Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd p0403 obwód sterowania egr ???


pyton

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać.

Pojawiła mi się dzis kontrolka checkeng, po podłączeniu do kompa wyskoczył bład P0403 "łańcuch klucza IMMU/obwód sterowania EGR" - co to znaczy???? bład skasowałem, po 5 odpalenia znów powrócił.... HELP.... co z tym robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo bo w FSM nie widzę tego kodu. Dasz radę odczytać programem np. Torque?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie... odczytał mi znajomy z warsztatu elektronik... błąd znowu zgasł, zobaczymy jak jutro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd jak zgasł tak jest spokój... zastanawiam się czy to nie był efekt jazdy w strugach deszczu/megakałużach itp itd....

a teraz jak wszystko wyschło to chyba...odpukać... zaczęło któreś łozysko/piasta jakby huczeć....jednostanie bez zmian przy skrętach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0403 - EGR.  Kiedy sie pojawia : zbyt wysoki poziom sygnaly nampiecia jest wysylany od EGR w określonym przedziale czasu. Co mogło nie zadzaiłać: wiązka przewodów , EGR zablokowany w położeniu zamkniętym , kanał układu recyrkulacji spalin EGHR zablokowany, czuhjnik położenia systemo kontroli przepływu EGR.

Może byc zapchany... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów się pojawił... Odkreciłem rure dolotową, nie była zapchana... wygląda na to że to elektronika - mozna go jakośc sprawdzić czy silniczek padł?

czy te zawory: http://allegro.pl/zawor-egr-nissan-navara-2-5-dci-05-pathfinder-05-i6734460931.html to coć warte??? ktos miał do czynienia????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wymieniłem na kupiony na alledrogo ze średniej półki cenowej (330zł) firmy NTY, przejechane 5500km na razie chodzi i oby tak dalej. Odzyskał wigor, mniejsze spalanie i nie dymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...