Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
gambiting

Przy nowym wyglądzie forum nie widać które wątki są nieprzeczytane?

Rekomendowane odpowiedzi

gambiting

Hej, 

Po wczorajszej zmianie wyglądu forum, domyślnie nie widać które wątki są nieprzeczytane. 

Nie wiem jak inni, ale ja głównie tak korzystam z forum - wchodzę codziennie i od razu widzę który wątek jest nieprzeczytany(bo był grubszą czcionką na czarno). Teraz nie jest to oczywiste - czy da się jakoś włączyć tą funkcjonalność w nowym silniku forum?

(dodatkowo - nie wiem czy to wynika z mojej lokalizacji czy z ustawień forum, ale wszystko jest po angielsku - mi to nie przeszkadza, ale nie wiem czy takie powinno być domyślne ustawienie :P )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Thunder

Jak widzisz jest to nowa wersja i jest w trakcie obróbki. Wszystko sukcesywnie jest uruchamiane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skyller

O kurczaki ... zanim się tu odnajdę ...Jedno pytanie - dlaczego jestem Skyller zamiast "Sky"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Thunder

Hej, nie tylko u Ciebie ;) Wszystko powoli się aktualizuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elsebo
Godzinę temu, Skyller napisał:

O kurczaki ... zanim się tu odnajdę ...Jedno pytanie - dlaczego jestem Skyller zamiast "Sky"?

W wyniku konwersji do v.4 gdzie należało wybrać czy zostaje login czy nazwa wyświetlana.

12 godzin temu, gambiting napisał:

Hej, 

Po wczorajszej zmianie wyglądu forum, domyślnie nie widać które wątki są nieprzeczytane. 

Nie wiem jak inni, ale ja głównie tak korzystam z forum - wchodzę codziennie i od razu widzę który wątek jest nieprzeczytany(bo był grubszą czcionką na czarno). Teraz nie jest to oczywiste - czy da się jakoś włączyć tą funkcjonalność w nowym silniku forum?

(dodatkowo - nie wiem czy to wynika z mojej lokalizacji czy z ustawień forum, ale wszystko jest po angielsku - mi to nie przeszkadza, ale nie wiem czy takie powinno być domyślne ustawienie :P )

Tak jak pisał @Thunder bazy danych cały czas w tle przebudowują się. Pojawiły się też nowe funkcjonalności - Menu Aktywność>Nieprzeczytana zawartość. Prawy górny róg też masz link.

Język PL jest ustawiony jako domyślny ale też jest do wyboru na dole strony.

Pewnie jeszcze chwilę będziemy się przyzwyczajać do nowego Forum ;)

- Dziękuję za Wasze uwagi :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ranger

A jest możliwość ustawienia ciemniejszego tła? Trochę wali po oczach ta wszechobecna białość ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JackSet

nie zawsze nowsze jest lepsze niestety no ale cóż "darowanemu..."

BTW. poprzednia wersja jednak lepsza była pod względem responsywności. Czesto korzystalem z wersji mobile, obecna nie jest moim faworytem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skyller

Tzn. że przegapiłam wybór nazwy? Czy jak, bo nie łapię.

Teraz bez logowania można przejrzeć profil danego użytkownika - wszystkie szczegóły....Tak będzie już zawsze? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elsebo
3 godziny temu, ranger napisał:

A jest możliwość ustawienia ciemniejszego tła? Trochę wali po oczach ta wszechobecna białość ;)

Będzie specjalnie dla Ciebie ;) ale jak tylko się wykopię z ważniejszych tematów :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elsebo
W dniu 4.05.2018 o 15:07, Skyller napisał:

Tzn. że przegapiłam wybór nazwy? Czy jak, bo nie łapię.

Teraz bez logowania można przejrzeć profil danego użytkownika - wszystkie szczegóły....Tak będzie już zawsze? :/

Nie nie przegapiłaś. To była moja decyzja w momencie konwersji i upgrade-u IPB.

Profil ukryty dla gości, zgodnie z życzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elsebo
2 godziny temu, JackSet napisał:

nie zawsze nowsze jest lepsze niestety no ale cóż "darowanemu..."

BTW. poprzednia wersja jednak lepsza była pod względem responsywności. Czesto korzystalem z wersji mobile, obecna nie jest moim faworytem.

"Responsywności," czekaj sprawdzę o co chodzi... :P

Czyli lepiej nie róbmy nic a skrypt niech się nam pięknie zestarzeje aż przestanie działać w ogóle. Poprzednia wersja straciła już support. Na kompie też masz stary Win XP?

Ten jak piszesz "darowany..." skrypt IPB niestety w przeciwieństwie do darmowych shitów, jest płatny. Jak się zaczniesz dokładać do utrzymania to może podyskutujemy.

Przyjdzie czas i na dopieszczenie wersji mobile. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skyller
W dniu 4.05.2018 o 16:12, elsebo napisał:

Nie nie przegapiłaś. To była moja decyzja w momencie konwersji i upgrade-u IPB.

Profil ukryty dla gości, zgodnie z życzeniem.

Aha! :)

ok.

Dzięki za odpowiedzi.

p.s.Nie ma płci? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JackSet

Elsebo.

