Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

VQ37 kilka pytań, rozrząd, usterki


mighty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za ok. miesiąc będę, mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem Infiniti G37x 2009 r. (auto płynie z USA). Mam dwa pytania na temat silnika. 

Na forach USA można wyczytać, że rozrząd jest dożywotni i się go nie wymienia. Tutaj doczytałem, że po 150tys powinno się to zrobić. Jak to w końcu jest, robić czy nie?

No i druga sprawa, na forach w Stanach można wyczytać o dość popularnej usterce w tym silniku nazywanej 'rear timing gasket leak'. tutaj nie znalazłem niczego na ten temat. O co chodzi, czy się obawiać i czy można jakoś temu zapobiec?

Edytowane przez mighty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łańcuch nie jest rozciągnięty to nie ma co go wymieniać. Odnośnie drugiego problemu to jest to pięta achillesowa VQ35Hr i VQ37Vhr, bierze się z pałowania silnika na zimno. Żeby to potwierdzić trzeba zmierzyć ciśnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Zbadam ciśnienie jak auto dojedzie. Ewentualna wymiana to chyba nie jest jakiś olbrzymi koszt? Widziałem, że sama uszczelka to ok 40$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie co do skrzyni 7at. Zmieniać olej, czy nie?Auto ma 145tys km przebiegu. Wg instrukcji nie trzeba, ale wolę dmuchać na zimne. W instrukcji jest dość zawiła metoda z nagrzewaniem do iluś tam stopni, zlewaniem i znowu nagrzewaniem. Nie można po prostu zlać oleju i wlać taką samą ilość jaka wyleciała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba wymieniać olej w skrzyni biegów !!

To tylko europejskie debilizmy żeby co roku zmieniać auto na nowe a nie olej w nim :D

 

Jak Ci auto przyjdzie ze stanów to będzie w nim instukcja że wymiana oleju w silniku co 5000mil a jak auto jest jeźdzone po mieście to zalecana dwu krotnie częstrza wymiana, w Europie przewidziana jest wymiana oleju w silniku co 15 tys km, czego te silniki czasem nie dożywają, wiadomo wina 5w30...

 

Instukcja europejska nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni biegów w automacie a amerykańska przewiduję tą wymianę co 30000mil, ja z kolei zalecam zdecydowanie częstrzą te 4L co 3 wymiany oleju w silniku czyli co 15-21 tys km

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w silniku oczywiście będę zmieniał na 5w50. Rozumiem, że nie ma problemu z wymianą oleju w skrzyni "tradycyjną" metodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...