Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[p12] uszczelka

OTI

Recommended Posts

Witam forumowiczów. Mam kłopot odnośnie kupna uszczelki widocznej na załączonych zdjęciach. Znajduje się ona na głowicy nr 9 na grafice. Potrzebuję numer lub fachową nazwę tejże uszczelki. 

DSC_0035.jpg

DSC_0036.jpg

Screenshot_2018-05-08-22-13-21.png

13533AU000 :)

Dziękuję :jump:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Similar Content

• Sirriks
      By Sirriks
      Witam,
      Rozpoczynam nowy temat, ponieważ szukajka słów z forum nie znalazła takich wątków.
      Zużyte, odkształcone uszczelki drzwi bocznych 
      Symptomy, objawy:
      Powyżej prędkości ok 160km/h słychać świst powietrza przedostawanie się niewielkich stróżek wody podczas deszczu, mycia samochodu wyschnięte krople na wewnętrznej stronie drzwi - skraplanie się wody przez uszczelkę w zimniejszą noc i teraz zapytanie do forumowiczów- czy mierzyliście się już z tym problemem? Zakupiliście używane uszczelki na allegro czy nowe np. w ASO?  Znajomy podpowiada, by popsikać preparatem te uszczelki aby "nabiły się" powietrzem.
      W załączeniu zdjęcia uszczelki w miejscu zgniotu gdzie występuje problem.

• Nisserati
      By Nisserati
      Witam
      pytanie czy ktoś  zmierzył sie z takim problemem:
      znika mi płyn chłodzący od jakiegoś czasu a ostatnio w tempie 2 l /400km w trasie. Sprawdzone wszystkie węże i połączenia, nic nie kapie pod autem, nabite ciśnienie do układu chłodzącego - nic nie ucieka.
      lekkie zamglenie z rury na zimnym silniku i gdy jest niska temperatura, ale tak w normie jak u wszystkich.
      Pierwsze podejrzenie to uszczelka ale była robiona pół roku temu (moze kiepsko, nie wiem), w zbiorniczku płynu jest czysto, na bagnecie tez czysto.
      Doczytałem że przeżarta chłodniczka spalin doprowadzanych do EGR moze dawać podobne do uszczelki objawy (spaliny do płynu a płyn do spalin i do komory)
      Co wtedy ? samo zaslepienie egr nie wystarczy bo chłoddniczka jest przed EGR.
      Pozdrawiam

• GrzesiuKamionki
      By GrzesiuKamionki
      Cześć!

Dawno mnie nie było. Zmieniłem Nysę z T30 na T31 2.0 150KM w automacie.
      Lata, śmiga, biegi zmieniają się płynnie. Generalnie jestem zadowolony.

Ale... Kupiłem auto od handlarza, świadomie z kilkoma usterkami m.in w zawieszeniu. 
      No ale te też znalazłem coś, czego się nie spodziewałem - wyciek oleju. Dość mocny ale nie na tyle duży że zostawia plamy.
      Nie mogę go zlokalizować tak w 100%.

Obstawiam:
      - miskę olejową - luz, ogarnę sam.
      - połączenie skrzyni z silnikiem - macie jakieś pomysły? Jak to ogarnąć? Dużo pracy? Dam radę zrobić to na kanale?
      - skrzynia biegów - jak sprawdzić poziom oleju?

Z góry dziękuję za pomoc. Za chwilę wybieram się do garażu.
      Lubię grzebać w samochodzie/motocyklu więc nie panikuję.

Pozdrawiam
      Grzegorz
      EDIT

EDIT:
      Wyciek jest z prawej półosi.
      Orientujecie się jak to wygląda w naprawie? Ewentualnie jakie koszta? 
      Dziękuję
    • piotrlaz
      By piotrlaz
      Na co wskazują te objawy? Mocno bąbluje. W chłodnicy nie widać płynu, sporo wywaliło do zbiornika wyrównawczego. W płynie chłodniczym nie ma śladów oleju, jest czysty. Płyn chłodniczy nie przedostaje się raczej do oleju ponieważ oleju nie przybywa. Poza tym silnik równo pracuje, auto jedzie normalnie. Proszę o sugestie.

Usterkę ilustruje film na Youtube pod tym linkiem:
      https://youtu.be/aHDsXs02rsY
    • Guest Martenzyt
      By Guest Martenzyt
      Witam!
      Czy możecie mi powiedzieć jak nazywają się fachowo okrągłe uszczelki wokół "rurek" w których znajdują się świece?
      Słyszałem, że dobrze jest je wymienić podczas wymiany uszczelki pokrywy zaworów i odmy, a nie potrafię znaleźć nigdzie takowych bo nie wiem jak na prawdę się nazywają. Prawdopodobnie chodzi o tą uszczelkę ze zdjęcia. Jeżeli mogę jeszcze prosić żeby ktoś wyszukał takie uszczelki w sklepie internetowym to będę wdzięczny.
      Z góry dziękuję
  • Create New...