Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TPMS, system kontroli ciśnienia w oponach


Bajer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim tak bardzo pewnie i jednoznacznie wypowiadającym się w tej kwestii polecam przeczytanie tego artykułu:

http://blog.bestdrive.pl/2428-czy-w-aucie-z-czujnikami-cisnienia-mozna-samodzielnie-wymienic-kola

:P :P :P


Ale czytajcie uważnie i całość... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z innej beczki, ale w temacie TPMS. Jakie ciśnienie ustawiacie w "zimnych" oponach 2.3 przód i 2.1 tył, czy wyjściowo niższe o 0.2 bara aby w czasie jazdy wraz ze wzrostem temperatury ciśnienie podniosło się do zalecanych wartości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że w i 30 ma to znaczenie , bo e moim Tucsonie żadnego , a to te same systemy. Mam dwa komplety kół zmieniam, rotuję i zero problemów . Zawsze zaskakują po góra 2,3 km i pokazują właściwe ciśnienie. Ostatnio założyłem OE19" i też zaskoczyły ( normalnie mam 17")

 

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Zobaczymy jak będzie teraz, przed zimą świeciły wszystkie koła, dopiero na przeglądzie zrobili z tym porządek.

Wszystkim tak bardzo pewnie i jednoznacznie wypowiadającym się w tej kwestii polecam przeczytanie tego artykułu:

http://blog.bestdrive.pl/2428-czy-w-aucie-z-czujnikami-cisnienia-mozna-samodzielnie-wymienic-kola

:P :P :P

 

Ale czytajcie uważnie i całość... :P

Cytaty dwa: "Przede wszystkim jednak powiedzmy sobie, że każde auto jest inne, a sposobów kodowania czujników dziesiątki. Są takie auta, w których za każdym razem, by wymienić koła i nie mieć problemów, trzeba odwiedzić warsztat (np. niektóre modele Renault), a są takie, które nawet pozwalają na samodzielne rotowanie kół i same rozpoznają położenie poszczególnych czujników (np. w lewym tylnym kole, w prawym przednim itp.)."

 

"Są i takie auta, które zadowolą się faktem, iż koła z nowego kompletu „przedstawiają się” sterownikowi znanymi mu numerami, zaś ich położenie na aucie rozpoznawane jest automatycznie i system nie robi problemu z tego, że zamieniliśmy koła miejscami."

 

Tyle w temacie odnośnie rzeczonego systemu w Nissanie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z innej beczki, ale w temacie TPMS. Jakie ciśnienie ustawiacie w "zimnych" oponach 2.3 przód i 2.1 tył, czy wyjściowo niższe o 0.2 bara aby w czasie jazdy wraz ze wzrostem temperatury ciśnienie podniosło się do zalecanych wartości ?

Ciśnienie zawsze ustawia się na zimnych oponach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów forumowiczów moje pytanie jest odnośnie ciśnienia w oponach jak to się czyta te na zewnątrz to cisnienie które jest obecnie w oponach a te w środku to te które ma być???sorry za moją niewiedzę ale to mój pierwszy samochód z czujnikami post-55362-0-17569400-1524580139_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów forumowiczów moje pytanie jest odnośnie ciśnienia w oponach jak to się czyta te na zewnątrz to cisnienie które jest obecnie w oponach a te w środku to te które ma być???sorry za moją niewiedzę ale to mój pierwszy samochód z czujnikami attachicon.gif20180424_111236.jpg

Te na zewnątrz to aktualne ciśnienie w oponach, a to wewnątrz to sam ustawiasz. Jeżeli ciśnienie w oponie spadnie poniżej wartości ustawionej, wówczas komputer "podniesie" alarm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja posłużę się jednym cytatem:

:P :P :P

czegoś nie zrozumiałeś z tej wypowiedzi?

Jeszcze raz napiszę, całe koła z czujnikami, w Nissanie możesz dowolnie rotować. Z kierunkowymi na Twoim miejscu bym uważał, ale zabronić - nie wypada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegoś nie zrozumiałeś z tej wypowiedzi?

Jeszcze raz napiszę, całe koła z czujnikami, w Nissanie możesz dowolnie rotować. Z kierunkowymi na Twoim miejscu bym uważał, ale zabronić - nie wypada :D

Wygląda mi na to że to Ty nie wszystko zrozumiałeś. Opisałem przecież co musiałem zrobić żeby komputer zaczął pokazywać tak jak powinien. Opisałem  jak prawy tył okazał się lewym tyłem i w jaki sposób do tego doszedłem. Dodam tylko, że po wymianie kół przejechałem 700 km i nic w wskazaniach komputera się nie zmieniło. Dalej pokazywał źle.

