Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 M9R 2.0 dci turbo problem


zuchos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Problem 2.0 dci
Od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić z tym problemem, na komputerze pokazuje wskazania wg mechanika okej, ale cały czas problem nie znika.

Film przedstawiający problem:

https://www.youtube.com/watch?v=uHmf1SBcBO0


A mianowicie kiedy ruszam to wszystko działa pięknie, zmieniam bieg 1/2 i nadal wszystko jest super, dopiero jak zmieniam 2/3 to jest nagły spadek mocy i moc wraca dopiero ok 3000 obr/min kiedy znowu turbo się załączy. Zaznaczam, że kiedyś nie było takiego problemu. Proszę o pomoc, może mieliście podobny problem.

2.0 dci 150km M9R

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem. Ja wywalam dpf. Ale dopiero za tydzień będę wiedział czy pomogło

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem. Ja wywalam dpf. Ale dopiero za tydzień będę wiedział czy pomogło

Sent from my SM-G950F using Tapatalk



Ja w tamtym roku usunąłem sondę lambda komputerowo, bo nie dało rady naprawic.
Tez myślałem o usunięciu Dpf, daj znac tez może zrobie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj całkowicie turbina się nie chciała uruchomić, pedał w podłodze na maxa a prędkość 80km/k.
Wiec dziś od rana zacząłem grzebać i winowajca był przewód od zaworu sterowania turbo do gruszki, a mianowicie z zewnatrz wszystko super ale w środku zapchał się jakimś syfem i kiedy w niego dmuchnąłem okazało się ze jest zatkany.
Przeplukałem i osuszyłem te wężyki i teraz wszystko śmiga jak powinno.

Dziękuje wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 2.06.2018 o 01:05, zuchos napisał:

Wczoraj całkowicie turbina się nie chciała uruchomić, pedał w podłodze na maxa a prędkość 80km/k.
Wiec dziś od rana zacząłem grzebać i winowajca był przewód od zaworu sterowania turbo do gruszki, a mianowicie z zewnatrz wszystko super ale w środku zapchał się jakimś syfem i kiedy w niego dmuchnąłem okazało się ze jest zatkany.
Przeplukałem i osuszyłem te wężyki i teraz wszystko śmiga jak powinno.

Dziękuje wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam prośbę, mógłbyś wskazać który to wężyk dokładnie?
Tu link to serwisówki:
http://nissan4u.com/parts/x_trail/el_t31/2007_10/type_21/engine_mechanical/turbo_charger/

Edytowane przez stacho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuchos raczej Ci nie odpowie, nie loguje sie na forum, ostatni raz byl w czerwcu ubieglego roku (chyba ze czyta posty bez logowania w co watpie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie odpowie, ale aktualnie samochod jest u mechanika i nie mam jak podrzucic fotki. Zrob zdjecie silnika a postaram sie zaznaczyc.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie odpowie, ale aktualnie samochod jest u mechanika i nie mam jak podrzucic fotki. Zrob zdjecie silnika a postaram sie zaznaczyc.
Trafiłem?51714af4e72b7d8548c2975cd220d4fc.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witajcie,

Stacho, przewód który u ciebie się zapchał u mnie pękł na pół. Jak to może się fachowo nazywać, czego szukać żeby go dokupić ?

Bardzo mi pomogłeś bo od 2 dni mój T-31 stracił moc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najtaniej będzie zmierzyć średnicę i kupić na metry odpowiedni przewód paliwowy.

Można wybrać wersję w oplocie tekstylnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wesio napisał:

witajcie,

Stacho, przewód który u ciebie się zapchał u mnie pękł na pół. Jak to może się fachowo nazywać, czego szukać żeby go dokupić ? 

Bardzo mi pomogłeś bo od 2 dni mój T-31 stracił moc.

 

to się powinno nazywać przewodem vacuum, albo podciśnienia, ale jak wskazał @gkowal najlepiej zmierzyć średnicę wewnętrzną i dokupić na metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, wydawało mi się ze to jakiś specjalny przewód który kupię tylko w serwisie. Ale podjechałem do najbliższego warsztatu i okazało się ze takie wężyki w oplocie tekstylnym mają na metry. Dokupiłem założyłem i gra !

dziękuje za pomoc i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, u mnie jest troszeczkę inny problem ale bardzo podobny . Podczas nagłego przyspieszania ( pedał w podłodze ) X taril przyspiesza nierównomiernie , trochę jakby mniejszą mocą a za chwilę większą mocą .

