabe ale to może wynika ze stanu ogolnego silnika no i samochód jest dość ciężki a silnik nie ma wielkiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karibox1 napisał:

to są objawy cewki.

Mówisz o tych słabosciach pod górę? Czy wolnych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to: "Na obrotach sobie jakoś radzi a na jałowym zaczyna szwankować."

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, po wyczyszczeniu przepustnicy w Qashqaiu mr20de obroty zwariowały na szczęście po podpięciu komputera udało się ją zaadaptować i wróciły do normy. Mam pytanie czy jeżeli teraz profilaktycznie np. raz na miesiąc prysnę w przepustnicę sprayem czyszczącym to będzie za każdym razem wymagana adaptacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...