Nie czytałeś czy masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu?

Ale najpewniej uważasz że ja kłamię... Więc jest na to rada: nie czytaj...

A w artykule, który przytoczyłem jak byk napisane jest, że są różne czujniki. Niektóre zapamiętują, że są np.prawym tyłem. Ale Ty pomimo to piszesz, że:"nie ma to znaczenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie czujniki ciśnienia zalecane przez Nissana same winne się zaadoptować. Mam 2 komplety opon z czujnikami i dowolnie je zmieniam. Czujniki adoptują się po kilku kilometrach. Myślę, że przyczyną mogą być nieoryginalne czujniki albo wada układu adaptacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie czujniki ciśnienia zalecane przez Nissana same winne się zaadoptować. Mam 2 komplety opon z czujnikami i dowolnie je zmieniam. Czujniki adoptują się po kilku kilometrach. Myślę, że przyczyną mogą być nieoryginalne czujniki albo wada układu adaptacyjnego.

I ku tej ewentualności raczej się skłaniam. Tym bardziej, ze to samo mi mówili przedstawiciele serwisu. Niestety, zupełnie ich nie obchodziło, że u mnie czujniki się nie adoptują. W ogóle nie chcieli ze mną na ten temat rozmawiać.

Zastanawiam się właśnie co będzie z gwarancją jak elegancki pan w garniturze i krawaciku z serwisu uzna np. że jak auto nie odpala to nieprawda bo powinno odpalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na to że to Ty nie wszystko zrozumiałeś. Opisałem przecież co musiałem zrobić żeby komputer zaczął pokazywać tak jak powinien. Opisałem jak prawy tył okazał się lewym tyłem i w jaki sposób do tego doszedłem. Dodam tylko, że po wymianie kół przejechałem 700 km i nic w wskazaniach komputera się nie zmieniło. Dalej pokazywał źle.

Nie czytałeś czy masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu?

Ale najpewniej uważasz że ja kłamię... Więc jest na to rada: nie czytaj...

 

A w artykule, który przytoczyłem jak byk napisane jest, że są różne czujniki. Niektóre zapamiętują, że są np.prawym tyłem. Ale Ty pomimo to piszesz, że:"nie ma to znaczenia."

Niepotrzebnie się uruchamiasz, napisałem wyraźnie, że w przypadku Nissana, nie ma to znaczenia. I mnie zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem? :D
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się uruchamiasz, napisałem wyraźnie, że w przypadku Nissana, nie ma to znaczenia. I mnie zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem? :D

Nie dodawaj sobie! Nie jesteś w stanie mnie "uruchomić"... :P

A czy mój Qashqai to jeszcze jest Nissan czy już nie? Bo obawiam się, że nie jestem na bieżąco... :o:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja napiszę co usłyszałem w ASO w Chorzowie. Ponieważ kupiłem autko na letnich gumach pomyślałem że teraz jest dobry czas na kupowanie opon zimowych.

W związku iż tydzień po zakupie musiałem się udać na serwis z powodu błędnie działających czujników TPMS (zostały przeprogramowane-problem znikł) zapytałem o koszty felg z oponami i czujnikami TPMS. Pan na serwisie powiedział mi że zaprogramują czujniki ale muszę pamiętać (najlepiej zaznaczyć na kołach) które koło będzie na którym miejscu gdyż w przeciwnym razie będzie błędnie pokazywał i wtedy albo przełożę koła na swoje prawidłowe miejsca albo muszę do nich podjechać przeprogramować czujniki - usługa płatna. Nie wiem jak to jest naprawdę ale zapytam na następnym serwisie gdyż cenę zimówek to na tym ASO z nieba wzięli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wiedzieć co niestosownego napisałem w ostatnim poście, ze został wycięty a ja miałem trudności z zalogowaniem się?

