Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

murano z50 swieci sie kontrolka awd


Still
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam murano z 2004 od jakiegos czasu swieci mi sie kontrolka awd czy ktos miał podobny problem i sobie z nim poradził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przycisk służy tylko do zalączania blokady napędu awd a nie do jego włączania bądź wyłączania. Ja mam jakąś usterkę ponieważ napęd tylni mi nie działa od momentu jak załączyła  mi się kontrolka awd 

Edytowane przez kosmo2104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod autem, przy tylnym moście, po lewej stronie.

Tuz obok "wejścia" wału napędowego.

Najlepiej jednak podłączyć skaner błędów. Tam będzie napisane cz/b, co jest zwalone.

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej blokady,co ty gadasz??? Tym przełącznikiem włączasz ręcznie napęd na tylne koła,po przekroczeniu 40 km sam sie odłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło że załącza się ręcznie a później sam się odłączą. 

Co do usterki sprawdziłem te przewody i chyba urwanie jest biały kabelek.jest cały luźny. Wydaje mi się że będę musiał odkręcić  wal i zobaczyć co się stało w środku. Cz ktoś robił już takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolego kosmo 2104.

Jeśli  świeci kontrolka, to tak jak napisałem, nie działa sprzęgło elektromagnetyczne.

Trzeba sprawdzić na złączce, czy nie jest urwane (najczęściej)  lub nie ma tam zwarcia.

Jeśli przewody (wychodzące z obudowy) są urwane, trzeba rozpiąć wał, odkręcić centralną nakrętkę flanszy,ł zdjąc obudowę, wyciągnąć

zespół sprzęgła, przylutować przewody. Ewentualnie wymienić ł na sprawny.

Moźna teź pojechać do warsztatu i kazać zrobić to ludziom.

Trzeba przy tym pamiętać,  że "ludzie" nie zrobią tego za darmo.

Tylny napęd działa w Murano w przedziale prędkości 0 do 10 mil/h, (w zaokrągleniu do ok 20km/h).

Włączany jest automatycznie przez komp. I max rozdział to 50/50 (przy starcie =0 km/h, do 100/0 przy ok20km/h).

Włącznik słuźy do tzw. jazdy w trudniejszym terenie. I wymusza podział ok 50/50 (do prędkości ok 10mil/h).

Później tył i tak nie działa.

Trzeba teź pamiętać, źe Murano nie jest samochodem terenowym tylko "kościołowym" czyli tzw. SUV crossoverem.

I moźna łatwo spalić sprzęgło tylnego mostu. Bo grzeje się niemiłosiernie.

Proszę  czytać posty, bo to wszystko juź było omawiane.

Serdecznie pozdrawiam. :)

wkar

Edytowane przez wkar
Usunięcie błędów.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi elektromechanik powiedział ze do wymiany sprzęgło tylnego mostu  pokazał mi na internecie  TYLNY DYFER DYFERENCJAŁ

bład awd pokazał mi sie po wymienianie tylne sanki wcześniej nie używałem napadu awd, wkurzająca jest ta kontrolka ale mam dość napraw tego auta na ten moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...