Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie nowego samochodu u dealera - Hestia, PZU?


nissan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dealer Nissana proponuje mi na nowy samochód ubezpieczenie w Hestii, ma też opcję w PZU, składka taka sama. Poleca Hestię twierdząc, że jest lepsza od PZU, szczególne jeśli chodzi o brak problemów z samochodem zastępczym w razie kłopotów.

Jakie są wasze doświadczenia? Gdzie ubezpieczaliście nowe auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Powiem tak. Odbierając nowego Pulsara w styczniu 2014r dostałem u Dealera propozycję pełnego ubezpieczenia w Hestii z ogromnym rabatem. W sumie za AC+OC+NNW zapłaciłem ok. 850 zeta. To była oferta nie do przebicia u innych ubezpieczycieli, nawet gdybym miał wypracowane max zniżki.

Natomiast kiedy mijał rok i zacząłem się rozglądać co dalej z ubezpieczeniem, zadzwoniłem do nich z prośbą, by przedstawili mi ofertę na przedłużenie. To co mi zaproponowano zwaliło mnie z nóg - ponad 4 tys. No to poprosiłem z ciekawości o szczegóły, co jest zawarte w tym ubezpieczeniu. Grali ze mną w "pici-polo", unikając jak tylko mogli konkretnej odpowiedzi. Natomiast zapraszali do wizyty u swojego człowieka u dealera. Na osobiste spotkania nie miałem ochoty, więc zadzwoniłem do tegoż człeka i poprosiłem o szczegóły oferty (co zawiera). Pani nie była mi w stanie odpowiedzieć. Zadeklarowała, że skontaktuje się z centralą i dostanę konkretne informacje - nie doczekałem się.
Więc podziękowałem im grzecznie za współpracę i ubezpieczyłem roczne autko w AXA. Za niemalże full pakiet (AC+OC+NNW) zapłaciłem ok. 1250 zł.

Gdzieś tutaj nawet zamieściłem swego czasu kopię tego ubezpieczenia z AXA, bo wałkowaliśmy ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zapytałem o warunki na kolejne lata i wygląda to tak:


- pierwszy rok - składka 3,3% wartości samochodu
- drugi rok - składka 3,5% wartości samochodu
- trzeci rok - składka 3,9% wartości samochodu


Ciekaw jestem czy ktoś miał potrzebę brania samochodu zastępczego w Hestii lub PZU i czy było to bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Wybierając ubezpieczyciela nie kupuj kota w worku i nie sugeruj się opiniami ASO. Poproś ubezpieczyciela o konkretną ofertę zawierającą szczegóły co obejmuje i gwarantuje ich oferta ubezpieczeniowa. To jest podstawa do wszelkich roszczeń na wypadek "W". Zwróć też uwagę na fakt, że niektóre firmy ubezpieczeniowe zawierając z Tobą umowę AC, honorują nawet Twoje zniżki wypracowane wcześniej na OC. Jak już dostaniesz oferty z tych 2 firm tak zachwalanych przez Nissana, to zadzwoń do AXA, lub samodzielnie na ich stronie zrób sobie kalkulację, ale taką pełną - na końcy masz możliwość wyboru i dostrojenia poszczególnych składników "pod swoje preferencje".
Tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem propozycję pakietu dealerskiego w Warcie który ma 2 ciekawe opcje :

- stałą sumę ubezpieczenia (z faktury) przez 12 m-cy (mozna to ponawiać przy wznowieniach w kolejnych 3 latach tylko nie wiem jaki koszt tego będzie)

- samochód zastępczy nie tylko przy szkodzie ele również przy awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jeżeli chodzi o pakiet OC + AC? Też zastanawiam się jeszcze nad AXA, bo to podobno jeden z popularniejszych modeli?

Generalnie obecnie jest dużo łatwiej niż kiedyś. Jak się patrzy na https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc-ac

to wystarczy podać kilka parametrów związanych z autem i ubezpieczającym, aby znaleźć całkiem korzystne ubezpieczenie.

Edytowane przez ben3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Najlepiej sprawdzić w rankingu OC/AC bo ceny nawet tej samej firmy różnią się w zależności od miejsca zamieszkania. Korzystacie z takich rankingów?

Edytowane przez tomaks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowe auto raczej powinno mieć pełen pakiet ubezpieczania. Jasne jest żeby ono było najtańsze. Pomóc w tym może kalkulator oc https://porownywarka-ubezpieczen-oc-ac.pl/kalkulator-oc/  Wprowadzasz wymagane dane, klikasz oblicz oc i wszystko jasne.

Edytowane przez roman11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.09.2019 o 07:46, erykk napisał:

Z doświadczenia wiem, że dealer ma trochę lepsze oferty, jest w stanie zaproponować coś korzystniejszego.

Napisałem tak, ale nie zwalnia to też nikogo z opcji samodzielnego sprawdzenia ofert w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych - a przecież jest z czego wybierać. Zwłaszcza jeżeli chodzi o AC, bo w przypadku nowych samochodów ubezpieczenie AC jest przecież standardem.

Dobry broker ubezpieczeniowy jest w stanie znaleźć naprawdę coś interesującego. Można też samodzielnie, przecież brokerzy również korzystają z różnego rodzaju porównywarek typu https://superpolisa.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...