Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 Brak mocy


Gość PIOTReS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Diagnostyka komputerowa kłania sie.To podstawa.

Przyczyn może być wiele ..

Najcześciej przy takich objawach winny  jest przepływomierz lub turbina.

Jak masz  jeszcze dpf to rownież on moze byc winny lub  jego sterowanie  czy padniety jakiś czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dobrego mechanika w Mościskach (3 km od Warszawy), przede wszystkim mają komputer do podłączenia z odpowiednim oprogramowaniem, jeśli mam problem z moim T31 zawsze dają radę , gdyby ktoś potrzebował mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.03.2019 o 12:21, AdamSliwa napisał:

Mam dobrego mechanika w Mościskach (3 km od Warszawy), przede wszystkim mają komputer do podłączenia z odpowiednim oprogramowaniem, jeśli mam problem z moim T31 zawsze dają radę , gdyby ktoś potrzebował mogę polecić

Proszę o namiary na mechanika w Mościskach. Dziękuję!

W dniu 25.11.2018 o 13:43, piotrek3 napisał:

Tak.

Ostatnio wyskakiwał mi Check engine -uszkodzona sonda lambda.

W dwóch miejscach u siebie u polecanych "fachowców"(2x 50 zł)taki byl wynik diagnostyki komputerowej.

Przez tel.powiedziałem oraz mailem wyslałem wyniki diagnostyki do tego gościa i juz po tym on podejrzewal ,ze problem lezy prawdopodobnie gdzie indziej.

Pojechałem do niego i okazało się ,ze miał racje.Sonda była w porzadku ,problem był w sterowniku silnika..

Gdybym z tym pojechał do ASO to mocno miałbym zdrenowana kieszeń.Na 100% wymienili by sonde ,sterownik i coś jeszcze zapewne.

Ten spec niczego nie wymienił,jedynie wyjał sterownik i cos w nim pogrzebał a nastepnie z powrotem zalozył.\

 

 

 

Piotrek3, proszę o namiary na diagnostę w Poznaniu. Dziękuję!

Edytowane przez MrMrsRoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może nie w temacie ale nie mogłem odpowiedniego znależć. Jakie są początkowe objawy niedomagania wtryskiwaczy. Pytam bo od ok 2 tygodni gdy auto odpalam po 2 dniach postoju to muszę zakręcić ok 2 sekundy rozrusznikiem. Do tej pory palił za dotknięciem. Ciepły bądż chłodny ale np po kilku godzinach pali na dotyk. Nie zaobserwowałem innych objawów.Przebieg 146 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 15.03.2019 o 12:21, AdamSliwa napisał:

Mam dobrego mechanika w Mościskach (3 km od Warszawy), przede wszystkim mają komputer do podłączenia z odpowiednim oprogramowaniem, jeśli mam problem z moim T31 zawsze dają radę , gdyby ktoś potrzebował mogę polecić

Można o namiary ?

Mam podobny problem do 3k jakoś idzie ( max 120km/h) póżniej d....  żaden check nie wyskakuje po podpięciu pod kompa wywala błąd z obwodem  czujnika wałka rozrządu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, inter18 napisał:

Można o namiary ?

Mam podobny problem do 3k jakoś idzie ( max 120km/h) póżniej d....  żaden check nie wyskakuje po podpięciu pod kompa wywala błąd z obwodem  czujnika wałka rozrządu .

podaje namiary

https://motointegrator.com/pl/pl/warsztat/izabelin-mosciska/povwd-auto-service-ryszard-wyderka

W dniu 11.05.2019 o 21:17, MrMrsRoza napisał:

Proszę o namiary na mechanika w Mościskach. Dziękuję!

Piotrek3, proszę o namiary na diagnostę w Poznaniu. Dziękuję!

https://motointegrator.com/pl/pl/warsztat/izabelin-mosciska/povwd-auto-service-ryszard-wyderka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jerzypo napisał:

A masz manual czy automat?

Manual

6 godzin temu, AdamSliwa napisał:

Thx .

Dam znać jak coś się wyjaśni .

Edytowane przez inter18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem żywo zainteresowany diagnozą problemu u mnie jest podobne ale mam automat i myślałem że może być problem ze skrzynią biegów bo zauważyłem że oprócz braku mocy przeciąga biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 11:02, jerzypo napisał:

masz już jakąś diagnozę?