Bardzo proszę o odpowiedź bo nie chciałbym powtarzać błędów :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po zmianie kół z zimowych na letnie wyskoczył mi błąd C1734. Nie mam pojęcia co to znaczy. Dodam że koła letnie są na oryginalnych felgach. W serwisie stwierdzili że nie wiedzą co to jest. Powiedzieli że po kalibracji czujniki nie chcą połączyć sie z komputerem samochodu. Po wyłączeniu kontrolki i przejechaniu kilku metró ona znowu sie zapala. Stwierdzili ze to nie sensory, one dają sygnał czyli sa sprawne. Chodzi o to że nie chcą przesłać zakodowanych pomiarów ciśnienia do kompa. Ktoś z Was coś może podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po zmianie kół z zimowych na letnie wyskoczył mi błąd C1734. Nie mam pojęcia co to znaczy. Dodam że koła letnie są na oryginalnych felgach. W serwisie stwierdzili że nie wiedzą co to jest. Powiedzieli że po kalibracji czujniki nie chcą połączyć sie z komputerem samochodu. Po wyłączeniu kontrolki i przejechaniu kilku metró ona znowu sie zapala. Stwierdzili ze to nie sensory, one dają sygnał czyli sa sprawne. Chodzi o to że nie chcą przesłać zakodowanych pomiarów ciśnienia do kompa. Ktoś z Was coś może podpowie.

Czujniki wyposażone są w baterie. Ich żywotność to prawdopodobnie ok. 5 lat... Może się skończyły...

Nic innego do głowy mi nie przychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie twierdzą że czyjniki daja sygnał a auto nie ma nawet 4 lat jeszcze czy to nie za szybko żeby siadły juz baterie w sensorach. Cały czas zastanawia mnie ten błąď. Gdyby to były baterie to chyba komputer dostałby kod odnośnie sensorów , a tutaj zagadka, dziwny kod ktory nie mowi nic o dokładnych szczegółach.

Edytowane przez Mika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po zmianie kół z zimowych na letnie wyskoczył mi błąd C1734. Nie mam pojęcia co to znaczy. Dodam że koła letnie są na oryginalnych felgach. W serwisie stwierdzili że nie wiedzą co to jest. Powiedzieli że po kalibracji czujniki nie chcą połączyć sie z komputerem samochodu. Po wyłączeniu kontrolki i przejechaniu kilku metró ona znowu sie zapala. Stwierdzili ze to nie sensory, one dają sygnał czyli sa sprawne. Chodzi o to że nie chcą przesłać zakodowanych pomiarów ciśnienia do kompa. Ktoś z Was coś może podpowie.

Jak oni sobie z diagnoskopem nie radzą z odczytem to my tutaj pewnie też. Równie dobrze mógł się uwalić cały moduł, jak i coś zwiera/sir rozłączyło. Choć usterka w czterech kołach jednocześnie brzmi dziwnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie twierdzą że czyjniki daja sygnał a auto nie ma nawet 4 lat jeszcze czy to nie za szybko żeby siadły juz baterie w sensorach. Cały czas zastanawia mnie ten błąď. Gdyby to były baterie to chyba komputer dostałby kod odnośnie sensorów , a tutaj zagadka, dziwny kod ktory nie mowi nic o dokładnych szczegółach.

Czy Ty mówisz o ASO Nissana? Bo jeżeli tak to zaczynam mieć ciarki na plecach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jak wyglądają te odbiorniki w nadkolach? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Na wyświetlaczu w zegarach nie widać wskazań z koła LP. Sprawdzałem dziś czujniki i wszystkie nadają. Tym samym problem jest w antenie w nadkolu tylko gdzie jej szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bartekj napisał:

Jak wyglądają te odbiorniki w nadkolach? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Na wyświetlaczu w zegarach nie widać wskazań z koła LP. Sprawdzałem dziś czujniki i wszystkie nadają. Tym samym problem jest w antenie w nadkolu tylko gdzie jej szukać? 

Coś z tego wypatrzysz/wyczytasz?  LINK

Na tych dwóch widać trochę więcej LINK1  LINK2

I procedura naprawy LINK

A tak w  skrócie to ten sam co ABS.

Edytowane przez RAMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RAMA napisał:

Coś z tego wypatrzysz/wyczytasz?  LINK

Na tych dwóch widać trochę więcej LINK1  LINK2

I procedura naprawy LINK

A tak w  skrócie to ten sam co ABS.

Dziękuję! Bardzo pomocne linki. Popatrzę zatem dziś na czujnik Abs, ale w takiej sytuacji zakładam, że jest po prostu uszkodzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...