Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana filtra kabinowego


fuchs7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

kupiłem od dealera używane 2 letnie auto, tuż po przeglądzie. 

Chciałbym sprawdzić czy filtr pyłkowy/kabinowy został wymieniony.

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie się znajduje i jak się do niego dostać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę filtrona, wyszukaj filtr dla auta, załączony jest tam pdf ze zdjęciami gdzie jest i jak się dobrać.

Filtr siedzi po lewej stronie pod schowkiem naprzeciw fotelu pasażera. Plastikowa pionowa klapka na wcisk

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam filtr z polifenolem, wlasciwosci ponoć lepsze od węglowych, a na pewno skuteczniejsze w neutralizacji zapachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam filtr z polifenolem, wlasciwosci ponoć lepsze od węglowych, a na pewno skuteczniejsze w neutralizacji zapachów.

 

trzeba spróbować, piszą że lepsze na smog i alergeny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogos rozsmiesze to sorki, ale moje pytanie jest takie : Jesli autko jest na gwarancji i np. chcialbym sobie sam wymienic filtr kabinowy to podczas przegladu gwarancyjnego moga sie do tego doczepic jesli bedzie inny niz oryginalny ? Albo np. wycieraczki ?  NIe wiem jak to do konca wyglada nigdy nie mialem autka ktore bylo na gwarancji ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Poza tym, co znaczy oryginalny?

Każda marka i produkt, jest w swoim sensie oryginalna

Chodzi mi o takie jak daja w ASO , nie wiem jak nazwac te czesci ? OEM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Filtron jest ten typ filtra, ale umiejscowienie dotyczy Dacii i Renault, a nie X-traila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy również xtraila. Jeżeli potrzebujesz instrukcji tej samej procedury wymiany, spróbuj na stronie Mann'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 19.04.2018 o 19:00, lucianin napisał:

Chodzi mi o takie jak daja w ASO , nie wiem jak nazwac te czesci ? OEM ?

Nie bój się ASO. To jest Twój samochód, a nie ASO. Możesz z nim zrobić co chcesz i włożyć każdą część od dowolnego producenta o ile jest homologowana do tego typu pojazdu. Nawet możesz dokonać dowolnej przeróbki i wtedy co najwyżej (o ile ASO udowodni, że awaria wynikła z Twojej przeróbki) możesz utracić gwarancję na ten element, a nie całe auto.  Poczytaj sobie Rozporządzenie Komisji UE nr 461/2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam forumowiczów. Gdzie znajduje się filtr kabinowy i czy trzeba to wyciągnąć aby użyć środka do klimatyzacji klima fresch 

Edytowane przez Kaki
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to anglik,ale nie ważna tu jest kiera,a usadowienie filtra,wszędzie takie samo.Jeżeli nie jest to środek z wężykiem do rozprowadzenia pianki,tylko swobodnie rozpylony gaz ,to nie musisz.Jeżeli jest to pianka grzybobójcza to wtedy tak,bo musisz nanieść czynnik na parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...