NIestety , auto stoi nadal w warsztacie w którym uszczelniali silnik . Do Mościsk nie dojechałem poprzez błąd  czujnika wałka rozrządu ( P0340) musieli coś  spierdzielić przy zdejmowaniu skrzyni. Generalnie dużo by opowiadać . Jak coś będę wiedział napiszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2019 o 09:19, jerzypo napisał:

To faktycznie grubszy temat wyszedł  - maiłem nadzieje że to jakaś pierdoła

Ja też , można powiedzieć na pierdołę było wstawione czyli wyciek pomiędzy skrzynią a silnikiem no i brak mocy . A wyszedł kompletny brak mocy ( kręci a nie odpala ) i w/w błąd . Mam nadzieję że pod koniec tyg warsztat się odezwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie u mnie egr nie był zaślepiony tylko wycięty z programu a to spowodowało że zaciął się w pozycji pól otwartej. Kowal który to robił nie zamontował klapki za 30 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bzdury wygadujesz. Jeśli EGR jest usunięty programowo grzybek znajduje się cały czas w pozycji zamkniętej ponieważ sterownik silnika nim nie steruje. Chyba że te "usunięcie" EGRu oznaczało wykasowanie z tabeli błędów DTC odpowiadających za zły przepływ powietrza oraz za sterowanie zaworem recyrkulacji to w takim przypadku jak najbardziej potrzeba zaślepienie zaworu.

Jak skończą się wam panowie już mechanicy i pomysły to zapraszam na PW, Postaram się pomóc bo troszkę usterek tego silnika już przerobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mereth92 napisał:

Kolego bzdury wygadujesz. Jeśli EGR jest usunięty programowo grzybek znajduje się cały czas w pozycji zamkniętej ponieważ sterownik silnika nim nie steruje. Chyba że te "usunięcie" EGRu oznaczało wykasowanie z tabeli błędów DTC odpowiadających za zły przepływ powietrza oraz za sterowanie zaworem recyrkulacji to w takim przypadku jak najbardziej potrzeba zaślepienie zaworu.

Jak skończą się wam panowie już mechanicy i pomysły to zapraszam na PW, Postaram się pomóc bo troszkę usterek tego silnika już przerobiłem.

Właśnie jest tak jak mówisz, wycięto pokazywanie błędów a nie jego "usunięcie" przepraszam za moj nie fachowy język

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2019 o 09:11, inter18 napisał:

Jak coś będę wiedział napiszę .

No i się dowiedziałem że " prawdopodobnie łańcuch zerwany  przeskoczył i zawory spotkały się z tłokami " .Tylko oddałem auto na uszczelnienie silnika i w/wspomniany brak mocy. Uszczelnić uszczelnili , ale nie mogli dojść gdzie jest problem z brakiem mocy ,

 

W dniu 27.06.2019 o 09:39, inter18 napisał:

 miedzy czasie wymienili mi  2wa sterowniki , ale że nie było poprawy włożyli stare . 

 Powiedzieli że muszą ściągnąć jakiś soft z Nissana gdyż na tym co mają nie dadzą rady i problem jest z kompem coś z elektroniką. No i wypuścili chociaż wspomnieli że pali  się ten bąłd (P0 304), ale można jeżdzić . Ustaliliśmy że auto  zostawię ok 24/06 do tego czasu już coś ogarną ma jakiegoś speca w Czosnowie .I teraz się zaczyna jazda z warsztatu ( dodam że mieści się niedaleko Mościsk) Ja do siebie mam jakieś 60 km na trasie max co mogłem wyciągnąć to 105km/h wcześniej do 120 jeszcze jakoś się zbierał . Po pewnym czasie moja prędkość to max 35km/h  aż " zdechł " i do warsztatu wrócił na lawecie a dzisiaj info że głowica do roboty , ale to q....a nie z mojej winy. Wydaje mi  sie że tak jak pisałem coś spieprzyli  zdejmując skrzynię . 

Macie może jakieś sugestie odnośnie zerwania łancucha ? ew wspmniano że może się rozciągnął . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, inter18 napisał:

Ja jechałem w sumie finał był taki że musiałem wymienić silnik , tańsza opcja  no i 90k km + turbina + "nowy" egr .

Wydaje mi się że powinieneś żądać od warsztatu pokrycia kosztów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...