Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony


Shamack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma ustalonego terminu wymiany opon. Zależy to od ich stopnia zużycia na co składa się między innymi  styl jazdy, rodzaj nawierzchni. 

Na oponach masz wskaźnik twi... jeśli głebokość bieżnika osiągneła ten poziom to wymiana. No i wszelkie uszkodzenia to też wymiana. Starzenie się opon też ma wpływ na ich wymianę ( mikro-pęknięcia ,fotodegradacja ). Okres użytkowania opony, na to nie ma przepisu w Polsce , ale z badań wynika ,że po 6 latach od produkcji opona traci zancznie swoje właściwości. 

 

To gdzie wymienisz opony to Twoja sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam do sprzedania nowe opony letnie CONTINENTAL ContiEcoContact 5 - 195x60x16 93H XL - opony wzmocnione (wyższa nośność), salonowe z przebiegiem fabrycznym 10 km, wymienione w salonie na wielosezonowe przy zakupie nowego samochodu, data produkcji 1817 - 18 tydzień 2017 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, Pytanie w zasadzie o felgi bardziej niż opony. Zauważyłem ze mam mocniej zużyte opony z przodu (normalka) w związku z czym, zastanawiam się czy mogę przełożyć koła z przodu na tył. Natomiast nie wiem jak się ma ten pomysł do czujników ciśnienia. Czy są one przypisane do konkretnego miejsca ( czyli czujnik prawy przód wie ze ma być w prawym przodzie, czy system poprostu zbiera informacje z czylujników) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia z czujnikami, ja na wiosnę w zeszłym roku pomyliłem strony przy zmianie i w tym w którym w zimny deszczowy dzień pokazało mi ubytek podpompowałem i ostrzeżenie znikło.

Co do opon to w almerze miałem uniroyale na tylnej osi rok prod. 2006, a w 2017 jak się pozbywałem auta to nadal były. Poziomu zużycia bieżnika nie osiągnąłem, brakowało z 1 mm, ale że guma stara to jednak było widać bez patrzenia na rok produkcji. Z przodu zmieniałem tak po 4 latach. Jak się nie robi dużych przebiegów, nie jeździ ostro i szybko to myśle, że częściej niż co  6-7 lat to nie ma co kupować.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jutro podjade zmienię je miejscami . Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, po zmianie z zimówek na letnie , auto się inaczej prowadzi , na kiepskich drogach samo skręca w koleinach wręcz wyrywa kierownicę. Dziwne, i jakby wspomaganie ciężej chodziło . 

Ps. Oponki są od 2015 roku i z przodu już się zbliża do tych oznaczeń minimalnej głębokości bieżnika a przebieg to ledwo 30000. I nie jeżdżę szybko , raczej przepisowo i nie agresywnie :)

Edytowane przez hubert406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki w zależności od modelu i auta są przypisane do danego koła przez nr ID i trzeba wgrywać je (najczęściej przez OBD2) lub nie (modele z procedurą automatycznej adaptacji)

Te pierwsze muszą być w konkretnym kole, te drugie nie, bo mają dość prosty ale mega niezawodny sposób lokalizacji (kulka wewnątrz czujnika określa stronę podczas toczenia, a czujnik ABS pozycję)

Te drugie adoptuje się bardzo prosto (na przykład po wymianie) wystarczy po założeniu i napompowaniu do wł. ciśnienia, odczekać ok. 20 min, a następnie przejachac się z prędkością powyżej 30km/h nie dłużej niż 20min.

W praktyce prawie zawsze "zaskakują" bez czekania i po przejechaniu góra 2-3km.

Z tego co wiem, zarówno w Pulsar jaki i QQ są te drugie.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda w innym aucie, ale z tym samym rodzajem czujników, praktykuje to od ponad 2 lat z dwoma kompletami kół i przekładkami przód /tył i zawsze jest wszystko OK

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jest ok po przełożeniu i inaczej tez się auto prowadzi więc być może coś mam z którąś z opon które teraz są z tylu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...