Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana wentylatora ogrzewania


Nando1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam powoli zbliża mi się wymiana wentylator w j10 chodzi bardzo powoli na najwyższym biegu i strasznie hałasuje przerabial ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tam dostać?

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/100699-silnik-dmuchawy-wentylatora/?hl=wentylator&do=findComment&comment=1068990

 

Podobno komuś udało się dostać do dmuchawy bez rozbierania deski. Gdzieś temat jest na forum ale nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie,

Dziś byłem dobić klimę (plus ozonowanie wnętrza). Brakowało jakieś 180g (na 550 g całego układu). 

Wszystko super, ale zauważyłem że wentylator chodzi jakby o coś haczył łopatkami. Uznałem że się to ustabilizuje.W końcu popracował z 40 min na pełnych obrotach podczas ozonowania. Przed chwilą wsiadłem do auta, ruszyłem i wentylator już nie działał. W aucie nie czułem "efektu" spalenizny. Po prostu nie działa.

Przerabiałem podobny temat w Scenicu. Tam pierw rozbierałem deskę i wymieniałem sterownik (rezystor dmuchawy), następnego dnia wyszło że muszę dokupić silnik dmuchawy i tak się uporałem z tematem. 

Prośba o podpowiedź, jak sprawdzić czy to na pewno silnik dmuchawy (wentylator) a nie rezystor dmuchawy?

Przy Scenicu jeżeli to był rezystor na którejś prędkości wentylator się odzywał i tak można było zdiagnozować czy rezystor, czy wentylator.

Tutaj (klima dwustrefowa) wszystkie kontrolki świecą, na żadnej prędkości wentylator nie gada. Bezpieczniki sprawdzone...

Oglądałem filmik jak wymienić wentylator i doceniam jak to było zrobione w Scenicu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...