Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TPMS, system kontroli ciśnienia w oponach


Bajer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na schemacie pisze: tire pressure receiver is  integrated to BCM. Wynika, że wszystko jest w module BCM. Czujniki abs-u mogą  jedynie wspierać działanie  TPMS. Jak ulegnie uszkodzeniu czujnik ABSu to na pewno będzie  komunikat jego niesprawności 

Edytowane przez Czech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może poza "pisze"

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, manix napisał:

Dokładnie, może poza "pisze" emoji12.png

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Oj tam, oj tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Komputer w QQ umożliwia zarejestrowanie 2 zestawów czujników. Ja mam zainstalowany 1 zestaw w letnich kołach alu. Zimowe stalowe są bez czujników. Natomiast letnie koła są zamieniane co drugi sezon przód-tył. Rejestracja czujników wygląda w ten sposób: zakładasz koła z czujnikami,  uruchamiasz silnik na 20 minut. Po tym czasie trzeba zrobić małą przejażdżkę (5-10km) z prędkością pow. 30km/h. Po pewnym czasie pojawią się wyświetlane ciśnienia ale będą one błędne. Dopiero pod koniec wskoczą prawidłowe ciśnienia. I to cała zabawa - sprawdziłem to już 5-krotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie do zorientowanych. Przy jakim ciśnieniu wyświetla się Wam ostrzeżenie o niskim stanie. U mnie wyświetliło się przy 1.7 bar czyli chyba poniżej 1.8bar. Sorki za takie banalne pytanie ale nie mam instrukcji pod ręką żeby to sprawdzić.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 ale tym możesz się pobawić w ustawieniach-kalibracji czujników.Na postoju!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 21.04.2018 o 22:27, herson napisał:

W Nissanie nie ma znaczenia gdzie będą koła po zmianie, wiec asy z aso, nic nie pokręciły.

I tak na marginesie, bo ktoś kiedyś o tym pisał, nie jest tak że jest miejsce tylko na 8 czujników. Przymierzałem się do zmiany felg na zimę z 17 na 19tki, tym razem chciałem zobaczyć jak będą wyglądały na aucie.

Były z czujnikami, założone na pałę i zaskoczyły po przejechaniu ok 1km.

Nie wiem jak w QQ ale w X-trailu nie ma z tym problemu

Witam mam pytanie w moim X-trail T32 fabryczne koła zamieniłem rok temu przód na tył, tył na przód zachowując te same strony. Za każdym razem po dokonaniu tej czynności źle pokazuje umiejscowienie kół np. prawy przód pokazuje na lewym tyle :). Wcześniej nie zastanawiałem się nad tym faktem dopiero w zeszłym roku z jednego z kół zeszło znacznie powietrze i okazało się że pokazuje inne koło niż te z którego spadło ciśnienie. W tym roku założyłem koła na miejsca tak jak odebrałem go w salonie i jest totalny misz masz. Jedno tylko pokazuje poprawnie a reszta jest pozamieniana miejscami. I co z tym faktem, jak przyczyna ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma nic wspólnego jak koła dam. W tym roku żeby było zabawniej zmieniłem najpierw przednie koła i musiałem pilnie zakończyć wymianę a następnie za dwa dni zmieniałem tylne tylne. Czujniki łapały koła tak jak widziały. Więc albo coś jest w oprogramowaniu i przez to różnie ludzie maja problemy. Mnie też w ASO głupoty gadali że jak kupie nowe koła to będę musiał do nich podjechać na programowanie nowych czujników itp. Oczywiście to zlałem i robię przekładki tył przód, zimowe letnie i zawsze czujniki same się odnajdowały w prawidłowych miejscach gdyż zmuszały mnie do pompowania kół przednich a spuszczania powietrza w kołach tylnych. Zaznaczę że nigdy nie zamieniałem stronami kół a jedynie przód tył, letnie zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogło pójść nie tak po przełożeniu kpl kół na letnie? W poprzednim sezonie było ok, na zimowych również, ciśnienie odpowiednie, resetowane opony i kalibrowane przez menu pokładowe.

 

 

5e3cb0c25357356e10929510856a1c80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć swoje pytanie? Bo na zdjęciu nic nienormalnego nie ma - oprócz zwyczajnego komunikatu, że odczyty pojawią się po chwilowej jeździe. Może nie te zdjęcie załączyłeś?? Hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drops89 napisał:

Co mogło pójść nie tak po przełożeniu kpl kół na letnie? W poprzednim sezonie było ok, na zimowych również, ciśnienie odpowiednie, resetowane opony i kalibrowane przez menu pokładowe.

"Większej" fotki już nie mogłeś zamieścić?
TUTAJ masz film jak się kalibruje TPMS w QQłce i moją szczegółową rozpiskę, jak na podstawie tego filmu zrobiłem kalibrację po rotacji kół w Pulsarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno przeczytałeś mój post? Czy to "zbyt duże zdjęcie" przesłoniło treść.. Jeżeli przesłoniło to... "resetowałem" opony i kalibrowałem tmps - bez zmian. Koła zostały przełożone identyko jak w ubiegłym sezonie...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja pomimo przeprowadzenia kalibracji mam problem ze wskazaniami czujników. Zamiast ciśnienia w przednim kole wskazuje mi ciśnienie z koła tylnego. Miałem tak już na oponach zimowych. Dodaję, że w tamtym roku letnie wskazywały mi ciśnienie prawidłowo. Wszystko się pomieszało jak założyłem zimowe. Na początku nie mogły długo załapać ale w końcu zaskoczyły. Niestety zamieniły mi z jednej strony przód na tył. Tak też zostało teraz z letnimi. Proszę o pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka  postów wyżej kol Andrzej G podał filmik do Q jak skalbrować oponki

 

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...