Spotkał się ktoś z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 05:16, katazipen napisał:

Cześć, u mnie jest troszeczkę inny problem ale bardzo podobny . Podczas nagłego przyspieszania ( pedał w podłodze ) X taril przyspiesza nierównomiernie , trochę jakby mniejszą mocą a za chwilę większą mocą .

Spotkał się ktoś z takim problemem ?

miałem niedawno podobnie, turbina w końcu miewała akcje zacinania sie przy np. 3tys. obr.

Sprawdziłem kompem błąc (nie było check na zegarach) i zapadła decyzja o regeneracji turbo, przyczyna zdiagnozowana - geometria turbiny uszkodzona.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EloarTzn , tak reakcja na pedał gazu natychmiastowa , to wycie tak bardziej przy opadaniu obrotów w przedziale 1500-2000 obr/min ,

@ZielonTak właśnie mówił poprzedni właściciel , że turbo może być do roboty . Gdzie regenerowałeś turbinę i jakie są związane z tym koszty . Faktycznie turbo się zacina , tak przy 3000 dziś z testowałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jak działa ten zawór Turbo , ten od sterowania podciśnienia do turbiny ? O co pytam , czy jęśli idzie do nie go napięcie to pracuje TYLKO w położeniach Zamknięty i otwarty , czy po prosu stopniowo otwiera mniej lub więcej w zależności od zapotrzebowania na moc ?

Szukam przyczyny takiego nierównomiernego przyspieszania i chcę zacząć od tego zaworu . u mnie siedzi taki zawór : https://allegro.pl/oferta/zawor-turbiny-renault-master-koleos-kangoo-2-0-dci-9617663198 .

Widziałem że są bliźniacze i tańsze ale nie wiem czy będą działały np: https://allegro.pl/oferta/zawor-turbiny-egr-do-logan-duster-1-5-dci-n75-oe-7930946655

Czy w ogóle ten zawór jest rozbieralny ?

 

Drugie pytanie ile może kosztować NOWA turbina do mojego X a ?

Edytowane przez katazipen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepszym wyjściem jest zakup używki -oryginału.

Porządna regeneracja na dobrych częściach jest kosztowna i u nas praktycznie nikt jej nie robi.

To co robią u nas w Polsce to wszystko na najtańszych chińskich częściach.

Pomijam już fakt ,jak to jest robione.

Nie znam warsztatu w Polsce ,który by posiadał porównywalne jakościowo narzędzia z tymi co są używane przy składaniu nowych turbin czy też takich fachowców..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek3 Tylko powiedz jak i gdzie takową kupić , jak wszystkie rozbitki to powyżej 200 tyś mają przejechane ? Jak to zrobić ? A jak tylko zapytasz o przebieg to max będzie miało auto 130 tyś , w rzeczywistości 330 tyś km . Tak to wygląda zakup używanych części .

I powtarzam pytanie , czy może ktoś zna odpowiedź ...: Czy wiecie może jak działa ten zawór Turbo , ten od sterowania podciśnienia do turbiny ? O co pytam , czy jeśli idzie do nie go napięcie to pracuje TYLKO w położeniach Zamknięty i otwarty , czy po prosu stopniowo otwiera mniej lub więcej w zależności od zapotrzebowania na moc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczny przebieg auta wcale nie oznacza stanu turbiny.

Jej stan techniczny zalezy głownie od sposobu uzytkowania auta.

Jak użytkownik auto uzywał prawidłowo to turbina bedzie w dobrym stanie.

Moj ma 300 tys. najechane a turbina jest w stanie idealnym.

Od 20 lat jeżdże turbo dieslami i w zadnym z turbinami nie mialem problemów -pomimo tego nawet ,ze nie byłem ich pierwszych uzytkownikiem.

Jak kupisz auto od kogos kto np.butował zimne auto czy np.gasił silnik bez czekania aż turbina wychamuje  to moze ona byc zajechana jeszcze w okresie gwarancyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...