Skoro termin "responsywność" jest już znana to czekam na efekty. Jak na razie niestety nie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ranger
W dniu 4.05.2018 o 16:11, elsebo napisał:

Będzie specjalnie dla Ciebie ;) ale jak tylko się wykopię z ważniejszych tematów :)

hi, hi, super :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej G

Przedstawiam wniosek dot. powiadomień o PW na mail. Domyślnie jest ta opcja w tej chwili włączona ... i to na sztywno. Mało, że po wejściu na stronę wyskakuje mi okienko z info o nowych PW, to jeszcze gdy sprawdzam maila, otrzymuję kilka nieaktualnych powiadomień.
Proponuję, by powiadomienia na maila o nowych PW były opcją, a nie "musem". Nie mam natomiast nic przeciwko wyskakującym okienkom z tego typu informacją, aczkolwiek raczej też powinna to być opcja, a nie "mus", którego nie możemy wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej G
W dniu 4.05.2018 o 16:25, elsebo napisał:

Jak się zaczniesz dokładać do utrzymania to może podyskutujemy.

Uważam to za niezły pomysł. Wiele stron które znam i z nich korzystam dawno wprowadziło "dotacje" na utrzymanie strony (serwerów), etc. Od wielkości dotacji uzależniono nawet status (rangę)użytkownika, a ten z kolei się wiąże z dostępem do określonych działów. Może wielu za ten wpis, chętnie by mnie "wybatożyło", ale wydaje mi się, że nikt z użytkowników by nie zubożał, dotując stronę kilkoma złociszami. W końcu wszyscy z niej korzystamy i ze wsparcia "mądrzejszych".

W dniu 5.05.2018 o 18:52, JackSet napisał:

Elsebo.

Skoro termin "responsywność" jest już znana to czekam na efekty. Jak na razie niestety nie jestem zadowolony.

Nic tak dobrze nie robi, jak "leżenie bykiem" i patrzenie na łapki innym. Poprzeczkę też można im podnosić i przyjmować zakłady, czy chociaż doskoczą. Jesteś tu kolego gościem, jak my wszyscy. Nikt przed Tobą nie stawiał najmniejszych wymagań, byś mógł siorbać z wiedzy innych i zasobów strony. Więc bądź tak miły i zamiast krytykować, bądź wdzięczny za zaangażowanie i wkład pracy innych. Natomiast jeżeli jak piszesz jesteś niezadowolony, to przecież nikt Cię łańcuchem do nas nie przykuł.

Pozdrawiam

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elsebo

Powiadomienia są w Profile-u i powinna tam te z być możliwość ich wyłączenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej G
8 minut temu, elsebo napisał:

Powiadomienia są w Profile-u i powinna tam te z być możliwość ich wyłączenia. ;)

Oba suwaczki powiadomień o PW są zaptaszkowane w prawym położeniu "na sztywno" Przy próbie zmiany wyskakuje info, że "Admin zablokował możliwość zmiany" ... czy coś w tym stylu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elsebo
1 godzinę temu, Andrzej G napisał:

Przedstawiam wniosek dot. powiadomień o PW na mail. Domyślnie jest ta opcja w tej chwili włączona ... i to na sztywno. Mało, że po wejściu na stronę wyskakuje mi okienko z info o nowych PW, to jeszcze gdy sprawdzam maila, otrzymuję kilka nieaktualnych powiadomień.
Proponuję, by powiadomienia na maila o nowych PW były opcją, a nie "musem". Nie mam natomiast nic przeciwko wyskakującym okienkom z tego typu informacją, aczkolwiek raczej też powinna to być opcja, a nie "mus", którego nie możemy wyłączyć.

Załatwione :)

Teraz wszystkie opcje można wyłączać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej G

Dzięki :zwyciestwo2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JackSet
15 godzin temu, Andrzej G napisał:

Nic tak dobrze nie robi, jak "leżenie bykiem" i patrzenie na łapki innym. Poprzeczkę też można im podnosić i przyjmować zakłady, czy chociaż doskoczą. Jesteś tu kolego gościem, jak my wszyscy. Nikt przed Tobą nie stawiał najmniejszych wymagań, byś mógł siorbać z wiedzy innych i zasobów strony. Więc bądź tak miły i zamiast krytykować, bądź wdzięczny za zaangażowanie i wkład pracy innych. Natomiast jeżeli jak piszesz jesteś niezadowolony, to przecież nikt Cię łańcuchem do nas nie przykuł.

Pozdrawiam

Przede wszystkim nie krytykuję tylko wyrażam moje zdanie w temacie funkcjonalności strony, przede wszystkim mobile. Była po prostu lepsza poprzednia. I tyle. A widzę, że się poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dawxxx666

Do wszystkiego pewnie można się przyzwyczaić, ale czy jest/będzie gdzieś opcja zmniejszenia wielkości fontów/wszystkiego? Teraz jeden wpis zajmuje na moim laptopie cały ekran, nie sprzyja to czytelności, kiedy scrolluję po wiadomościach i czegoś szukam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elsebo
8 godzin temu, dawxxx666 napisał:

Do wszystkiego pewnie można się przyzwyczaić, ale czy jest/będzie gdzieś opcja zmniejszenia wielkości fontów/wszystkiego? Teraz jeden wpis zajmuje na moim laptopie cały ekran, nie sprzyja to czytelności, kiedy scrolluję po wiadomościach i czegoś szukam.

@daw

Tak w standardzie to nie ma :(

Zawsze masz w zapasie Ctrl - / Ctrl + :P

Ale OKi - dodam do kolejki i zobaczę co się da zrobić.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dawxxx666
11 godzin temu, elsebo napisał:

@daw

Ale OKi - dodam do kolejki i zobaczę co się da zrobić.

Dzięki! Myślę, że nie tylko ja skorzystam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elsebo

Dla zainteresowanych:

Najnowsza wersja TapaTalk-a została zintegrowana z forum i można działać na urządzeniach mobilnych. :)

TT jest alternatywą do (jak to pisał Jack) responsywnego skina forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.