Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke diesel 1.5 110KM vs benzyna 1.6 190KM?


gregson

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupić Juka. Jedną z tych wersji. 

Którą wersje polecacie? Ktoś jeździł obydwoma wersjami? Czy jest między nimi duża różnica? 

Podejrzewam, że bardziej zrywana jest benzyna 190KM? Ale diesel 110KM tez powinien ładnie jeździć. Przyznam, że lubię sobie czasami szybko ruszyć na światłach, przyspieszyć na prostej. Samochód będzie głównie w mieście używany. Z uwagi na filtr dpf mogę co jakiś czas przejechać się na pobliskiej autostradzie aby go przepalic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będzie to moja subiektywna opinia, ale nie pchałbym się w diesel. Jak już to w benzyniak. Zwłaszcza na nasz klimat, gdzie różnice temperatur zimą i latem są dosyć duże. Kolejna zaleta benzyniaka to jednak mniejsze trucie środowiska, co w sytuacji zaostrzających się przepisów antysmogowych, też niepozostanie bez wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Juke 1,6t podkręcony do 240 km/320 Nm ale nawet przy mocy 190 km jeździł dość fajnie. Poza tym mam służbowego Citroena 1,6t diesel ok. 90 km. Waga podobna.

Różnice to:

1. Benzynę można wkręcić na wyższe obroty i nadal przyspiesza a diesel kończy się przy 3500-4000 i staje dęba

2. Na 1 biegu właściwie nie ma różnicy bo i tak decyduje przyczepność, potem benzyna idzie szybciej

3. Diesel mniej pali i rusza spokojnie z 2 biegu jeżeli się wie jak to zrobić

4. Diesel sporo głośniejszy

W dieslu nie mam koła dwumasowego a z dpf nigdy nie miałem problemów. Jeżdżę nim trochę krótkich tras do 40km i miasto. Przebieg prawie 300 000 km w 10 lat.

Nie żałuję, że wybrałem benzynę, ponownie zrobiłbym to samo. Lepiej jeździ i daje wyższy komfort, a że drożej... no nie wiem bo serwis diesla jest sporo droższy, stopień skomplikowania również więc i więcej może się zepsuć.

Pozdrawiam

Artur-r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A powiedzcie mi czy Juke z silnikiem 1.6 117KM jest samochodem którym da się dynamicznie ruszyć i pojechać? Pewnie na autostradzie to on nie jest asem, ale po mieście chyba da się szybko i dynamicznie  przemieszczać, co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze sie da ja mialem Tekne i tam jest tryb jazdy SPORT nigdy go nie zmienialem auto swietnie i zwinnie smigalo po miescie jedyna wada to przy 1.6 skrzynia 5 biegowa i to slychac w trasie ze silnik wyje jak sie go pod 190km/h pogoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, mexxmen30 said:

Pewnie ze sie da ja mialem Tekne i tam jest tryb jazdy SPORT nigdy go nie zmienialem auto swietnie i zwinnie smigalo po miescie jedyna wada to przy 1.6 skrzynia 5 biegowa i to slychac w trasie ze silnik wyje jak sie go pod 190km/h pogoni.

Super. 

Chce wydać do 50k za najbogatszą 3 letnią wersję Tekna z kamerami 360st, a takich egzemplarzy z 190konnym silnikiem nie wiele jest. Wiec pozostał mi jedynie diesel 110km albo właśnie ta benzyna 1.6 117km. To teraz w zależności co fajniejszego znajdę to wybiorę jednego z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...