Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia CVT - salon Warszawa


wero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem właśnie przed zakupem auta ze skrzynią CVT. Bardzo chciałabym dać auto do przeglądu do mechanika, który zna się na tych skrzyniach i będzie w stanie ocenić jej stan. Auto jest z 2012r.

Proszę o informację jeśli kojarzycie gdzie w Warszawie albo okolicach znajduje się jakiś specjalista od tego rodzaju skrzyń.

 

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon ... na myśli masz ASO zdaje się. W Warszawie Zaborowskiego mogę polecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli salon, czy raczej warsztat w którym specjalizują się w skrzyniach. Zależy mi na opinii fachowca od skrzyni.

P.S. Właśnie dzwoniłam do jednego warsztatu i bardzo zdecydowanie odradzano mi kupno Juke :-/ Powiedzieli ze obecnie 7 ich maja w naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CVT to specyficzne zwierzątko.. trzeba je łagodnie traktować bo to w sumie nie jest automat ... nie ma biegów. Nadaje się na miasto , na szybką jazdę już średnio. Mają obecnie 7... a ile ich jeździ po Polsce... tysiące.

Może ktoś co ma CVT w F15 coś powie na temat tego urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.6 z cvt - 2011, 90tkm. jak dla mnie ok. trzeba tylko się przyzwyczaić. możesz sam sprawdzić - na P musi stać, na N nie może się poruszać, na D musi toczyć bez dotykania gazu, na R to samo co na D tylko do tyłu, L jest do jazdy w ciężkich warunkach - większe przełożenie mniejsza prędkość. Po dodaniu gazu auto musi przyspieszać bez żadnych szarpnięć czy stuknięć, po uzyskaniu żądanej prędkości obroty spadają. nie ma żadnych szarpnięć spowodowanych zmianami biegów. nie ruszaj gwałtownie, to nie jest skrzynia do zwijania asfaltu. jak chcesz gwałtownie przyspieszyć podczas jazdy to pedał w podłogę, tylko tak do 80km/h bo potem średnio - skrzynia redukuje bieg i auto przyspiesza. to jest skrzynia jatco - w powszechnej opinii bezawaryjna. trochę dziwna w działaniu ale można się przyzwyczaić. w moim juku olej niewymienny - sprawdzanie co 90tkm wg książki - sprawdzałem w aso odyssey w warszawie. sprawdzili consult III, dolali 0,25l i jest ok. jak się zdecydujesz na wymianę to tylko oryginalny olej nissan, w wymienialniach chcą lać wszystko tylko nie to. było już o cvt na forum, poszukaj. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.05.2018 o 23:20, wero napisał:

Dzień dobry,

Jestem właśnie przed zakupem auta ze skrzynią CVT. Bardzo chciałabym dać auto do przeglądu do mechanika, który zna się na tych skrzyniach i będzie w stanie ocenić jej stan. Auto jest z 2012r.

Proszę o informację jeśli kojarzycie gdzie w Warszawie albo okolicach znajduje się jakiś specjalista od tego rodzaju skrzyń.

 

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Zadzwoń do Midparts wszystko Ci powiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać nowego wątku dot. CVT, ale potrzebuję potwierdzenia:

Czy po wyborze biegu jest on podświetlany (przy dźwigni  symbole PRND)?

I nie chodzi mi o wyświetlanie na zegarach tylko właśnie przy lewarku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na zegarach (między prędkościomierzem i obrotomierzem) oraz przy lewarku - za dnia jest czerwone kółeczko a w nocy świeci na czerwono wybrany bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yonex - dzięki za info.

Czy ktoś wie jak dobrać się do żaróweczki podświetlającej bieg przy lewarku (skrzynia CVT) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba od góry trzeba zdjąć tą plastikową nakładkę. Jutro spojrzę i dam znać. A może żarówka działa. Podświetlenie kropki i literki widać tylko jak jest całkiem ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak myślałem, po obwodzie lewarka jest plastikowy pierścień, który ma jakby 2 kołnierze - na 5 i 7 godzinie. delikatnie ale zdecydowanie pociągasz do góry i już. ten pierścień jest na zatrzaski - później masz dostęp do gniazda z podświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nareszcie się pozbyłem tego wyjacego 1.6 turbo z cvt , po co komu taki silnik z taka skrzynia. Jedno wielkie dziadostwo .drugie to ze klimatyzacja tak dziala jakby chciała a nie mogła! Mam nadzieje ze kazdy kto bedzie chcial to kupic to zobaczy posta i dwa razy sie zastanowi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎18‎.‎04‎.‎2019 o 12:15, konrad4973 napisał:

Nareszcie się pozbyłem tego wyjacego 1.6 turbo z cvt , po co komu taki silnik z taka skrzynia. Jedno wielkie dziadostwo .drugie to ze klimatyzacja tak dziala jakby chciała a nie mogła! Mam nadzieje ze kazdy kto bedzie chcial to kupic to zobaczy posta i dwa razy sie zastanowi !

Klima działa spoko. Mam automatyczną klimatyzacje i daje rade. 

Na pytanie po co komu taki silnik z taką skrzynią... odpowiedz sobie sam. Nikt z nas nie wie po co taki kupiłeś.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyzwyczaiłem. Klimatyzacja najlepsza jaką dotychczas miałem - wydajna, do pełni szczęścia brakuje tylko sterowania przepływem powietrza bezpośrednio przy kratkach (musiałem zaślepić kratkę przy kierownicy bo mi marzła prawa ręka na kierownicy - mój patent, mogę opisać jak zrobić żeby nic nie było widać) i regulacji kierownicy osiowo - góra i dół trochę za mało do znalezienia optymalnej pozycji. Jak dla mnie cvt to tylko kwestia przyzwyczajenia - w żadnym razie nie przeszkadza mi charakterystyka jej pracy - warunek - samochód to tylko narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię CVT, bardzo płynnie działa , wydaje mi się że to idealna skrzynia pod kompresor a nie turbo, albo pod turbo i kompresor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...